Esileht

Taaraautomaadi juures tehtud annetused kingivad kultuurielamusi

laupäev, 7. november 2015
Ligi 330-le pakendiautomaadile Eestis on paigaldatud täiendav nupp, mida vajutades saab iga inimene laste toetuseks pandipakendi tagatisraha annetada. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet, vaid piisab pakendi tagastamisest taaraautomaati.

Aitan Lapsi on üks suuremaid heategevusprojekte Eestis, andes soovijatele lihtsa võimaluse heategevuses osalemiseks. Tänavu seitsme kuuga on inimesed taaraautomaatide kaudu annetanud juba 64 495 eurot. See on heategu Eesti laste ja kultuuri heaks, ent vähem tähtis ei ole panus keskkonnahoidu. Saab ju igast taaraautomaati tagastatud pandipakendist taaskasutamise käigus midagi uut ja väärtuslikku teha.

Kultuurinupule vajutus teeb head
Viimase nelja aasta jooksul on heade inimeste abiga kogutud 370 000 eurot, mis teeb keskmise annetuse suuruseks 94 senti. Iga sent sellest kulub Eestis elavatele lastele teatri, kunsti ja kirjandusega seotud elamuste pakkumiseks. Sellest ei kaeta mitte ühtegi fondi administreerimise või muuga seotud kulu, vaid see jõuab sihtotstarbeliselt ainult lasteni.
Heategevusondi esimese ja seni jätkuvalt suurima projektiga on ühinenud 19 etendusasutust üle Eesti ja teatrisse on aidatud 48 161 vähekindlustatud last. „Igale annetatud eurole panevad teatrid teise juurde ehk teevad piletile 50-protsendilise allahindluse,“ ütles heategevusfondi Aitan Lapsi nõukogu liige Rauno Raal.

Lisaks koostööle teatritega jõudsid eelmisel aastal taaratagastajate abiga kõikidesse lasteosakonnaga Eesti haiglatesse raamatukarussellid. Ainulaadsed ratastel liikuvad raamatukogud toovad ravil viibivate lasteni suure valiku Eesti lastekirjandust ja lauamänge.

Teatrist kaunite kunstide juurde
Käesoleval aastal alustati koostööd Eesti Kunstimuuseumiga, mille raames saavad koolilapsed tasuta külastada erinevaid haridusprogramme. „Kõik lapsed saavad kooli vahendusel valida Eesti Kunstimuuseumi viie filiaali vahel. Käelist tegevust sisaldavad programmid pakuvad avastamis- ja kaasamõtlemisrõõmu igas vanuses õpilastele,“ sõnas Raal. Tegemist on projektide loomuliku jätkuga, mis toob lisaks teatrile ja kirjandusele nüüd ka kunsti lastele lähemale.
Jätkatakse ka heategevusfondi Minu Unistuste Päev toetamist, mis täidab raskelt haigete laste unistusi. Eestis on väga palju lapsi ja nende peresid, kes peavad raske haiguse tõttu palju aega haiglas viibima. „Tänu taaraautomaatide kaudu annetanud inimestele täituvad vähemalt osa nende laste soovidest ja unistustest,“ sõnas Raal.

Tegemist on Eestis unikaalse heategevusvormiga, kus lisaks abi andmisele seistakse nii laste kui terve elanikkonna ilusama homse eest. Saavad ju kõik taaratagastuspunkti viidud pakendid uue elu näiteks uue pakendina (plastpudel, plekkpurk, supipurk), kinnituslindi või  tekstiiltootena ega pääse meie elukeskkonda ohtlikult reostama.

Info abi taotlemiseks leiab aadressilt www.aitanlapsi.ee

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Õppimine ilma pisarateta
Vanematelt eeldatakse, et nad jälgiksid, kas kodused tööd on tehtud ja lapsed, kes pole neid ära teinud, saavad karistada. Paljudel vanematel on probleeme, et motiveerida lapsi koduseid töid tegema ja see pole sugugi üllatav, sest lastel on raske mõista selle sageli üsna ebameeldiva töö väärtust.
Kõik vajalikud asjad olemas! Kaks poissi vajavad riideid ja jalanõusid
MTÜ Do Good korraldas lasteriiete ja jalanõude kogumise ning nüüdseks on kõik vajalikud asjad koos. Suured tänud kõigile, kes aitasid nii asjade kui info jagamisega.  
Andrus Kivirähki lasteraamatu ´Oskar ja asjad´ esmaesitlus Solarise Apollos, 13. novembril
november
Reedel, 13. novembril tutvustab Andrus Kivirähk Solaris Keskuse Apollos oma uut põnevat lasteraamatut „Oskar ja asjad“ ja jagab soovijatele autogramme. Kohal on ka raamatule pildid teinud kunstnik Anne Pikkov, kelle käest on võimalik saada mälestuseks kauneid visandeid autogrammiga.
Madrihõnguline kirbuturg-laat Pirital, 14. novembril
november
PIRITA KIRBUKAS laupäeval, 14. novembril 11:00-14:00 Pirita Vaba Aja Keskuses, Merivälja tee 3.
Mardilaat Saku Suurhallis, 5.-8. novembril
november
Mardilaadal esitletakse ja müüakse Eesti parimat käsitööd, toimuvad oma ala asjatundjate poolt läbi viidud meistrikojad käsitöö gurmaanidele ja harrastajatele ning õpitoad lastele.