Kuhu minna?

Filmimuuseumi FILMIKLUBI 'VALGUS, KAAMERA, VÕTE!'

esmaspäev, 27. august 2018
Filmimuuseum ootab Filmiklubisse 8-11-aastaseid tüdrukuid ja poisse, keda paelub filmitegemine.

Mida me teeme?
Üheskoos saame tuttavaks filmitegemise etappidega ja proovime need ka ise läbi teha. Osaleme töötubades, uurime vanalinnas võttepaiku ja külastame teisi muuseume. Filmiklubi veavad meie muuseumipedagoogid, kaasa löövad teadurid ja koguhoidjad ning muidugi filmiinimesed.

Tarvis teada:
Filmiklubi käib koos kord kuus iga kuu teisel kolmapäeval kell 15.00–17.00. Filmiklubis osalemise ühe korra tasu on 6 eurot ja gruppi ootame kuni 20 last.

Kuidas registreerida?
Täpsem info ja registreerimine filmiklubi õpetaja Galina Zaitseva e-posti aadressil galina.zaitseva@ajaloomuuseum.ee või telefonil +372 5349 1903.

Filmiklubi kava 2018/2019

12. september. Filmi sünnilugu

Piilume Filmimuuseumi maagiliste illusioonide ruumi, kus meid ootavad üleelusuurused masinad. Üheskoos uurime ja katsetame, kuidas pilt liikuma saadi.

10. oktoober. Storyboard

Filmi tegemine algab joonistustest. Räägime sellest, mis on piltlugu ehk storyboard ja miks see on nii oluline. Proovime teha kõige tavalisemast hommikust tõelise põneviku. Töötuba juhendab Filmimuuseumi juhataja Maria.

7. november. Rekvisiidid

Kuidas tehakse ulmerelvi ja kust rüütlid võtavad oma keskaegse varustuse? Kas kõik rekvisiidid saab poest osta või sõbra käest laenata? Uurime esemete lugusid ja meisterdame foto järgi endale päris rekvisiidi.

12. detsember. Valgustus ja värv

Kuidas mõjutab kaadrit punane valgus? Aga sinine? Kas valgustust on üldse vaja, kui lugu toimub öösel? Katsetame atmosfääri loomist valguse ja värvi abil. Appi tuleb muuseumi fotograaf Vahur.

9. jaanuar. Heli ja muusika
Kuidas kostab torust kõuekõmin ja mis häält teeb tärklis? Uurime, kuidas tehakse heliefekte, ja proovime kohe järele. Teeme kaasa Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi haridusprogrammi „Rütm ja muusika“.

13. veebruar. Grimmikunst

Mitu tundi kulub, et noormehest saaks vanaisa või inimesest koletis? Kas jumestus, make-up ja grimm on samad asjad? Õpime grimmikunstniku juhendamisel erinevaid nippe ja trikke.

13. märts. Näitlemine

Mida tuleb teha, et saada näitlejaks? Kuidas näitlejad valmistuvad tööpäevaks? Kehastume näitlejateks ja osaleme Teatri- ja Muusikamuuseumi haridusprogrammis „Lavastuse sünd“.

10. aprill. Animatsioon

Kui palju kaadreid on ühes sekundis ja kui palju sekundeid jõuab teha kunstnik ühe tööpäevaga? Õpime animatsiooni aluseid ja teeme ühe lühikese multifilmi Nukufilmi Lastestuudio juhendamisel.

8. mai. Filmivõtete kohad

Kas tead, et Maarjamäe lossi ümbruses jalutas kunagi detektiiv Sherlock Holmes ja mööda Taani kuninga aeda sõitis Lumekuninganna? Otsime üles paljude filmide võttekohad nii Maarjamäel kui ka vanalinnas.

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Filmimuuseum kutsub sünnipäevale 6.10
oktoober
Filmimuuseum kutsub kõiki suuri ja väikeseid veetma laupäeval, 6. oktoobril ühte toredat päeva Filmimuuseumis. Kinosaalis saab vaadata uusi Eesti filme, ringkäigul tutvuda Filmimuuseumi maja põnevate nurgatagustega ja erinevates töötubades õppida grimeerimist ning filmimontaaži.
Ajaloomuuseumi ajalooklubi 'Ajadetektiivid'
september
Eesti Ajaloomuuseum kutsub ajalooklubisse 9–11-aastaseid tüdrukuid ja poisse, keda paeluvad põnevad minevikusündmused.
Maasika-rafaello kohupiimatort
Maasika-rafaello kohupiimatort valmib lihtsalt ning kiirelt. Sobib ideaalselt suviseks maiuseks nii nädalavahetuse tähistamiseks kui puhkuse nautimiseks.
Eesti Kunstimuuseumi suvised linnalaagrid noortele - inspireerivad ja köitvad tegevused
juuli
KUMU Kunstimuuseumis toimuvad juunis ja augustis sisukad linnalaagrid noortele. Mitme päeva jooksul saavad noored tegeleda inspireerivate ja loovust ergutavate tegevustega.
Eesti Kunstimuuseumi suvised linnalaagrid lastele - erinevad muuseumid ja kaasahaarav programm
juuli
Eesti Kunstimuuseum on koolilastele suveks kokku pannud eriliselt kaasahaarava ja huvitava linnalaagri programmi. Valida saab mitme erineva linnalaagri vahel ning noor kunstihuviline leiab endale kindlasti meelepärase tegevuse.