Kuhu minna?

Perepühapäev 'Meie head bakterid' Eesti Tervishoiumuuseumis, 22. jaanuaril

neljapäev, 19. jaanuar 2017
22. jaanuaril toimuv aasta esimene perepühapäev on pühendatud bakteritele. Kavas palju põnevat nii suurtele kui väikestele!

Perepühapäeval voolime baktereid - meisterdamise kõrvale saavad osalejad põhiteadmisi bakterite elust ja olust. Kui oled meie majas esimest korda, soovitame osaleda üldtutvustaval lühituuril. Lisaks on kavas pisikute elule pühendatud ringkäigud koos giidiga. Külas on mikrobioloog Elena Shkut, kes räägib mikrobioloogi tööst ning piimhappebakteritest.

Tegevused toimuvad nii eesti kui vene keeles.

Kava:
11:00-12:30 Bakterite voolimine õppeklassis*

Üldtutvustav majatuur 11:30 (eesti keeles) ja 12:15 (vene keeles)
Giidituur "Pisikute elu" 11:30 (vene keeles) ja 12:15 (eesti keeles)

13:00-14:00 Külas mikrobioloog Elena Shkut - räägime piimhappebakteritest ning mikrobioloogiast. 4. korruse auditooriumis.

Üldtutvustav majatuur 14:00 (eesti keeles) ja 14:45 (vene keeles)
Giidituur "Pisikute elu" 14:00 (vene keeles) ja 14:45 (eesti keeles)

14:00-15:00 Bakterite voolimine õppeklassis*

*Voolimise lõpus lähevad bakterid ahju küpsema, koju võtmiseks saab need kätte vastavalt kell 13:00 ning 15:30

Perepühapäeva giidituurid toimuvad vähemalt viie huvilise osalemisel!

Sissepääsu ja osalemise tagab muuseumipilet.

Muuseum on avatud tavapäraselt 10:00-18:00

Vaata lisa: www.tervishoiumuuseum.ee


 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Uisutamisvõimalused Tallinnas
veebruar
Uisutamine on üks mõnus sportlik meelelahutus, mis meeldib pea igas vanuses lapsele. Tallinnas on kolm uisuväljakut, kus on avatud ka uisulaenutus.
Eesti Lastekirjanduse Keskuse perehommik - uue lasteraamatu ´Lugu hiirest, kellel polnud kelku´ tutvustus, 21. jaanuaril
jaanuar
Igal laupäeval toimuvad Eesti Lastekirjanduse Keskuses mõnusad perehommikud. Sel nädalal tutvustatakse uut lasteraamatut "Lugu hiirest, kellel polnud kelku".
4 põhjust, miks tasub olla mänguline lapsevanem
Mängi lapsega iga päev vähemalt 15 minutit nii, et sa oled ka mõtetega kohal (lego kokkupanemine nii, et samal ajal räägid telefoniga, ei lähe seega arvesse) ja su laps ei pea hakkama halva käitumisega su tähelepanu püüdma.
Sipelgapuu koor - hoiab sind viirustest
Järjest enam kogub populaarsust sipelgapuu koore toidulisand (nii tinktuuri kui kapslitena). Lihtsalt öelduna on sipelgapuu koor valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ning antioksüdantsed omadused. 
Isetehtud mesilasvaha kreem
Kui oled väsinud poe kreemides leiduvatest kemikaalidest ja sünteetilistest lõhnaainetest, miks mitte proovida ise oma kreemi valmistada. Enamus inimesi arvab, et kreemide tegemine on keeruline ja tõeline teadus, kuid tegelikult on see lihtne.