Kuhu minna?
Perepäev Ajaloomuuseumis Eesti Vabariigi aastapäeval 24.02
veebruar
Läbi aastate on heaks tavaks, et Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistab Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäe lossis toimuva toreda perepäevaga! Ootame teid väga meile külla ka selle aasta 24. veebruaril!

Lihavõtted Eesti Vabaõhumuuseumis, 27. märtsil

neljapäev, 17. märts 2016
Lihavõtete ajal saab Eesti Vabaõhumuuseumis värvida mune, mängida munamänge, punuda paelu, kiikuda ja tutvuda muude kevadpühade kommetega. 

27. märtsi tegevused kl 11-16.00
  • Kell 14.00 toimub Kuie koolimajas linnuviktoriin, kust on oodatud osa võtma kõik suured ja väikesed mälumängurid.
  • Kell 14.30 ootame kõiki Kuie koolimajja munakoksimisvõistlusele! Vaatame, kelle muna on tugevaim!
  • Kell 12.00 toimub Kolu kõrtsis jututuba kosklatest ja kosklakongidest. Koskel muneb suure kurnatäie mune, millest rannarahvas on juhust kasutades mõned munad ka endale söögiks võtnud. Selleks on ehitatud erilisi pesakaste ehk kosklakonge.
  • Samuti algab Kolu kõrtsi juurest linnuvaatlusretk koos Tallinna Linnuklubiga.

Vaata kogu ürituse kava: evm.ee/est/sundmused/uritused

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Perepäev beebiootel emadele ja väikelastega peredele, 23. aprillil
aprill
Traditsiooniline ja populaarne Väike Päike perepäev beebiootel emadele ja väikelastega peredele on taas tulemas 23. aprillil. 
Jüripäev Eesti Vabaõhumuuseumis, 23. aprillil
aprill
Jüripäeval alustab Eesti Vabaõhumuuseum suvehooaega ning seni talveunes viibinud talude uksed avatakse külastajatele. Suvehooaja esimese päeva puhul on sissepääs tasuta!
Kuidas kaitsta end reisil olles kuritegevuse eest?
Reisivad inimesed on kurjategijate lemmiksihtmärk. Nad on sageli hajameelsed ja liiga usaldavad. Kuna kurjategijad tegutsevad nii lennujaamades, hotellides kui kaubanduskeskustes, tasub olla ümbritseva suhtes eriliselt tähelepanelik.
´Aeg maha´ tehnika, nurka panek ja ´paha lapse tool´ - on sellest kasu või kahju?
Aja maha võtmine ehk lapse mingisse kindlasse kohta üksi rahunema saatmine on samuti karistamine. Laps võib tajuda üksijätmist hülgamisena. Erinevalt vanema ootusest, et „toolil“ olles oma pahategude üle järele mõeldakse, ei ole laps selleks suuteline. 
Kasemahl puhastab ja turgutab keha
Koos kevadega saabub võimalus turgutada oma talvest räsitud keha ja vaimu väärtusliku eliksiiriga – kasemahlaga. Kasemahl lausa kubiseb vitamiinidest ja mineraalidest.