Kuhu minna?
Armastatud GOSPA Beebiklubi tuleb taas 3.-5.11
november
GOSPA Beebiklubi on igakuine kolmepäevane retriit nädala sees, kuhu on oodatud pere kõige pisemad. Hingetõmbepaus, mis loodud spetsiaalselt emmedele ja beebidele.
Kaua oodatud GOSPA koolivaheaja lasteklubi ja lastelaager tuleb taas!
oktoober
Sügisene koolivaheaeg on juba peatselt käes. Parim puhkus möödub kahtlemata armastatud GOSPAs. 

Tutvu teemakeskustega üle Eesti

neljapäev, 10. juuli 2014
Suvi on hea aeg ringi sõitmiseks ja uute kohtade avastamiseks. Üle Eesti on mitmeid teemakeskuseid, kus leidub tegevust nii suurtele kui väikestele.

Laste Liiklusmängukeskus - Kadaka tee 84a, Tallinn, www.liiklusmangukeskus.ee
Pakume lastele vanuses 3 kuni 10 aastat või kaaluga kuni 40kg kõrge kvaliteediga väärtuslikku vaba aja veetmise võimalust. Laste Liiklusmängukeskuses on ligi 900 m² pinnal asuv liikluslinnak, mis asub siseruumides. 

Liikluslinnak sarnaneb päris liiklusele, seal on; liiklusmärgid, toimivad valgusfoorid, erinevad ristmikud, ringliiklus, ühe- ja kahesuunalised teed, reguleeritud ja reguleerimata ülekäigurajad, jupike pimedat maanteed (tunnel, ka jalakäijatele) ning bensiinijaam. Haljasaladel saab erinevatel mängualadel mängida, pargis istuda või niisama jalakäijana linnakus ringi jalutada.

Jääaja Keskus - Saadjärve 20, Äksi alevik, Tartumaa, www.jaaaeg.ee
Jääaja Keskus on unikaalne ning omanäoline turismiobjekt – keskkonnaharidus- ja külastuskeskus, milles on populaarteaduslik jääaja mõtestamine ühendatud meelelahutusega. Jääaja Keskus – enam kui 2200 m2 näitusepinda täis lugusid jääaegadest maailma ajaloo taustal ning inimesest imelises muutuvas looduses.

Piusa Koobaste Külastuskeskus - Piusa küla, Orava vald, Põlva maakond, www.piusa.ee
Piusa Koobaste Külastuskeskuses on avatud muuseum, 50-kohaline seminariruum, kohvik ja meisterdamistuba lastele. Pakume giiditeenust,õppeekskursioone koolidele, korraldame õpitubasid ja seminare. Giidi saatel on võimalus külastada Muuseumikoopa vaateplatvormi. 

Liikluslinn - Urvaste vald, Võru maakond, www.liikluslinn.ee
See on ainulaadne siseliikluslinnak, kus töötavad valgusfoorid ja säravad suurlinnatuled. Koha peal õpitakse ja järgitakse liikluseeskirju. Keskusest leiad kohviku, vabaõhukino, diskoteegi, spordisaali ja palju muud, mis kaasaegses linnas olema peaks. Liikluslinnas on ka vormelirada ja rattasõidu õppeplats, kus tulevikus saab anda rattasõidu juhilubade eksameid. Ootame nii väikseid kui suuri ilmakodanikke Liikluslinna, kus saate ohutult liiklema õppida ja kogu perega lõbusalt aega veeta.

Kilplased - Müüsleri küla, Kareda vald, Järvamaa, www.kilplased.ee
Oleme kilplaste muistenditega seotud absurdihuumoril põhinev teemapark, mille tegevus on suunatud nii puhke- kui ärireisijate vaba aja veetmisele ja neile mitmekülgsete teenuste pakkumisele.

Viikingite küla - Saula küla, Kose vald, Harjumaa, www.viikingitekyla.ee
Viikingite küla pakub kauge aja meelsusest kantud harivat, põnevat ja kaasavat meeletoidet. Saab end proovile panna erinevates rammukatsumistes ja seiklustes, saab kuulata/vaadata loengut/esitlust muinasaegsest Eestist, saab proovida vallutada linnust või võtta ette viikingimatk mööda jõge, matkata Saula Siniallikatele või püüda kinni kopsakas kala, õppida muistseid laule ja tantse või proovida vibulaskmist ja kirveviset. Põnevaid tegevusi jätkub nii vanadele kui noortele.

Energia Avastuskeskus - Põhja pst 29, www.energiakeskus.ee
vastame koos 101 aastat vana elektrijaama saladusi ja interaktiivseid eksponaate, reisime kaugetele planeetidele ning tutvume kosmoseavastustega, uudistame kuumpea-naftamootorit „Russ“ ja saame juuksed püsti välgusillal jalutades ning muidugi näeme Eestis ainulaadset välgudemonstratsiooni!
 
Keskus on heaks partneriks ka üldhariduskoolidele, sest meie eksponaadid ja programmid on välja töötatud tuginedes Eesti põhikooli ja gümnaasiumi õppekavale ning ajaloolise elektrijaama keskkonnast lähtuvalt keskendunud eelkõige loodus-, tehnika- ja reaalteadustele.

Pokumaa - Urvaste küla, Urvaste vald, Võrumaa, www.pokumaa.ee
Pokumaal on palju avastamist - nii väikestele kui suurtele, kõigile, kes oskavad vaadata lahtiste silmadega. 
Pokukojas saab näha Edgar Valteri maale, illustratsioone, Epp Margna maalinäitust Haanjamaa legendidest, mängutares on võimalus meisterdada pokusid, mängida lauamänge, joonistada ja tutvuda Edgar Valteri lasteraamatute tegelastega. 

Skypark - Pärnu mnt. 139E, Tallinn, www.skypark.ee
Skypark batuudikeskus pakub igaühele meeleolukat ning elamusrikast ajaveetmise võimalust. Meil on Euroopas ainulaadne batuudimaastik, suur ja põnev laste turnimislinnak, vahvad peoruumid, mängude saal, traadita internetiühendusega kohvik ja alati lõbusalt aktiivne atmosfäär. 

Zelluloosi Batuudikeskus - Tartu mnt 80D, Tallinn, http://www.zbatuudikeskus.ee
Lisaks batuudimaastikule on keskuses kolmekorruseline liumägedest, labürintidest ja võimsast liutorust koosnev ronimislinnak, kuhu mahub korraga lustima väga palju lapsi. Peale suurte atraktsioonide saab pidada tuliseid lahinguid Eestis ainulaadsetel SEGA korvpalliautomaatidel ning õhuhokidel. Ratsutada vahvate ponidega ja mängida lauajalgpalli.

Teaduskeskus AHHAA - Sadama 1, Tartu, http://www.ahhaa.ee
AHHAA on teaduskeskus, mille eesmärk on väärtustada õppimist pakkudes kõigile avastamisrõõmu. AHHAA põhiülesanne on teaduse tutvustamine laiale avalikkusele. Tänaseks on AHHAA üritusi külastanud enam kui 2 miljonit igas vanuses inimest. Põhiline meetod on “käed-külge”-näitused, kuid tegutseda saab ka planetaariumis, töötubades ja teadusteatris. 


Allikas: http://www.teatoimeta.ee/KUHU_MINNA_LASTEGA_272.htm

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Aarete Laegas - too korralikud riided, jalanõud ja muud tarbeesemed neile, kes seda väga vajavad
Aarete Laegas MTÜ on heategevuslik organisatsioon, mille missiooniks on aidata raskustesse sattunud Eesti inimesi. Aarete Laegas kogub, sorteerib ning saadab abivajajatele just neid asju, millest puudust tuntakse. Too korralikud riided, jalanõud ja muud tarbeesemed Aarete Laeka sorteerimiskeskusesse Tallinnas.
Lõbusad ja arendavad mängud rannas
Lastele meeldib rannas mängida ja ringi joosta. Selleks, et muuta rannaaeg veelgi lõbusamaks on hulganisti toredaid mänge, mis on täiesti tasuta. 
Jänku-Jussi multikad esmaabist
Laste jaoks on portaalis lastekas.ee hulganisti toredaid multikaid esmaabist. 
Ohutult rannas - täispuhutavad mänguasjad, alajahtumine ja kuumarabandus
„Mõned asjad on loogilised: kui liigud avalikus kohas inimeste seas, siis hoia oma asju. Kui olete mitmekesi rannas, ärge minge kõik koos vette, vaid jätke keegi asju valvama,“ ütleb 10-aastat G4Si rannavalves töötanud Aleksander Suits. Mõned muud asjad on jällegi hea teadjate käest üle kuulda.
Suvine tervislik vahepala - kama
Kamast saab valmistada väga maitsvaid magustoite igal aastaajal. Suvisel perioodil on kama eriti populaarne, sest klassikalised kamajoogid on palava suveilma ideaalne söök-jook. Kama on tegelikult ka väga tervislik ja vitamiinide rikas toiduaine.