Kuhu minna?
Ajalooline sünnipäevapidu Maarjamäe Lossipargis 19.06
juuni
19. juunil toimub Maarjamäe lossipargis Ajaloomuuseumi 160 ning Teatri- ja Muusikamuuseumi 100. sünnipäeva suur tähistamine. Tegemist on lustaka peoga, kuhu on oodatud kõik – mudilastest täiskasvanuteni.

TOUREST turismimess tuleb jälle, 10.-12. veebruaril Tallinnas

pühapäev, 5. veebruar 2017
26. rahvusvaheline turismimess TOUREST 2017 toimub 10.-12. veebruaril Eesti Näituste messikeskuses.
 
 • Eesti Näituste messikeskuse ligi 8000m2 ekspositsioonipinnale on oodata umbes 500 eksponenti Eestist ja laiast maailmast.
 • Peahallis on esindatud reisibürood ja -korraldajad, transpordiettevõtted, turismivaldkonna tugiteenused. Uuendusena on peahallis eraldi „Global Village“ ala välisriikide esindajatele.
 • „Puhka Eestis!“ halli on koondunud kõikide Eesti maakondade värvikad väljapanekud.
 • „Elamused ja maitsed“ hallis saab jalga puhata ja keha kinnitada, nautida ehedat Eestimaist toitu, mida kohapeal pakuvad Toidutee mõnusad kokad-kohvikud ning terve rida hea Eestimaise toidukraami müüjaid.
 • Lastele ja peredele pakuvad elamusi ja tegemisi Võrumaal asuvad põnevad paigad Pokumaa, Liikluslinn, Kiidi suusahüppemägi ja mitmed teised. Siin asub ka messi lava koos kireva ja lõbusa programmiga ning rohkete mängudega.
Peahallis asuvad põnevate programmidega kaks seminariala "Reisiklubi" ja "Reisi targalt"
"Reisiklubi" osalejad näevad-kuulevad ja elavad kaasa erinevatest maailma otstest kaasa toodud reisimuljetele ja -soovitustele. Igal täistunnil algab tuntud patoloogiliste rännumeeste eestvedamisel uus ja põnev reis.

"Reisi targalt" alal arutatakse turismiga seotud olulistel teemadel. Näiteks, kuidas kujuneb lennupileti hind. Räägitakse lahti Eesti tutvustamisega seotud teemad nagu EV 100 programm ning Eesti uus brändikontseptsioon. Välisministeeriumi esindajad jagavad näpunäiteid turvaliseks reisimiseks jpm.  

„PUHKA EESTIS!“ 

„ELAMUSED JA MAITSED“ hallis saab jalga puhata ja keha kinnitada, nautida ehedat Eestimaist toitu, mida kohapeal pakuvad Eesti Toidutee klastrisse kuuluvad mõnusad kokad-kohvikud ning terve rida hea Eestimaise toidukraami müüjaid.

Lapsi ja nende vanemaid kutsume Võrukaeltega Võrumaale lastealale, kust leiab Pokumaa ja Aila Näpustuudio töötoad, Võru Lastefestivali "Rõkkab rõõmust maakera", Nõiariigi Liikluslinna, Metsavenna talu kelgumäe, Suure Munamäe vaatetorni ning on võimalus osa saada Võhandu maratonist.

Siin asub ka messi lava koos kireva ja lõbusa programmiga ning rohkete mängudega.

Mess on külastajatele avatud
 • Reede, 10. veebruar 12:00-18:00
 • Laupäev, 11. veebruar 10:00-18:00
 • Pühapäev, 12. veebruar 10:00-16:00
Piletiinfo
 • Messipääse kohapealt - 3€/in
 • Parkimispilet - 3€ üks päev
 • Parkimiskaart - 9€ kogu messi periood
NB! Arveldamine messikeskuses toimub ainult sularahas!

Eelnevalt alla laetud pileti esitamisel on sissepääs TASUTA! Pileti võib välja trükkida või ette näidata mobiilis. 
Pileti saad alla laadida SIIT

Vaata lisainfot: www.tourest.eu/est

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
Sõbrapäeva tähistamine Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla, 11. veebruaril
veebruar
Sõbrapäeva puhul tuleb muuseumisse külla zumbatreener Margarita Polokainen, et haarata kõik perepäevalised tantsima tuntud ja armastatud multifilmitegelaste tantse. 
Hõrgutav matcha kohupiimakook
See kook on huvitav kombinatsioon, kus idamaine kohtub põhjamaisega. Piparkookidest küpsisepõhi ning täidises olev vaarika kohupiimakreem ning mango passioni maitsed on ühendatud jaapani matcha tee pulbriga.
Loeng - Piiride seadmine lapsega suheldes, 8. veebruaril
veebruar
Lasteklubis Väike Päike toimub juba 8.02 taas huvitav loeng teemal "Piiride seadmine lapsega suheldes". Loengut viib läbi loovterapeut ja psühholoogiline nõustaja Õnne Aas-Udam.
Isetehtud talvine kehavõi nahale
Täiesti geniaalne ja imelihtne viis, kuidas ise absoluutselt looduslik, jumalikult lõhnav, pehme ja siidine kehavõi valmis teha! Ilusasse kaunistatud purki panduna saab sellest tõeliselt imelise kingituse.