Kuhu minna?
Armastatud GOSPA Beebiklubi tuleb taas 3.-5.11
november
GOSPA Beebiklubi on igakuine kolmepäevane retriit nädala sees, kuhu on oodatud pere kõige pisemad. Hingetõmbepaus, mis loodud spetsiaalselt emmedele ja beebidele.
Kaua oodatud GOSPA koolivaheaja lasteklubi ja lastelaager tuleb taas!
oktoober
Sügisene koolivaheaeg on juba peatselt käes. Parim puhkus möödub kahtlemata armastatud GOSPAs. 

Bajadeer - lummavalt ilus idamaine balletietendus Estonia teatris

kolmapäev, 3. veebruar 2016
„Bajadeer“ jutustab imelise loo igavesest armastusest, kättemaksust ja õiglusest. Kuna "Bajadeer" on tõeliselt ilus vaatepilt algusest lõpuni, sobib see hästi vaatamiseks ka balletihuvilisele preilile esimeseks balletietenduseks. Kleidid, kostüümid ja tantsulised etteasted panevad väiksed balletisõbrad ahhetama.

Siit ka ühe pere hiljutine emotsioon etenduse "Bajadeer" kohta
Külastasin etendust „Bajadeer“ kahe lapsega (8- ja 6-aastane), kes on ennegi balletietendusi külastanud. Samas lähen iga kord etendusi vaatama väikese ettevaatustundega, et kuidas uus etendus neile meeldib.

Esimese vaatuse kirevate ja huvitavate kostüümide maailm oli väga kaasahaarav! Laval olid väga erinevad karakterid, kostüümid olid kirkad ja absoluutselt kõikides vikerkaarevärvides. Meie perele kujunes eriti meeldejäävaks kuldse templijumaluse tants – üdini kuldne mees liikus üle lava veidi robotlike liigutustega, mõjudes samas suursuguselt ja veidi müstiliselt. Ma ei liialda, kui ütlen, et see esitus on mulle endale kõikidest nähtud balletietendustest enim muljet avaldanud. Ainuüksi selle numbri tõttu julgen Bajadeeri etendust kõikidele soovitada! Vaheajal proovis vanem laps samasuguseid tantsuliigutusi teha kohe ka Estonia koridorides J

Bajadeeri etenduse eel tundsin vajadust võtta kätte kava, et end ja lapsi eesootava tegevustikuga täpsemalt kurssi viia. Eelnev sisu kokkuvõttega tutvumine oli päris huvitav, sest tegevustikus olevad radža, ülembrahmaan ja fakiirid vajasid minu poolt kiiret loomingulist reageerimist, et lastele tegelased ja tegevustik lihtsates sõnades edasi anda.

Etenduse teine vaatus oli aga hoopis teises võtmes. Hämmastav, kui lihtsate vahenditega annab tekitada selja peale judinaid, kui lavale „valgub“ vaiksel tantsusammul 24 lumivalgetes kleitides baleriini. Senine värvikirevuse muutus mõtisklevamaks ja rahulikumaks olustikuks tekitas lastes küll mõningat huvi jahtumist, kuid nendel hetkedel keskendusid nad orkestriaugus toimuvale – rõdul istudes on sellest väga hea ülevaade, mis pilli ja millise emotsiooniga parajasti mängitakse.

Igatahes on Bajadeer üks imekaunis ja palju emotsioone pakkuv etendus nii suurematele kui väiksematele balletisõpradele! Vaata lisainfot "Bajadeer" kohta: www.opera.ee/lavastus/bajadeer
Piletiinfo: www.opera.ee/estonia-teater


 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Üks Lõuna-Eesti pere vajab lastele inhalaatorit ning teine pere lastemadratsit
MTÜ Sõpruspere soovib aidata Võrumaal elavat 4-lapselist pere, kelle väikelapsed on sageli haiged (ülemiste hingamisteede haigused) ning perearsti sõnul on inhalaator nende jaoks hädavajalik. Paraku puuduvad neil võimalused selle ostmiseks. Samuti vajab abi teine pere, kus üksikema otsib oma lapse voodile madratsit.
Lapsekandmise õpituba algajatele ehk algkursus ´Laps kasvab süles´, 19. veebruaril
veebruar
Lapsel on maailmas lihtsam kohaneda, kui teda peale sündi enese lähedal kanda. Lapsevanemale abiks on kandelina - pehmeim ja paindlikuim kindlalt toetav kandevahend, sobides alates sünnist. Kandelina vajab veidi õppimist ja harjutamist, mida on hea teha kogenud nõustaja käe all Kaisukoolis!
´Aeg maha´versus´Võta aega´- kumb on tõhusam?
Lapse distsiplineerimisel kasutatakse palju "Aeg maha" meetodit, kuna see tundub olevat kiire, mugav ja tõhus. Sel teemal on ilmunud lugematu arv raamatuid ja artikleid. Paraku on "Aeg maha" lapse jaoks alandav, ebakindlust ja hirmu tekitav. 
Gluteenivaba hirss on hinnatud mineraalide allikas
Hirss on ideaalne tervisetoit, mis on täis mineraale ning B-grupi vitamiine. Seega sobib hirss ideaalselt kogu pere hommikupudruks.
6 võimalust lapsega hea kontakti saamiseks
Hea kontakt lapsega on investeering tulevikku. Laps õpib seeläbi empaatiat, sõnavara ning peab kinni paremini vanema poolt seatud piiridest. Samuti on lapsel seeläbi väiksem võimalus puutuda tulevikus kokku riskikäitumisega.