Kuhu minna?

Niguliste muuseumi perepäev näitusel 'Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna' 21. märtsil

laupäev, 7. märts 2020
Laupäeval, 21. märtsil kell 12.00–16.30 kutsub Niguliste muuseum kõiki huvilisi osalema perepäeval näitusel „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“. Sündmusel saavad lapsed meisterdada ja mängida, vanemad kuraatorite juhtimisel näitusega tutvuda.
Koos lastega meisterdatakse perepäeval ehtsatest lilledest kauneid kaarte. Uuritakse, millised lilled sümboliseerivad neitsi Maarjat ja vaadatakse, kas on veel teisigi sümboleid, mis neitsi Maarjaga seotud on. Selgub, millised on need lood neitsi Maarja elust, mida muuseumi näitusel eksponeeritud kunstiteostel kujutatud.

Lugemisalal tutvustatakse ja loetakse näitusega kaasnevat kogupereraamatut „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“. Raamatu kirjutas Mia Maria Rohumaa ning kujundas ja illustreeris Mae Kivilo. 
Ringkäigud ja töötoad toimuvad eesti ja vene keeles.Perepäeva kava:
Kell 12 eestikeelne ringkäik näitusel kuraatori Merike Kurisooga
Kell 12 töötuba lastele (eesti keeles) Mia Maria Rohumaaga
Kell 14 venekeelne ringkäik näitusel Anastassia Langineniga
Kell 14 töötuba lastele (vene keeles) Mia Maria Rohumaaga
Kell 16 orelipooltund

Näitus „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“ räägib loo kristliku maailma kõige tuntuma naise elust, esitades seda läbi kesk- ja varauusaegsete kunstiteoste. Vaatajate ees on haruldased 13.–17. sajandist pärinevad altariretaablid, maalid, skulptuurid ja esemed Eesti ja Läti kogudest. Kõik need teosed on ajalooliselt pärit keskaegse Liivimaa (tänase Eesti ja Läti) pühakodadest ja nende elulugu on tihedalt seotud siinse ajalooga. Seeläbi saab nähtavaks neitsi Maarja tähendus ja kohalolu siinses kultuurimälus. Teekond läbi neitsi Maarja loo kulgeb teoste kaudu, millel on oma elukäik ja rännak ajas. Näituse kuraator on kunstiajaloolane ja ajaloodoktor Merike Kurisoo.Üritusel osalemine muuseumipiletiga.
Info kodulehel
Sündmus Facebookis
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Maarjamäe Lossipäev 20. augustil
august
20. augustil on tulemas traditsiooniline Maarjamäe lossipäev. Tegevused kogu perele, muusikat, maitseid, eriekskursioone, meisterdamisi jm.
Tähista koos lastega Eesti Vabariigi sünnipäeva Maarjamäel 24. veebruaril
veebruar
Programmid ja tegevused nii suurtele kui väikestele toimuvad Maarjamäe lossis ja Filmimuuseumis kell 12-16. 
Pühapäevane lastekino 'Sipsik' Filmimuuseumis ja kohtumine tegijatega 23. veebruaril
veebruar
Pühapäeval, 23. veebruaril kell 12.00 toimub Filmimuuseumis pühapäevase lastekino raames kõige uuema Eesti lastefilmi, kauaoodatud „Sipsiku“ linastus.
Linnalaager 'Kaheksa ühe hoobiga' veebruaris
veebruar
Lastelaager “Kaheksa ühe hoobiga” kutsub 1.–3. klassi lapsi põnevale otsimismängule Tallinna vanalinna muuseumites.