Esileht

Pressiteade: Laste kultuurielamuste heaks on annetatud üle 550 000 euro

neljapäev, 8. juuni 2017
Heategevusfond Aitan Lapsi on viimase kuue aasta jooksul teatrielamusi pakkunud pea 70 000 Eesti lapsele, erinevaid muuseume on külastanud 11 500 last ning annetusi on fondile tehtud 552 000 euro eest.

Alates 2015. aasta märtsist, mil SA Aitan Lapsi alustas projektiga Aitan Lapsi kunsti juurde, on Kumu kunstimuuseumi, Kadrioru kunstimuuseumi, Niguliste muuseumi ja Adamson-Ericu muuseumi külastanud 11 459 last erinevatest Eestimaa koolidest. Iga külastus Eesti Kunstimuuseumi muuseumitesse toimub spetsiaalselt laste vanust arvesse võtva haridusprogrammi raames, kus käelist tegevust sisaldavad programmid on interaktiivsed ning heaks täienduseks kooli kunstiajaloo tundidele.

SA Aitan Lapsi kõige pikaajalisem projekt on lastele teatrielamuste pakkumine, mida tehakse koostöös Eesti Etendusasutuste Liiduga. Projektiga on liitunud pea kõik Eesti teatrid, mis tähendab, et lapsed saavad teatrielamusi nautida ka mujal kui ainult suurtes linnades. Alates projekti käivitamisest on tänu SA Aitan Lapsi rahastusele väljastatud 68 000 teatripiletit.

2016. aasta oktoobris algatas SA Aitan Lapsi koos Kultuuriministeeriumi ja Eesti Pandipakendiga keskkonnateemaliste lastelavastuste projekti "Teater lasteaeda", mille  raames anti Eestimaa lasteaedades 120 tasuta etendust. Ka seda projekti rahastati pandipakendite automaatides tehtud annetusrahast. 4. juunil tunnustas Keskkonnaministeerium projekti Keskkonnakäpa auhinnaga. 2014. aastast välja antava auhinnaga tunnustatakse koole, lasteaedu, õpilasrühmasid, õpetajaid ning mitteformaalse keskkonnahariduse keskuseid ja looduskoole tulemusliku tegevuse eest keskkonnateadlikkuse suurendamisel ja säästvat arengut toetavate väärtushinnangute ning hoiakute kujundamisel.

Lõviosa SA Aitan Lapsi annetustest tuleb pandipakendite tagastamise automaatidest, kus head inimesed saavad oma taararaha lihtsa nupuvajutusega laste kultuurielamuste toetamiseks annetada. Selle lihtsa heateo kasuks on lahked Eesti inimesed otsustanud 550 000 korral. Lisaks eraisikute annetustele on fondi toetanud ka ettevõtted ning kokku on SA Aitan Lapsi annetustena kogunud juba 552 000 eurot.

Meie eesmärk on kogu annetustest saadud raha suunata kindla eesmärgiga tegevustesse, pakkuda Eestimaa lastele Eesti kunsti-, kirjanduse- ja teatrielamusi. Selle printsiibi järgi tegutsedes oleme saanud rõõmustada juba pea 100 000 Eesti last, ütles SA Aitan Lapsi nõukogu liige Rauno Raal.
 
Heategevusfond käivitas projekti Aitan Lapsi 2011. aastal koostöös Eesti Pandipakendi, Tomra Balticu ja teistega lastele kultuurielamuste pakkumiseks. Sellest ajast alates on inimesed teinud pandipakendi automaatide kaudu annetusi enam kui 500 000 euro väärtuses ja teatrit on saanud külastada ligi 70 000 vähekindlustatud last.
 

Lisainformatsioon:
Rauno Raal
SA Heategevusfond Aitan Lapsi
Nõukogu liige
E-post: rauno@eestipandipakend.ee
Tel: 5169788

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Arvutit ei pea kartma. Aga selle kasutamist tuleb suunata!
On täiesti loomulik, et digitehnoloogial on järjest suurem osa ka õppetöös ning lapsed saavad maast madalast arvutiga sina peale, digitaalne kirjaoskus on aja märk, mida ei saa eemale tõrjuda. Tänapäeval ei ole õige küsida, kas laps võib arvutit kasutada, vaid kuidas, millal ja kui palju ta võib seda teha.
Kuidas õpetada lapsele juba varakult raha väärtust?
Ükski lapsevanem ei soovi, et tema võsukesest kasvaks täiskasvanu, kellel on rahaga keeruline ümber käia või kes priiskab mõtlematult. Ükskõik, mis vanuses laps ka ei oleks, pole kunagi liialt vara lapses juurutada tervislikku rahakäitumist.
Laps näppab võõraid asju – kas ja millal peaksid muretsema?
Sa leiad oma lapse kotist juba mitmendat korda võõra mänguasja. Kas see on varastamine? Miks sinu laps seda teeb?
Laste verepõhist kontrolli saab nüüd teha SYNLAB-i Veerenni verevõtupunktis
Juunis kolib SYNLAB-i Tallinna kesklabor aadressile Veerenni 53a (Veerenni Tervisekeskus), kuhu on oodatud nii arsti saatekirjaga kui ka ise maksvad terviseteadlikud inimesed ise ja oma laste tervist kontrollima.
Kuidas koos lapsega suvevaheajaks plaane teha?
Peagi on lastel algamas suvine koolivaheaeg. Pikad päevad ning sellega kaasnev vabadus tekitab tunde, et saad teha kõike, mida hing ihkab. Tänasel päeval on vähe lapsi, kelle vanavanemad elavad maal ja nii puudub ka võimalus terve suvi koos veeta. Nii lapsevanemad kui ka vanavanemadki käivad tööl, saabudes koju alles õhtul.