Esileht

Aitame osta minibussi Laste Hooldekande asutusele Lootus

laupäev, 4. aprill 2015
1993. aastal avati Ida-Virumaal Sillamäe linnas Lastekodu (praeguse nimega Laste Hooldekande asutus Lootus) 30 lapsele.Täna elavad lastekodus 29 last vanuses 1 kuu kuni 18 aastat. Osa lastel on mõlemad vanemad on surnud. Põhikoosseisu moodustavad lapsed, kelle vanematelt on vanemlikud õigused ära võetud ning kes ei tegele laste kasvatamise ja hooldamisega. Igapäevaste tegevuste jaoks vajavad nad aga hädasti minibussi.

Hooldekande asutuses tegutseb ka päevakeskus, kus elvad puuetega lapsed: Downi haigust põdevad, kurdid, halvatud ja vaimse alaarenguga lapsed. Päevakeskuse tegevuse eesmärgiks on puuetega laste, kes ei külasta lasteaedu ja koole,  adapteerimine ümbritsevasse keskkonda, nende päevase aja sisustamine.

Lastekodu peaülesanne on luua lastele arenemis- ja õppetingimused, nende ettevalmistamine iseseisvaks eluks. Meie kasvandikud, nagu kõik lapsed, mängivad arvutimänge, harrastavad sporti, matkavad ja tahavad sõita piknikule. Samuti nad armastavad torte, kommi, kingitusi ja ilutulestikke.

Hetkel tunneb hooldekande asutus puudust minibussist, millega saaks transportida haigeid lapsi arsti vastuvõtule, käija toidupoes ja aeg-ajalt korraldada lastele ka väljasõite. Kokkuvõtlikult võib öelda, et minibussi on vaja igapäevaste tegevuste jaoks.

Kuidas meie aitame?
Naerata Ometi MTÜ koos heade toetajate abiga ja koostööpartneritega aitame soetada Laste Hooldekande asutus Lootusele minibussi, mis peab olema ökonoomne. Minibussis peaks olema vähemalt 7 kohta ja võimalus kasutada pagastnikut.

Eelarve
Oleme arvestanud, et projekti kogumaksumus koos ettenägematute kulutustega on 15 000-20 000 eurot. MTÜ kogub rahalisi annetusi alates märts 2015 ning seda kuni kogu vajaminev summa on koos.

Kogunenud annetuste suurusest sõltub, millise minibussi saab osta.

Kuidas Sina saad aidata? 
Pangaülekanne:

Danske Bank 
Konto nr: EE053300332132960003
Swift/BIC: FOREEE2X

Swedbank  
Konto nr: EE672200221046387155
Swift/BIC: HABAEE2X

SEB 
Konto nr: EE101010220101993019
Swift/BIC: EEUHEE2X
Saaja: Naerata Ometi MTÜ
Selgitus: Minibuss Lootusele

Helista:
9005505, annetad 5 eurot.
9005510, annetad 10 eurot.
9005515, annetad 15 eurot.

NB! Kõne kestvus peab olema vähemalt 11 sekundit.

Helistada saab Elioni, EMT, Elisa, Tele2, Starmani ja STV võrkudest!

NB! Helistamise teel tehtud annetused jaotatakse ka teiste käimasolevate projektide vahel, sest ei saa täpselt kontrollida, mis projektile helistades on annetus tehtud.

SMS-annetus:
SMS numbrile 13013 märksõnaga Naerata lootus annetad 1,6 eurot
SMS numbrile 13017 märksõnaga Naerata lootus annetad 3,2 eurot

Lisainfo: 
Gerttu Blank
Projektijuht
+372 56281347
gerttu@naerataometi.ee

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kuidas aidata lapsi, kes testivad piire
Iga normaalne laps testib piire. See on tema töö. Kõige levinum põhjus piire testida on see, et nad tahavad aru saada, kus need täpselt asuvad.
Turvaline autosõit koos lastega
Aktiivsel lapsel on väga raske pikka aega vaikselt turvatoolis püsida, aga seda on vaja teha. Kui sõidate sageli autoga, on teil suurepärane võimalus õpetada oma lastele kannatlikkust ja harjutada nendega asjakohaseid tegevusi. Te peate lihtsalt välja nuputama, mis see tegevus olla võiks ja siis selle ellu viima.
Kirsitort kohupiima ja šokolaadiga
Aastavahetus on peagi saabumas ning üks imemaitsev kirsitort sobib suurepäraselt pidulauale.
Isetehtud looduslikud munavärvid
Ülestõusmispühad on kohe käes ning sel puhul on koos lastega munade värvimine lõbus ning meeldejääv sündmus. Kui soovid seekord teha miskit teistmoodi, proovi isetehtud looduslikke munavärve. Need on tõeliselt ilusad ja pealegi tervislikud.
Coca-Cola Plaza perepühapäev, 5. aprillil
aprill
Pühapäeval, 5. aprillil, kell 10.30 - 14.00 toimub kinos Coca-Cola Plaza lõbus kogupereüritus PEREPÜHAPÄEV, kuhu on oodatud nii meie pisikesed kui suuremad kinosõbrad!