Kuhu minna?

Eesti Ajaloomuuseumi AJALOOKLUBI koolilastele

neljapäev, 7. september 2017
Eesti Ajaloomuuseum kutsub ajalooklubisse 9–11-aastaseid tüdrukuid ja poisse, keda paeluvad põnevad minevikusündmused.

Mida me teeme?
Üheskoos piilume muuseumi hoidlatesse, seikleme Tallinna vanalinnas, külastame näitusi, aitame kaasa uute näituste sünnile, osaleme haridusprogrammides, uudistame muuseumi köögipoolt ja abistame muuseumirotte. Teeme veel palju muud vahvat ja õpetlikku nii Eesti Ajaloomuuseumis kui ka teistes muuseumides. Ajalooklubi veavad meie muuseumipedagoogid, kaasa löövad koguhoidjad ja teadur-kuraatorid.

Tarvis teada!
 • Ajalooklubi käib koos kord kuus – iga kuu teisel neljapäeval kell 15.00–17.00. Ajalooklubis osalemise ühe korra tasu on 6 eurot.
 • Kuidas registreerida?
 • Täpsem info ja registreerimine ajalooklubi õpetaja Kristi Paatsi e-posti aadressil kristi.paatsi@ajaloomuuseum.ee või telefonil 696 8633.
Ajalooklubi kava 2017/2018
 • 14. september – Ajalugu ühendab: saame sõpradeks Suurgildi hoone ja üksteisega, vaatame kõige vingemaid eksponaate. Ajalooklubi „veteranidele“ pakume uusi põnevaid avastusi ja uutele liitujatele ennenägematuid üllatusi.
 • 12. oktoober – Mida panna selga, kui ärkad aastal 1912, 1945 või 1985? Eesti Ajaloomuuseumi rõivakogu aardeid ja uhkeid mundreid tutvustab tekstiilikogu hoidja Helle. Proovime ka ise üht-teist selga.
 • 9. november – Uued ja vanad asjad meie elus. Põnevate tuntud ja tundmatute esemetega teeme tutvust koos kultuuriloolise kogu hoidja Maiaga.
 • 14. detsember – Jõulud filmis. Lähme külla Filmimuuseumile. Filmimaailma salapaiku tutvustab Filmimuuseumi juhataja Maria. Valmistame ajalooklubi filmiklipi.
 • 11. jaanuar – Kuidas sünnib näitus? Uurime koos Inge ja Kristaga, kuidas valmivad uhiuued näitused „Minu vaba riik“ ja „Laste Vabariik“ Maarjamäe lossis. Olge valmis, teeme ise näituse!
 • 8. veebruar – Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Ajaloomuuseumi fotokogu saladusi tutvustab fotokogu hoidja Maiu. Koos fotograaf Vahuriga loome uhkeid fotolavastusi.
 • 8. märts – Mida teeb numismaatik ja milline on siinse raha lugu? Avastame Suurgildi hoone rahakambrit koos numismaatik Ivariga.
 • 12. aprill – Muinsuskaitsekuu raames uurime Tallinna vanalinna põnevamaid paiku, nurgataguseid, hoove ja kõrgeid torne.
 • 10. mai – Ajalooklubi lõputunnis lähme külla naabritele ja külastame Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi varakambreid.

Vaata lähemalt: www.ajaloomuuseum.ee

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Suvikõrvitsa-tomati-mozzarella vormiroog
Suvikõrvitsad on tervislikud, mahlased ja nendest on lihtne teha matsvaid roogasid. 
Tantsuklubi Koit tasuta tervise- ja tantsupäev, 08. oktoobril
oktoober
Tantsuklubis KOIT toimub 8.10.2017 tasuta tervise – ja tantsupäev, mis kutsub kõiki Tallinna lapsi ja lapsevanemaid enda tervisest hoolima uut moodi! Tervisepäev propageerib liikumist, tervislikku toitumist ning koostööd füsioterapeudiga vigastuste ennetamiseks ning ravimiseks, kus terve päeva jooksul töötavad kolm valdkonda käsikäes.
Kohupiimastruudel marjadega
Tarkusekuu algust sobib eriti hästi tähistada ühe eriliselt maitsva ja mahlase kohupiimastruudliga. Lihtne teha ja valmib kiirelt.
Kui laps julgeb eksida, naudib ta ka raskeid ülesandeid
Kuidas vanem reageerib lapse veale, mõjutab lapse uskumusi, ütleb hariduspsühholoog Grete Arro. Mida teeb vanem siis, kui laps tuleb koolist koju kahega?
Kookosõli kogu kehale
Kookosõli on viimasel ajal populaarsust kogunud kui salendavate omadustega tervislik abiline köögis. Sama toitev ja kasulik on see kerge aroomiga rikkalik õli ka meie nahale ja juustele.