Kuhu minna?

Jüripäev Eesti Vabaõhumuuseumis, 23. aprillil

neljapäev, 17. märts 2016
Jüripäeval alustab Eesti Vabaõhumuuseum suvehooaega ning seni talveunes viibinud talude uksed avatakse külastajatele. Suvehooaja esimese päeva puhul on sissepääs tasuta!

Selleks, et suvi korda läheks: sulased ja tüdrukud tööd ei kardaks, hundid karjast eemal püsiksid, põllutööd edeneksid ja piimaand hea oleks, tuli teha mitmeid kombetalitusi. Jüripäeval soovime meiegi järgida traditsioone, et tagada hooajaks taludele ja perenaistele-peremeestele hea õnn. Lisaks meenutame, kuidas on jüripäev ja jüriöö ülestõus omavahel seotud.

Kell 15 süütame Jüritule.

Vaata kogu ürituse kava: evm.ee/est/sundmused/uritused

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kolme lapsega üksikema vajab lastele riideid ja jalanõusid
Kolme lapsega üksikema Nissi vallast vajab lastele riideid, jalanõusid ning voodeid.
Perepäev beebiootel emadele ja väikelastega peredele, 23. aprillil
aprill
Traditsiooniline ja populaarne Väike Päike perepäev beebiootel emadele ja väikelastega peredele on taas tulemas 23. aprillil. 
Lihavõtted Eesti Vabaõhumuuseumis, 27. märtsil
märts
Lihavõtete ajal saab Eesti Vabaõhumuuseumis värvida mune, mängida munamänge, punuda paelu, kiikuda ja tutvuda muude kevadpühade kommetega. 
Kuidas kaitsta end reisil olles kuritegevuse eest?
Reisivad inimesed on kurjategijate lemmiksihtmärk. Nad on sageli hajameelsed ja liiga usaldavad. Kuna kurjategijad tegutsevad nii lennujaamades, hotellides kui kaubanduskeskustes, tasub olla ümbritseva suhtes eriliselt tähelepanelik.
´Aeg maha´ tehnika, nurka panek ja ´paha lapse tool´ - on sellest kasu või kahju?
Aja maha võtmine ehk lapse mingisse kindlasse kohta üksi rahunema saatmine on samuti karistamine. Laps võib tajuda üksijätmist hülgamisena. Erinevalt vanema ootusest, et „toolil“ olles oma pahategude üle järele mõeldakse, ei ole laps selleks suuteline.