Kuhu minna?

Loeng-vestlusring "Imiku ja väikelapse seksuaalne areng", 23. jaanuar

neljapäev, 22. jaanuar 2015
Seksuaalsus kui inimese olemuse osa on tihedalt seotud lapsepõlves kogetuga. Lähedus, turvatunne, puudutused, aktsepteeriv ja armastav suhtlemine - mida teada, tähele panna, kuidas lapsevanemana käituda?
  • Seksuaalsus kui elujõu, tervise ja heaolu osa
  • Seksuaalsuse olemus ja areng esimestel eluaastatel
  • Imetamine ja lähedus kui olulised seksuaalse arengu komponendid
  • Lapsepõlve seksuaalne tervis ja lapsevanema roll selles
Infot vahendab ja ringi juhendab Kristi Arendi, imetamise ja lapsekandmise nõustaja, META-tervise konsultant-koolitaja (UNICEF, Dresdeni Trageschule, IMMA).

Panus 10 eur /pere, sh kirjalik materjal. Koos teeme ka sooja teed! Soovi korral võtke kaasa soojad sokid ja lastele mõned mänguasjad.

Asukoht: Pirita Vaba Aja Keskus, Merivälja tee 3
Aeg: 23. jaanuar kl 11-13.00

Osalemiseks registreeru:
docs.google.com/forms/d/10Lj6t0dav_mCXMKYRm5ZXao8GzdIJFcCK4VJ_1uXGjE/viewform

Info: kristi@kaisukool.ee, tel 5219097.pood.minulaps.ee
 - soodsalt kodused asjad tuntud kaubamärkidelt
ABC Design, Angry Birds, Biolatte, Crescent, Cybex, Ecolab, Difrax, Fehn, GloMinerals, Haba, Helmi, Herlitz, Huggies, Lotte, Munchkin, Muumi, Neutral, Shea Mooti, Sonett, Weleda

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Arengukeskus Avitus kutsub vestlusringi-loengule "Õnneliku lapse õnnelik vanem", 25. jaanuar
jaanuar
Aasta alguse kiiretes askeldustes on mõnus võtta väike paus, leida aega endale ning mõtiskleda teemadel, mis on olulised kõigile lapsevanematele.
Dokumentaalfilm "Mikrosünd", 30. jaanuar
jaanuar
Tegemist on dokumentaalfilmiga, kus koos Põhja-Ameerika ja Ühendkuningriigi teadlastega uuritakse, kuidas kaasaegsete sünnitustavadega võidakse sekkuda elutähtsatesse bioloogilistesse protsessidesse, mis mõjutavad laste ja inimeste tervist kogu edaspidise elu jooksul. Film esilinastus 20. septembril 2014 üle maailma 50 erinevas riigis.
Näituse „Rätsepmeister Mihkel Bach Pikalt tänavalt“ perepäev 25. jaanuar kell 12.00-16.00
jaanuar
Perepäeval saab aimu, kuidas käisid mehed riides 20. sajandi algul, võimalus on ise riietada mannekeeni. Teada saab, mis on kedrid ja milleks sokihoidjaid kasutati. Õpetatakse ka mõõtude võtmist ning kikilipsu sidumist, valmistada saab nööbiordenit!
Kuidas kasutada lapsega suhtlemisel mina-sõnumit?
Mina-keeles rääkimine on üks oluline suhtlemisoskus ja selle olulisust on kogenud paljud. See on selge eneseväljendusviis, millega saab anda partnerile teada, kuidas minu jaoks asjad on, mida ma arvan ja oluliseks pean, mida tunnen ja vajan. Kuidas saakski ilma iseennast avamata loota teise poolt mõistmist? Kuid kuidas see mina-keele kasutamine igapäevases elus välja näeb?
 
Lastedisko Let's Play perekeskuses, 22. jaanuar
jaanuar
Let's Play perekeskus kutsub kõiki lapsi DISKOPEOLE ja VALGUSSHOW-le! 22.01.2014 algusega kell 18.00 ja 19.30. Lapsi ootab haarav programm.