Kuhu minna?

Eesti Kunstimuuseumi suvised linnalaagrid noortele - inspireerivad ja köitvad tegevused

reede, 29. juuni 2018
KUMU Kunstimuuseumis toimuvad juunis ja augustis sisukad linnalaagrid noortele. Mitme päeva jooksul saavad noored tegeleda inspireerivate ja loovust ergutavate tegevustega.

KUMU KUNSTIMUUSEUM

Kumu linnalaager: Suvi graafikaga


Fotod: Eesti Kunstimuuseum
  • 25. juuni 2018–29. juuni 2018, eesti keeles
  • sobib lastele ja noortele alates 10. eluaastast
Viiepäevane kunstistuudio sobib hästi kõigi erinevate graafikatehnikate põhiliikide läbiproovimiseks. Trükikunsti tehnikad on pisut salapärased, protsess maagiline ja tulemus uhke! Lisaks töötubadele tutvutakse Kumu näitusel „Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna Graafikatriennaali“ graafika ajalooga ja õpitakse eristama erinevaid tehnikaid. Eksperimenteerime kõrgtrüki, sügavtrüki ja lametrükiga. Valmivad oma kujundatud tõmmised ofordi-, linooli- ja serigraafia tehnikates. Trükime erinevatele pabermaterjalidele ja ka särkidele-kottidele. Igale tehnikale eelneb teemapüstitus, millele kogume inspiratsiooni Kumu näitustelt.

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid ja kerget einet). Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14 päeva pärast registreerimist.

Registreerumine ja lisainfo: kumu@ekm.ee, tel 5343 9230
Registreeri laps SIIN
Vaata rohkem infot Kumu kodulehelt


Kumu noortelaager: Kunstirännakud


Fotod: Eesti Kunstimuuseum
  • 21.08.2018–23.08.2018, eesti keeles (julgustame osalema ka teise emakeelega noori, kes soovivad eesti keelt praktiseerida)
  • noortele vanuses 13+
Kumu noortelaager on mõeldud noortele, kes huvituvad kunstist ja kaasaegsest kultuurist. Eelnev kunstitegemise kogemus pole vajalik – igaüks on isemoodi loov!

Selle suve Kumu noortelaager seob omavahel 500 aastat vana kunsti ja kaasaegsete kunstnike tegevusvälja. Koos võetakse ette rännak ajas, et avastada maailmakuulsa renessansiajastu kunstniku Michel Sittowi šedöövreid. Saame teada milliseid oskusi oli toona tarvis, et üldse meistriks saada, sealjuures ise erinevaid vahendeid ja tehnikaid läbi katsetades! Kuidas mõtestab vana kunsti aga tänane publik? Palju on kunst ajaga muutunud?

Maalikunst pole kaasajal kuhugi kadunud, aga see-eest võtnud uusi rolle ja murdnud raamidest välja. Nii möödub üks laagripäevadest kaasaegse maalikunsti lainel, Kumu sisehoovis kunstnike Kristi Kongi ja Kasper Bosmans loodud Imedemaal. Lisaks püütakse leida vastust küsimusele, kas ka videokunst võib olla maaliline.

Kunstiteoseid üheskoos lahti mõtestades ja lugusid jagades arutletakse laiemalt kunsti rolli üle elus. Suurem osa ajast kulub aga töötubades eri kunstivormidega katsetades.

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid, lõunasööki ja vahepala). Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14 päeva pärast registreerimist.

Registreerumine ja lisainfo: kumu@ekm.ee, tel 5343 9230
Registreeri laagrisse SIIN
Vaata rohkem infot Kumu kodulehelt

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Filmimuuseumi FILMIKLUBI 'VALGUS, KAAMERA, VÕTE!'
september
Filmimuuseum ootab Filmiklubisse 8-11-aastaseid tüdrukuid ja poisse, keda paelub filmitegemine.
Maasika-rafaello kohupiimatort
Maasika-rafaello kohupiimatort valmib lihtsalt ning kiirelt. Sobib ideaalselt suviseks maiuseks nii nädalavahetuse tähistamiseks kui puhkuse nautimiseks.
Eesti Kunstimuuseumi suvised linnalaagrid lastele - erinevad muuseumid ja kaasahaarav programm
juuli
Eesti Kunstimuuseum on koolilastele suveks kokku pannud eriliselt kaasahaarava ja huvitava linnalaagri programmi. Valida saab mitme erineva linnalaagri vahel ning noor kunstihuviline leiab endale kindlasti meelepärase tegevuse.
Sidrunimaitseline kohupiima-pühadekook šokolaaditäppidega
Lihavõttepühad on juba saabuval nädalavahetusel ning üks hõrk ja lihtsalt valmiv kohupiimakook sobib eriti hästi pidulauale.
Lahedad ja mahedad lasteriided Karamellkidsist
Karamellkids on kureeritud beebi – ja lasterõivaste kollektsiooniga väike veebipood, mis on saanud alguse ühe ema unistusest jagada oma enda rõõmsaid emotsioone kaunitest ja hoolivusega tehtud lasteriietest ka teistega. Karamellkidsi tootevalik ei ole juhuslik ega vaid disainist lähtuv, tahame, et meie poodi satuksid ainult puhta renomeega kaubad.