Esileht

Läänemaal elav 9-lapseline pere vajab abi

laupäev, 31. oktoober 2015
MTÜ Do Good otsib eluks vajalikke asju Läänemaal elavale perele, kus kasvab 9 last. Ema on 90% nägemispuudega ning isal autoõnnetuse tagajärjel 60% liikumispuue. 

Otsitakse perele pealtlaetavat pesumasinat, kuna olemasolev lakkas töötamast. Lisaks on oodatud ka teised kodumasinad - veekeetja, mikrolaineahi, kohvimasin, röster, suur külmkapp või sügavkülm.

Samuti võib perele tuua voodipesu ja käterätte.

Veel on vaja perele sügis-talveks riideid ja jalanõusid:
  • poiss, 182 pikk (M suurus), jalg 45
  • poiss 198 pikk (M-L suurus), jalg 45
  • poiss, 140 pikk tüsedam, jalg 39-40
  • tüdruk 130 pikk, jalg 30-31
  • poiss 120 pikk, jalg 28-29 (kõrge jalg)
  • tüdruk 116 pikk, jalg 26
  • poiss 116 pikk, jalg 28-29 (kõrge jalg)
  • poiss 86 pikk, jalg 21-22
  • ema xxxl suuruses riided (48-52) ja jalg 42
  • isa xxl (190 pikk, vöö 105 cm), jalg 46
Kuidas ja kuhu asjad tuua?
Tallinnas Kristiinesse, Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidu kontorisse Västriku 8, (T ja R 15:00-18:00
L 13:00-16:00, tel 5322 5146 Kerstin), Peetrikülla Uusmaa teele (Laura, tel 5190 5209 ), Jürisse Rebase teele ( Sigrid, tel 513 5695), Viimsisse Jasmiini teele (Kati, tel 5645 3015).

PALUME ASJADE TOOMINE EELNEVALT KOKKU LEPPIDA KIRJUTADES MEILE TEADETESSE FB-is (www.facebook.com/DoGoodEstonia?fref=ts); SMS-idele ei pruugi me kahjuks kiirelt jõuda reageerida kiire tööpäeva sees, palun helistage. Meile saab saata asju ka postiga, selleks sobivad kõik variandid: SmartPost, Omniva, postkontorid, Cargobus. Sellisel juhul jääb postikulu saatja kanda. Smartposti või Omnivaga võib saata Peetri Selver, Laura, tel 5190 5209 .

Kui sul on ära anda VÄIKELASTE riideid, jalanõusid, mänguasju (v.a pehmeid) või lastetarbeid (mähkmeid, söögitoole, kärusid, voodiriideid jne), KOOLIEALISTE LASTE riideid (eriti oodatud just õueriided), jalanõusid, koolitarbeid, NAISTE- ja MEESTEriideid, jalanõusid, kodutekstiili, voodiriideid, tekke - patju, mööblit ja tehnikat jms , siis oleme väga tänulikud kui leiad aja need kokku panna ja meieni toimetada. Asjad peaksid olema siiski puhtad, kaasaegsed ja sellised, mida ka oma peres kasutaksid. 

MIDA ME EI OOTA? Asju mis on katkised, plekkidega, väga kulunud ning riideid, mis on väga moest läinud. 

KUHU ASJAD LÄHEVAD? Me toimetame asju abivajajateni koostööpartnerite kaudu, kelleks on ema ja lapse turvakodu, imikute, väikelaste ja puuetega laste turvakodu, Tallinna Lasterikaste Perede Liit, Tallinna Perekeskus, Karksi Hooldekodu, Haraka Kodu, vähekindlustatud pered Tapal, Kasside Turvakodu jt. Lisaks võivad meie poole pöörduda ka abivajajad otse. 

Kui tead kedagi, kellel on abi vaja, palu julgesti tal meiega ISE ühendust võtta!
E-mail: dogoodestonia@gmail.com

Vaata lisa Facebooki lehelt: www.facebook.com/DoGoodEstonia?fref=ts

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kuidas arendada lastes rahumeelsust
Lapsed vajavad rahulikkust. See loob neile teatud turvalisuse. Rahu ja enese tujude kontrollimine on tähtsad väärtused, mis johtuvad suures osas armastusest ja kodusest atmosfäärist.
10 looduslikku nippi herpese vastu
Herpes armastab stressi, nõrgenenud immuunsust, UV kiirgust ja isegi hambaarsti tuimestavat süsti, et kasvamiseks jõudu saada. On olemas palju ravimeid, mis herpese tekke kontrolli all hoiavad aga tasub proovida ka looduslikke võimalusi.
Kuidas lahendada lastevahelisi tülisid?
Perekeskuse Sina ja Mina koolitaja Nelly Randver annab põhjaliku ülevaate sellest, kuidas efektiivselt ja hoidvalt lahendada lastevahelisi konflikte. 
Milline on õige helkur ning kuidas seda õigesti kasutada?
Pimedatel sügisõhtutel jalgsi ringi liikudes on oluline teadvustada, et helkuri kandmine on üks lihtsaim viis enda ja oma lähedaste turvalisuse tagamisel.
Laste mured ja rõõmud õpetaja pilgu läbi
Avaldame terapeudi ning lasteaia ja kooli õpetaja Kadri Sakala mõtiskluse laste rasketest tunnetest ja sellest, kuidas lapsi toetada. Kirjutis on esmakordselt avaldatud Salasõna lehel.