Kuhu minna?
Seikluslik linnalaager 'Kaheksa ühe hoobiga' kutsub koolivaheajal lapsi põnevale otsimismängule
oktoober
20.–23. oktoobril kutsuvad kaheksa Tallinna vanalinnas asuvat muuseumi 1.–3. klassi lapsi põnevale otsimismängule linnalaagris „Kaheksa ühe hoobiga“. Seekordse laagri teema on „Keldrist katuseni“, mis tähendab, et seiklused viivad nii maa alla, maa peale kui ka taevasse!

Filmimuuseumisse vaatama filmi 'Kapten Morten lollide laeval' ja plastiliininukkude valmistamise töötuba 08. juunil

kolmapäev, 29. mai 2019
8. juuni kell 14.00 toimub Filmimuuseumis filmi „Kapten Morten lollide laeval“ linastus, millele järgneb kell 16.00 plastiliinist filminuku tegemise töötuba. Eksponeeritud on ka väike väljapanek filminukkudest.

Mitmeid auhindu võitnud animatsioon on sündinud Kaspar Jancise jutustuse "Seiklus Salamandril" alusel.
 
Film on valminud 2018. aastal. Režisöör: Kaspar Jancis, Nukufilm OÜ (Eesti), Telegael (Iirimaa), Grid VFX (Belgia), Calon (Ühendkuningriigid).  Filmi pikkus 1 h 19 min.
 
Töötoas õpime, kuidas panna liikuma plastiliinist valmistatud nukk. Teeme tegelasele traadist aluse, lisame plastiliinist detaile ning valminud nukkudega teeme valmis ka lühikese animatsiooni. Töötoa kestus on kuni 2 tundi.
 
Nii filmi vaatama kui töötuppa on oodatud igas vanuses lapsed (väiksemaid palume aidata emadel ja isadel!).
 
Filmi sünopsis: Morten on uudishimulik ja leidlik poiss. Saatuse tahtel on ta sunnitud elama koos kasuvanematega, kes ei näe tema loovas tegevuses muud kui pahatahtlikku huligaanitsemist. Emata Morten ei ole siiski orb. Ta isa on kapten, kes töö tõttu peab suurema osa ajast merel viibima. Morten soovib isa eeskujul samuti kapten olla. Ta ehitab endale mängulaeva, mille mehitab erinevate putukatega. Mingil hetkel segunevad päris- ja mängumaailm ning mõlemad ähvardavad kokku kukkuda.. Maailmade päästmiseks on vaja julgelt tegutseda ning Morten ei kõhkle ohtudele vastu hakkamast. Tema kindlameelse tegutsemise taga on põhimõte - kapten ei jäta kunagi oma laeva.
 
Osalemine muuseumipiletiga.

Vaata lisainfot 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

KUMU kunstimuuseumi linnalaager 'Sõna saab kunstnik' augustis
august
Linnalaagri fookuses on muuseumi kollektsioon, mille geograafiline ja ajaline mõõde ulatub rahvusvahelisest kohalikuni, keskajast tänapäevani.
Suur Lego-võistlus 'Laevad, linnused ja lahingud' Kadrioru kunstimuuseumis 20. juulil
juuli
Kutsume suuri ja väikseid Lego fänne osalema Kadrioru 301. sünnipäeva raames toimuvale Legode ehitamisvõistlusele „Laevad, linnused ja lahingud“.
Lotte filmide maraton Filmimuuseumis 11.-12. mail
mai
Ootame kõiki Lotte suuri ja väikeseid sõpru emadepäeva nädalavahetusel Filmimuuseumisse, kus saab kaasa elada kõikidele koeratüdruku ja tema kaaslaste seiklustele.
Filmimuuseumi koomiksipäev 6.04
aprill
Filmimuuseumis toimub juba 6.04 vahva koomiksipäev, kus saab osaleda nii vahvas töötoas kui vaadata Jaapani animafilmi.
Perepäev Maarjamäe lossis 24. veebruaril
veebruar
Ootame nii suuri kui väikeseid külastajaid veetma toredat perepäeva Maarjamäe lossis 24. veebruaril 2019, Eesti Vabariigi 101. sünnipäeval.