Kuhu minna?

Suur Lego-võistlus 'Laevad, linnused ja lahingud' Kadrioru kunstimuuseumis 20. juulil

neljapäev, 11. juuli 2019
Kutsume suuri ja väikseid Lego fänne osalema Kadrioru 301. sünnipäeva raames toimuvale Legode ehitamisvõistlusele „Laevad, linnused ja lahingud“.

Ehitusvõistluse teema „Laevad, linnused ja lahingud“ on inspireeritud Taani lipu „Dannebrogi“ 800. sünnipäevast, Kadrioru lossi- ja pargiansambli rajaja Peeter I merearmastusest ning Kadrioru kunstimuuseumi uuest näitusest „Dannebrog – taevast langenud lipp. Taani kuldaja kunst“. Võistlusele esitatud ehitised võivad põhineda nii ajaloolistel sündmustel kui ka osavõtjate lennukal fantaasial.

Valmis võistlustöid saavad osalejad eksponeerida kauni kunsti kõrval Kadrioru kunstimuuseumi peasaalis 20. juulil, Kadrioru sünnipäevapidustuse raames toimuval Lego-päeval.

Parimate võistlustööde teostajaid tunnustavad auhindadega Eesti Kunstimuuseum (perepiletid, meened) ja Insplay (hinnalised Lego komplektid). Autasustamine toimub samal päeval.

Osalema on oodatud igas vanuses huvilised üksi ja võistkonnana.
Pange kujutlusvõime tööle ja tulge osalema!

OSALEMISEKS:
  • Pange ennast kirja sellel lingil. Registreeruda saab kuni 18. juulini 2019.
  • Foto laeva-, linnuse- või lahinguteemalisest Lego-ehitisest palume saata aadressile: kadriorg@ekm.ee hiljemalt 18. juuliks 2019.
  • Võtame teiega ühendust, et kinnitada osalemine 20. juulil Lego-päeva üritusel, kus eksponeeritakse valminud töid.

Võistlusele registreerumine
Info kodulehel

Lego-päeva raames leiavad aset veel mitmesugused tegevused ja töötoad. Kadrioru lossis valmib külastajate ühistööna suur legomaal ja avatud on Legode ehitamise ala kõigile huvilistele. Lastemuuseum Miiamilla kutsub legotrüki töötuppa ning Lego-filmi tegemisest osa saama. Peeter I majamuuseumis on avatud lasteala, kus saab mängida, meisterdada ning tutvuda vanade laevatüüpidega ja lippudega.

Lego-päeva programm
Sündmus Facebookis

Lego-võistlust ja -päeva toetavad: Legopäev; Insplay – arendavate mänguasjade kaubamaja.
 
Lisainfo:
Loore Sundja
Haridustöö kuraator
Kadrioru kunstimuuseum
Tel +372 606 6415; +372 5918 3140
loore.sundja@ekm.ee
kadriorumuuseum.ekm.ee

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

KUMU kunstimuuseumi noortelaager 'Sõna saab kunstnik' augustis
august
Kumu noortelaager on mõeldud noortele vanuses 13+, kes huvituvad kunstist ja kaasaegsest kultuurist. Eelnev kunstitegemise kogemus pole vajalik – igaüks on isemoodi loov!
KUMU kunstimuuseumi linnalaager 'Sõna saab kunstnik' augustis
august
Linnalaagri fookuses on muuseumi kollektsioon, mille geograafiline ja ajaline mõõde ulatub rahvusvahelisest kohalikuni, keskajast tänapäevani.
Filmimuuseumisse vaatama filmi 'Kapten Morten lollide laeval' ja plastiliininukkude valmistamise töötuba 08. juunil
juuni
8. juuni kell 14.00 toimub Filmimuuseumis filmi „Kapten Morten lollide laeval“ linastus, millele järgneb kell 16.00 plastiliinist filminuku tegemise töötuba. Eksponeeritud on ka väike väljapanek filminukkudest.
Lotte filmide maraton Filmimuuseumis 11.-12. mail
mai
Ootame kõiki Lotte suuri ja väikeseid sõpru emadepäeva nädalavahetusel Filmimuuseumisse, kus saab kaasa elada kõikidele koeratüdruku ja tema kaaslaste seiklustele.
Filmimuuseumi koomiksipäev 6.04
aprill
Filmimuuseumis toimub juba 6.04 vahva koomiksipäev, kus saab osaleda nii vahvas töötoas kui vaadata Jaapani animafilmi.