Kuhu minna?
Perepäev Ajaloomuuseumis Eesti Vabariigi aastapäeval 24.02
veebruar
Läbi aastate on heaks tavaks, et Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistab Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäe lossis toimuva toreda perepäevaga! Ootame teid väga meile külla ka selle aasta 24. veebruaril!

"Piip ja Tuut Marsil", Piip ja Tuut Mängumajas, 25. jaanuar

neljapäev, 22. jaanuar 2015
Piip ja Tuut on maailmakuulsad klounid, kes on tuntud ainult Eestis ja keda on paar korda nähtud ka linna peal. Piip ja Tuut ise arvavad, et nad on ehtsad Eesti klounid, kel on õnne olnud esineda küll Soomes ja Taanis, Islandil ja Koreas, Ameerikas ja Indias, Türgis ja Hiiumaal, kuid kõige rohkem ikka Eestis, eesti ja vene keeles.

Piip ja Tuut otsustavad vaatama minna, kas see mida nad marslaste kohta on kuulnud, vastab ka tõele. Kas marslased plaksutavad peadega? Kas kõigile Marsile saabujatele mängitakse marssi ja pakutakse morssi? Kaugele planeedile saamiseks ehitavad klounid kosmoselaeva ja seda kõige kodusematest vahenditest.

Lavastus sisaldab lisaks humoorikatele juhtumistele ka õpetlikke fakte universumist ja planeedist Marss.
Lavastus valmis 2011. aasta aprillis ja on pühendatud esimese inimese taevasselennutamise 50-aastapäevale. Täna aga jälgime põnevusega, millist teavet marsikulgurid meile saadavad ning valmistume südikalt mehitatud lennuks Marsile aastal 2030. Lavastuses kasutatakse kasutuid ja kasutatud asju, mida leidsime siit ja sealt ning Piip ja Tuut Mängumaja keldrist.

Lavastuses kõlavad järgmised muusikateosed:
  • Astor Piazzolla ”Histoire du Tango – Bordel 1900”
  • Maurice Ravel “Pavane puor une Infante Défunte”
  • Igor Stravinski “Le sacre du printemps“
  • Isaac Albéniz “Granada”
  • Gioacchino Rossini “La gazza ladra – overture”
  • Bart/Howard “Fly me to the Moon”
Sobilik vaatamiseks kogu perele.
Soovitav alates 3-eluaastast. Kestus 50 min.

Aeg: 24.-25.01 kl 12.00
Koht: Piip ja Tuut Mängumaja, Toom-Kooli 13, Tallinn

Allikas: www.piletilevi.eepood.minulaps.ee - soodsalt kodused asjad tuntud kaubamärkidelt
ABC Design, Angry Birds, Biolatte, Crescent, Cybex, Ecolab, Difrax, Fehn, GloMinerals, Haba, Helmi, Herlitz, Huggies, Lotte, Munchkin, Muumi, Neutral, Shea Mooti, Sonett, Weleda

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Proovi supermaitsvat ja ülitervislikku jäätist
Kas tahaksite teha keelt allaviivat jäätist, mis sisaldab tavajäätisele vastupidiselt rikkalikult vitamiine-mineraale, on rasva-, valge suhkru, piima- ja sojavaba, võitleb vabade radikaalide vastu, hoiab veresuhkru tasakaalus ja on ilma ühegi värv- ja lisaaineta? Ja mis veel tähtsam, valmib vaid sekunditega?
Talvine aialinnuvaatlus 23.-25. jaanuar - tore õuesõppe võimalus koos lastega
Talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim rahvateaduse (citizen science) algatus, millest võttis 2014. aastal osa ligi 3500 inimest. Aialinnuvaatlus on suurepärane võimalus korraldada koos lastega väike õuesõppe tund ning üles märkida ühe tunni jooksul nähtud linnud.
Arengukeskus Avitus kutsub vestlusringi-loengule "Õnneliku lapse õnnelik vanem", 25. jaanuar
jaanuar
Aasta alguse kiiretes askeldustes on mõnus võtta väike paus, leida aega endale ning mõtiskleda teemadel, mis on olulised kõigile lapsevanematele.
Dokumentaalfilm "Mikrosünd", 30. jaanuar
jaanuar
Tegemist on dokumentaalfilmiga, kus koos Põhja-Ameerika ja Ühendkuningriigi teadlastega uuritakse, kuidas kaasaegsete sünnitustavadega võidakse sekkuda elutähtsatesse bioloogilistesse protsessidesse, mis mõjutavad laste ja inimeste tervist kogu edaspidise elu jooksul. Film esilinastus 20. septembril 2014 üle maailma 50 erinevas riigis.
Loeng-vestlusring "Imiku ja väikelapse seksuaalne areng", 23. jaanuar
jaanuar
Seksuaalsus kui inimese olemuse osa on tihedalt seotud lapsepõlves kogetuga. Lähedus, turvatunne, puudutused, aktsepteeriv ja armastav suhtlemine - mida teada, tähele panna, kuidas lapsevanemana käituda?