Kuhu minna?

Muinastulede öö üle Eesti, 27. augustil

laupäev, 27. august 2016
Kord aastas, muinastulede ööl süüdatakse lõkked meenutamaks ajaloolisi mereäärseid tulesid. Kaasaegsete lõkete süütamise suvelõpuüritusel loome mööda randa ühiselt lõkete keti ja koos mere ääres üritust tähistades edastatame eelkõige positiivseid mõtteid ja sõnumeid.

Meie esivanemad on Läänemere ääres elanud juba mitu tuhat aastat, tihti süütasid nad lõkked, et anda märku oma naabritele ja meresõitjatele. Muistsete lõkete meenutamiseks kogunevad kümned tuhanded inimesed igal aastal lõkete süütamiseks mere äärde.

Iidetulede süütamise taaselustamine algatati ühel ajal Soomes ja Eestis 1992. aastal. Iidetulede süütamise õhtut hakati nimetama muinastulede ööks.

Sellest ajast peale süttivad lõkked igal aastal augustikuu viimase laupäeva õhtul päikseloojangul. Sel õhtul moodustunud lõkete kett on liikunud üle Põhjalahe Ahvenamaa kaudu ka Rootsi, tänaseks süüdatakse lõkkeid ka Läti randades, Eestis ka siseveekogude ääres.


Vaata lähemalt Muinstulede öö kohta: www.facebook.com/muinastuled/?fref=ts ja www.muinastuled.ee

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Montessori stiilis katsikukingitused
Katsikule minnes on sageli probleemiks sobiliku kingituse leidmine. Tahaks ju kinkida miskit asjalikku, samas ilusat ja praktilist. Lambrine blogis on välja toodud palju häid mõtteid ning ideid hea katsikukingituse leidmiseks.
Kuidas käituda, kui laps ei söö piisavalt
On lapsi, kellel on alati hea isu ja neid, kellega võibki jääda söögilaua taha istuma. Halva söögiisu põhjused on erinevad, kuid sageli on tegemist siiski mitmete toitumisvigade tagajärjega. Toitumisteadlane Mai Maser on avaldanud portaalis Terviseuudised sel teemal asjaliku kirjutise. 
Melass – magus tervisetoit
Kõige lihtsama määratluse järgi on melass suhkrutööstuse kõrvalprodukt – tegu on suhkru rafineerimisest järele jäänud siirupiga, mis on väga tiheda toitainelise profiiliga, sisaldades rohkem kui 80 erinevat toitainet. Mineraalidest on melassis rikkalikult kaltsiumi, magneesiumi, mangaani, rauda, vaske, seleeni ja  kaaliumit, mis teeb sellest suurepärase lisandi  väga paljude erinevate terviseprobleemide puhul.
Lapse liigne lugema treenimine võib teha kahju
Lapsed jõuavad lugemise juurde omal ajal ja viisil. Nende huvi võib aga kaduda, kui vanem hakkab last sunniviisiliselt lugema õpetama. Sundima hakatakse eelkõige hirmust, et laps ei hakkagi lugema, usub MTÜ Hooling lugemisnõustaja-eripedagoog ja Eesti lugemisühingu juhatuse liige Maili Liinev. Avaldame siinkohal Õpetajate Lehes ilmunud huvitava artikli.
15 nõuannet, kui vanematel on erimeelsused laste kasvatamise osas
On erinevaid põhjuseid, miks vanemad pole sageli üksmeelel laste kasvatamise meetodite osas. Vahel tundub lihtsam öelda teisele, mida ta peaks paremini tegema, selle asemel, et vaadata, mida enda käitumises oleks võimalik muuta.