Kuhu minna?

Kinos Artis toimub 3. Euroopa lastefilmide festival

kolmapäev, 30. märts 2016
1.- 3. aprillil esitleb kino Artis taas Euroopa värskeid laste- ja perefilme. Enamik neist on eestikeelsena kinoekraanil esmakordselt. 

Nii nagu Euroopa koosneb paljudest eripärastest kultuuridest, on ka Euroopa lastefilmid väga ise nägu. Tšehhis tehakse palju suurepärast animatsiooni, Saksamaal armastatakse seiklusfilme, Põhjamaades mõeldakse ka kõige tibatillukesemate filmisõprade peale ja vahel harva valmib mõnel väiksel rahval päris suur ja uhke muinasjutufilm. Euroopa lastefilmile on veel omane, et seda tehakse tihtipeale mitme riigi koostöös. Just selliseid filme esitleb Euroopa lastefilmide festival, mis toimub tänavu Artise kinos juba kolmandat korda.

Kõige pisematele filmisõpradele soovitame vägivallatuid ning sõbralikkke lastefilmid "Mini ja sääsed" (Taani 2014) ja "Pingviinipoeg Pelle suures linnas" (Rootsi 2015), mille tegelased on putukad ja loomad. Suurejoonelist muinasjutuanimatsiooni esindab Leedu, Läti, Taani ja Luksemburgi koostöös mullu valminud joonisfilm "Kuldne ratsu".
Filmivaramuprogramm on MUDILASTE MULTILAEKA eriseanss RAAMATUKANGELATSE PARAAD, mis toob ekraanile esimese väikese muti sarja animaloo "Kuidas väike mutt endale püksid sai" aastast 1957. Samas programmis linastuvad suurel ekraanil ka Ellen Niidu ja Edgar Valteri teose "Suur maalritöö" filmiversioon, 1967. aastast pärinev Heino Parsi animafilm "Jussikese seitse sõpra" ning Priit Tenderi lühanimafilm "Miriami teatriseiklus". Multilaeka seansi järel mängib lastega kinos Pintslimees.

Leidub tänapäevaseid seikluslugusid, näiteks Soome ja Kreeka koostöös valminud röövilugu "Saladuste saar" või Rootsi ja Kanada ühistöö "Minu Kanada seiklus - kadunud kulla otsinguil", mis on järjekordne osa populaarsest onu ja tema õelaste kõige eripärasemate ettevõtmiste filmisarjast. Programmis on ka Belgia, Hollandi ja Luksemburgi koostöös valminud liigutav seiklusdraama "Sõjasaladused", mille tegevus toimub 1943. aastal Hitleri-Saksamaa poolt okupeeritud Belgias. Keskmisele koolieale linastub mütoloogia-aineline seikluslugu "Mara ja Tuletooja", mis on valminud Saksamaal.

Kinokava www.kino.ee/Events/ELF

Olete oodatud!

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Perepäev ´Lapsed ja mängud´ Ajaloomuuseumi Suurgildi hoomes, 3. aprillil
aprill
Pühapäeval, 3. aprillil kell 12-15 ootab Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoonesse (Pikk 17, Tallinn) kõiki perepäevale "Lapsed ja mängud".
Loeng lasteklubis Väike Päike - Kuidas arendada lapse enesekindlust, 7. aprillil
aprill
Juba 7. aprillil toimub kesklinna lasteklubis Väike Päike huvitav loeng lapsevanematele teemal "Kuidas arendada lapse enesekindlust". Loengut viib läbi Õnne Aas-Udam Perekeskusest Sina ja Mina.
17 võimalust teepuuõli kasutamiseks
Teepuuõli peaks kuuluma igasse majapidamisse. Teepuuõli leiab kasutust nii iluprotseduurides, majapidamises kui ka tervise parandamises. Tal on teada tuntud bakterivastane toime. 
Mida tasub teada enne väikelapsega basseini minekut?
Otsustades oma väikelapsega ujuma minna, tuleb kindlasti tähelepanu pöörata mitmele väga olulisele asjale. Nimelt ei ole kõik basseinid, isegi kui need on nimetatud lastebasseiniks, sobilikud sinu beebile või väikelapsele. 
Montessori esimesel eluaastal: liikuv laps
Montessori pedagoogika on paljude lapsevanemate seas huvipakkuv, kuna selle eesmärgid on selged ja loomulikud. Avaldame siinkohal lambrine blogis välja toodud Montessori põhimõtted esimesel eluaastal, mis on seotud lapse liikumisega.