Kuhu minna?

Jõuluküla Valguse pühad Eesti Vabaõhumuuseumis, 17.-18. detsembril

neljapäev, 15. detsember 2016
Eesti Vabaõhumuuseumis kutsuvad pühade ajal valged aknad külalisi lähedalt ja kaugelt sisse astuma ja osa saama sajanditagustest jõululugudest Eesti külas.

Käes on aeg, mil päev käib oma kõige lühemat sammu. Vaevu üle silmapiiri tõusnud päikeseketas hakkab end kohe unele sättima, mähkides teed ja õued vaiksesse hämarusse. Jõuluööl ei ole aga valgusest puudust – öö läbi põlevad küünlad, et näidata koduteed lähedastele, kutsuda koju käima esivanemate hinged ning peletada eemale kuri ja õnnetused. 

Ehkki käredamad pakased ja tugevamad tuisud seisavad alles ees, siis talve pimedaimas ajas peitub kindel lootus ja teadmine: siitpeale hakkab päev kukesammu võrra pikemaks venima!

Eesti Vabaõhumuuseumiski kutsuvad pühade ajal valged aknad külalisi lähedalt ja kaugelt sisse astuma ja osa saama sajanditagustest jõululugudest Eesti külas.

Lisaks jõulutoimetustele taludes toimuvad koorikontserdid, väike jõululaat ja jõulupalvus.

Koorikontserdid Sutlepa kabelis:

Laupäeval, 17. detsembril
Kell 12.00 Meero Muusiku laululapsed ja Mirjam Dede (kontsert 30 min)
Kell 13.30 Meero Muusiku laululapsed ja Mirjam Dede (kontsert 30 min)
Kell 15.00 ITL segakoor

Pühapäeval, 18. detsembril
Kell 12.00 Tallinna Saarlaste Segakoor
Kell 13.30 Tallinna Saarlaste Segakoor
Kell 15.00 Jõulupalvus. Teenib õpetaja Toomas Paul

Vaata Jõuluküla kava: evm.ee/est/sundmused/uritused.e/joulukula/796


 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Lumehelbe juustukook
Lumehelbe juustkook ei ole liiga magus, vaid tõeliselt hea ja kerge kook. Sobib hästi jõululauale või aastavahetuse magusroaks.
Miks on oluline lapsega mängida?
Mäng ja mängimine on lapse loomulik tegevus, mida laps suudab ilma täiskasvanu abita teha – nii arvavad ilmselt paljud vanemad. Vanemad märkavad küll mängu kasulikkust, kuid ei näe vajadust selles ise osaleda. Tarkvanem.ee lehel on sel teemal avaldatud väga asjalik kirjutis.
Suur Tallinna Jõululaat 2016 16.-18. detsembril
detsember
Suur Tallinna Jõululaat on kogupere jõulufestival, mis toob naeratuse näole ja jõulurõõmu südamesse.
Tarbekunsti jõulumüük Eesti Rahvusraamatukogus 14.-16. detsembril
detsember
14.–16. detsembrini kell 10–19 toimub Rahvusraamatukogu fuajees ja peanäitusesaalis traditsiooniline Eesti tarbekunsti jõulumüük. Jõulumüük ühendab endas ehte-, tekstiili-, naha- ja klaasikunsti ning keraamikat ja pisigraafikat.
Väikelapse esimesed sammud kirjus toidumaailmas
Toitumisspetsialist ning raamatu “Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele” kaasautor Madleen Simson kirjutab sellest, et imiku esimesed kontaktid maailmaga toimuvad suures osas tänu toidule ja maitsemeelele, mistõttu mängib väikelapse menüü mitmekesine laiendamine lapse arengus väga olulist rolli.