Kuhu minna?
Ajalooline sünnipäevapidu Maarjamäe Lossipargis 19.06
juuni
19. juunil toimub Maarjamäe lossipargis Ajaloomuuseumi 160 ning Teatri- ja Muusikamuuseumi 100. sünnipäeva suur tähistamine. Tegemist on lustaka peoga, kuhu on oodatud kõik – mudilastest täiskasvanuteni.

Seikluslik linnalaager 'Kaheksa ühe hoobiga' kutsub koolivaheajal lapsi põnevale otsimismängule

teisipäev, 13. oktoober 2020
20.–23. oktoobril kutsuvad kaheksa Tallinna vanalinnas asuvat muuseumi 1.–3. klassi lapsi põnevale otsimismängule linnalaagris „Kaheksa ühe hoobiga“. Seekordse laagri teema on „Keldrist katuseni“, mis tähendab, et seiklused viivad nii maa alla, maa peale kui ka taevasse!

Igas muuseumis on lastel kuhjaga seiklemist, avastamist, mängimist ja meisterdamist. Näiteks uuritakse Niguliste muuseumis, mida võib leida muuseumi keldrist, käiakse ära peaaegu et muuseumi katusel, piilutakse oreli sisse ja kuulatakse ära, milliseid lugusid räägivad vanad raidkivid.

Eesti Loodusmuuseumis ootab ees näitus „Hirmus armas nahkhiir“, kus esitatakse küsimusi: kas nahkhiired on hiired, kas Eestis leidub ka vereimejaid nahkhiiri ja miks ripuvad nahkhiired pea alaspidi?

Nukuteatrimuuseumis äratatakse ellu tegelased, kes on end keldrisse peitnud, ja tutvutakse teatrinukuga, kelle pea katusest välja ulatub. Kõikide muuseumide põnevad tegevused leiate siit

Laagripäevi sisustavad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Niguliste muuseum, Nukuteatrimuuseum

Hind: Neli päeva kestva laagri hind on 85 €, soodushind ühe pere lastele 80 €/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused, materjalid ja soe lõunasöök.

Info kodulehel
Registreerumine
 
Lisainfo:
Mia Maria Rohumaa
Haridustöö kuraator
Niguliste muuseum
Tel +372 5326 4001
mia-maria.rohumaa@ekm.ee  
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Pühapäevane lastekino Filmimuuseumis
detsember
Pühapäeviti on väikesed ja suuremad filmisõbrad oodatud Filmimuuseumi kinosaali, et koos toredaid lastefilme vaadata. Kõik filmid on dubleeritud eesti keelde.
Sinise Lõvi lõu(n)apoolik Filmimuuseumis koos teadusteatriga
oktoober
Laupäeval, 17. oktoobril kutsub Sinine Lõvi lapsi Filmimuuseumisse leiutaja põnevat ametit proovima ja teadusteatrit vaatama.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Maarjamäe Lossipäev 20. augustil
august
20. augustil on tulemas traditsiooniline Maarjamäe lossipäev. Tegevused kogu perele, muusikat, maitseid, eriekskursioone, meisterdamisi jm.
Niguliste muuseumi perepäev näitusel 'Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna' 21. märtsil
märts
Laupäeval, 21. märtsil kell 12.00–16.30 kutsub Niguliste muuseum kõiki huvilisi osalema perepäeval näitusel „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“. Sündmusel saavad lapsed meisterdada ja mängida, vanemad kuraatorite juhtimisel näitusega tutvuda.