Kuhu minna?

Palju rõõmu lastele - loomaaiad ja loomapargid üle Eesti

neljapäev, 26. juuni 2014
Lastele meeldivad loomad ning paljudele loomadele ka lapsed. Üle Eesti on mitmeid väiksemaid ja suuremaid loomaparke, kus leidub tegevust igas vanuses lastele.

Tallinna Loomaaed - Paldiski mnt 145/Ehitajate tee 150, Tallinn, www.loomaaed.ee
Eesti suurim looamaaed, kus on esindatud suurim loomade ja lindude kollektsioon. Suve alguses avati Tallinna Loomaaias uus ja avaram laste zoo.

Elistvere Loomapark - Elistvere, Tabivere vald, Jõgevamaa, http://loodusegakoos.ee/elistvere-loomapark
RMK Elistvere loomapargis saab näha peamiselt Eesti metsades elavaid loomi võimalikult looduslikus keskkonnas.
Algselt emata jäänud ja viga saanud loomade koduks loodud Elistvere loomapark on nüüdseks saanud koduks nende loomade järglastele ning ka teistest loomaparkidest ja –aedadest vahetamise teel saadud asukatele. Pargi eesmärgiks on jagada loodusharidust ja pakkuda võimalusi metsloomade vaatlemiseks nendele omases keskkonnas.

Ranna Rantšo - Jüri talu, Hanila vald, Läänemaa, http://www.rannarantso.ee/
Lastega peredele perelaager, Indiaanikool, majutus, hobuste müük, ratsamatkad, firmaüritused, koduloomade hoiu- ja varjupaik, koduloomade park, talusafari, fotoratsamatk, romantikamatk paaridele, jalgsimatk, vankri- või reematkad, ratsutamine maastikul, toitlustus, pulmade korraldamine, ekskursioonid koolidele, lasteaedadele ja gruppidele.

Metsiku Piisoni Saloon - Põlula küla, Rägavere vald, Lääne-Virumaa, www.piisonifarm.ee
Piisonifarm on suurejooneline keskkond, kus keset õnnelikku loomariiki pakutakse suurepärast toitu ja toimuvad enneolematud sündmused.

Polli loomaaed - Kata küla, Kose vald, Harjumaa, www.polliloomaaed.ee
Polli loomaaias saab loomi toita ja katsuda, laste sünnipäevi pidada, poniga sõita ja sõpradega grillida.

Ponimaa - Tiigi talu, Neeruti küla, Valgamaa, www.ponimaa.ee
Ponimaa on hobusekasvatuse talu Otepää lähistel. Ponimaal on erinevad võimalused ratsutamiseks, samuti lastele ponisõidud.

Muhu Jaanalind - Laasu talu, Nautse küla, Muhu vald, www.jaanalind.ee
Eesti kõige suurem ja kauem tegutsenud jaanalinnufarm. Farmis on jaanalinnud, emud, nandud, Aafrika sebra, kängurud, alpakad. Ilusa ilmaga saavad lapsed sõita poniga.

Sassi talu Jaanalinnufarm - Imavere, https://sites.google.com/site/jaanalinnufarm/
Farmis on jaanalinnud, emud, nandud, paabulinnud.

Raja talu miniloomaaed - Sigaste küla, Saarde vald, Pärnumaa
Loomaaias on minipond, miniveised, küülikud, Shetlandi lambakoerad, kanad, paabulinnud ja kalad.

Kuristu talu miniloomaaed - Kuristu talu, Ääsmäe küla, Saue vald, Harjumaa, www.kuristu.ee
Pakutakse huvilistele lõbusat ja meeldejäävat ajaveetmisvõimalust meie miniloomadega. Loomaaias saab korraldada lasteüritusi—tutvuda loomadega ning lõbutseda mänguväljakul, pidada pikniku pere või sõprade seltsis.

Jaaniraotu Linnupark - Madala küla, Lasva vald, Võrumaa, www.jaaniraotu.ee
Linnupargis kasvab üle 50 nimetuse erinevaid linde-loomi: lennuvõimetud linnud (nandud, emud, jaanalinnud), erinevad kanatõud (nt fööniks, tiuker, hamburger, siidikana ja säbarsulg), veelinnud (nt luiged, haned ja pardid) ja faasanid (nt teemant-, kuning- ja rohefaasan), puurilinnud, kakud ja kivikanad. Lisaks toredaid loomi: maarad, eeslid ning kääbustest kitsed, küülikud ja sead ning üht-teist veel.

Tänava miniloomatalu - Vilkla, Läänemaa
Tänava talus on külastajatel võimalik näha minishetlandi ponisid, minisigu, kääbuskitsi, Eesti oma tõugu lambaid, mitut kääbusküülikutõugu ning faasaneid, rebast. Kuna enamik meie loomi on sõbraliku ja seltsiva loomuga on võimalik ka nendega vahetult suhelda.

Hobuvärava talu - Malla küla, Viru-Nigula vald, Lääne-Virumaa, http://miniloomad.kohalik.info/
Talu jätkab Toolse jaanalinnufarmi tegevust. Seal on võimalik tutvuda erinevate mini-tõugu taluloomadega, kodulindude, eksootiliste lemmikloomade ning -lindudega.

Metsaantsu talu - Toolse küla, Vihula vald, Lääne-Viru maakond, http://www.hot.ee/m/metsaantsu/index.html
Toolse Metsaantus talus on võimalus puhata looduse keskel. Talus saab tutvuda kirju kodulindude seltskonnaga ning emupaari Tribu ja Elliga. Huvilised saavad tutvuda ka väikese kultuurvaarika ja -mustikapõlluga, teha väikese jalutuskäigu muinaslinnusemäele ja Toolse jõe ürgorgu, korraldada piknik või tähistada tähtpäevi, meisterdada looduslikest materjalidest jne.

Alaveski Loomapark - Alaveski talu, Saru küla, Mõniste vald, Võru maakond, https://www.facebook.com/#!/pages/Alaveski-Loomapark/110490862364481?fref=ts                         
Alaveski Loomapark pakub vaadelda loomi võimalikult looduslähedases keskkonnas. Loomapargi fauna on mitmekesine, kokku elab Alaveski talus 90 erinevat looma, lisaks 28 faasanit. Talus võid näha karupreili Mõmsikut ja karupoiss Harryt, ilveseid, oravaid ja rebaseid, hirvi ja kõige vanemaid asukaid - metssigu.


Allikas: http://www.teatoimeta.ee/KUHU_MINNA_LASTEGA_272.htm 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Laste sünnipäevatoidud - tee koos lastega
Lapse sünnipäev on aasta üks olulisemaid sündmusi. Sünnipäevalaua katmine on üks suuremaid ettevõtmisi kogu pidulikust üritusest. 
Muinasjutupäev Rakvere linnuses 29.06
juuni
Muinasjutupäeva jooksul toimuvad erinevad Eesti lasteteatri etendused.
Süütevedelikud võivad põhjustada tõsist mürgistust
Grillimise hooaeg on alanud ning seetõttu on oluline teada, kuidas kaitsta lapsi süütevedeliku mürgistuse eest. Süütevedelikud ja lambiõlid põhjustavad iga-aastaselt lastel palju õnnetusjuhtumeid. Süütevedelikud sisaldavad enamasti petrooleumitooteid, kuid levinud on ka alkohalil baseeruvad tooted, mis võivad sisaldada ka tervisele ohtlikus koguses alkoholi surrogaate (nt metanool). 
Kui ohutu on kasutatud ja laenutatud turvatool?
Turvatoolide valik on poodides suur ning veelgi suurem on nende järelturg. Turvatooli ostu võib pidada omamoodi investeeringuks, sest see võib päästa lapse elu. Seetõttu on oluline veenduda kasutatud turvatooli ostes või laenates selle kvaliteedis.
Võidupüha tervitused Jänku-Jussilt
Jänku-Jussilt on üks tore multikas Võidupüha tähistamise kohta.