Esileht

Üks Lõuna-Eesti pere vajab lastele inhalaatorit ning teine pere lastemadratsit

laupäev, 6. veebruar 2016
MTÜ Sõpruspere soovib aidata Võrumaal elavat 4-lapselist pere, kelle väikelapsed on sageli haiged (ülemiste hingamisteede haigused) ning perearsti sõnul on inhalaator nende jaoks hädavajalik. Paraku puuduvad neil võimalused selle ostmiseks. Samuti vajab abi teine pere, kus üksikema otsib oma lapse voodile madratsit.

Sõpruspere soovib aidata Võrumaal elavat 4- lapselist (2-, 4-, 7- ja 8- aastased) pere, kellel on väikelapsed sageli haiged (ülemiste hingamisteede haigused). Perearst on soovitanud võimalusel laenutamise asemel inhalaator osta, kuid antud pere sissetulek on väga madal ning väljaminekud ravimitele suured. Seega puudub neil võimalus inhalaatori soetamiseks.

Kui Sul on kapis seismas korralik, puhas ja töökorras inhalaator, on see väga oodatud ühte Võrumaa perre.

Ühtlasi soovib MTÜ Sõpruspere aidata toredat üksikema kahe lapsega Tartus, et leida lapsele voodisse madrats mõõtudega 140 x 70. Antud pere on eelnevalt aidanud Sõpruspere tegemistes kaasa lüüa ning vajab nüüd ise abi.

Kui Sul on võimalust neid peresid aidata, võta palun ühendust läbi Sõpruspere Facebooki sõnumite www.facebook.com/S%C3%B5pruspere-168010123566482/ või kirjuta e-mailile: mari-liis.janes@eek.ee

MTÜ Sõpruspere
Sõpruspere on avalikes huvides tegutsev vabatahtlik ühendus, mille eesmärgiks on toetada abivajajaid (vähekindlustatud peresid, lasterikkaid peresid ja ka teisi üksikisikuid) ning anda vabatahtlike kaasamisega panus tugevamate kogukondade ja targa ühiskonna kujunemisse läbi Ühingu põhikirjaliste tegevuste. Eestvedajateks on naised kellele antud teema on südamelähedane ning panustavad antud tegevusse pere, töö ja kooli kõrvalt. Meie peamine tegutsemispiirkond ja abi osutamine on suunatud Tartu maakonnas elavatele peredele.

 

Kommenteeri artiklit

Mart S.
teisipäev, 16. veebruar 2016 23:21
Niipalju siis riigi hoolitsusest oma alamate üle!

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Punapeet kui ravimköögivili
Peet on ehtne ravimköögivili, mille puudumine toidulaual jätab organismi mõnestki heast ilma.
Lapsekandmise ja lapsega suhtlemise õpituba ehk jätkukursus ´Rõõmus meel kasvuteel´, 19. veebruaril
veebruar
​Kui laps jaksab juba ise pead hoida, tekib suurem huvi ja võime rohkem näha ja kuulda ka selja taha. Laps võib sellest märku anda ”silda” visates või muul moel, seega tekib emal-isal vajadus uute lapsekandmis-võimaluste kohta. Endiselt  on oluline säilitada silmside ema-isaga. Millised on sel juhul võimalused lapse kandmiseks, eelkõige kandelinaga?
Lapsekandmise õpituba algajatele ehk algkursus ´Laps kasvab süles´, 19. veebruaril
veebruar
Lapsel on maailmas lihtsam kohaneda, kui teda peale sündi enese lähedal kanda. Lapsevanemale abiks on kandelina - pehmeim ja paindlikuim kindlalt toetav kandevahend, sobides alates sünnist. Kandelina vajab veidi õppimist ja harjutamist, mida on hea teha kogenud nõustaja käe all Kaisukoolis!
Bajadeer - lummavalt ilus idamaine balletietendus Estonia teatris
aprill
„Bajadeer“ jutustab imelise loo igavesest armastusest, kättemaksust ja õiglusest. Kuna "Bajadeer" on tõeliselt ilus vaatepilt algusest lõpuni, sobib see hästi vaatamiseks ka balletihuvilisele preilile esimeseks balletietenduseks. Kleidid, kostüümid ja tantsulised etteasted panevad väiksed balletisõbrad ahhetama.
´Aeg maha´versus´Võta aega´- kumb on tõhusam?
Lapse distsiplineerimisel kasutatakse palju "Aeg maha" meetodit, kuna see tundub olevat kiire, mugav ja tõhus. Sel teemal on ilmunud lugematu arv raamatuid ja artikleid. Paraku on "Aeg maha" lapse jaoks alandav, ebakindlust ja hirmu tekitav.