Kuhu minna?

Tehnikahuvilistele lastele - muuseumid Eestis

neljapäev, 24. juuli 2014
Tehnikahuvilistele lastele on üle Eesti mitmeid huvitavaid muuseume, kus tegevust on nii suurtel kui väikestel.

Lennusadam (sh aurulaev Suur Tõll) - Vesilennuki 6, Tallinn, http://www.lennusadam.eu/et/
Kogu maailmas unikaalseid vesilennukite angaarid ja Lennusadama kompleks valmisid algselt Peeter Suure merekindluse osana aastail 1916 - 1917. Põnev ekspositsioon loob võimaluse osaleda ja end merealadel proovile panna. Sind ootavad allveelaev Lembit, aurik-jäämurdja Suur-Tõll, vesilennuk Short 184 ning teised elusuuruses eksponaadid.

Elamus kogu perele - ümbermaailmareis Kollasel Allveelaeval, akvaarium, mängud, kohvik ja palju muud nii väljas kui ka sees.

Eesti Meremuuseum - www.meremuuseum.ee
Meremuuseumi alla kuuluvad Lennusadam ja Paks Margareeta. Eesti Meremuuseumi põhiekspositsioon asub 16. sajandil ehitatud suurtükitornis Paks Margareeta. Kunagisse Tallinna kaitsesüsteemi kuulunud torni seinte vahel asub 4 korruliseline ekspositsioon ja vahetuvad näitused, mis annavad ülevaate Eesti merenduse ajaloost: paadi- ja laevaehitusest, sadamatest, meresõidust ja tuletornidest. Sisehoovis paikneb arhailiste ankrute väljapanek ning Paksu Margareeta katuselt avaneb väga hea vaade sadamale ja vanalinnale. Lisaks on muuseumi fuajees avatud ka väike kohvinurk ja muuseumipood suveniiridega.

Eesti Lennundusmuuseum - Veskiorg, Lange, Haaslava vald, Tartumaa, www.lennundusmuuseum.ee
Lennundsmuuseumi peahoone kolmel korrusel umbes 450 m2-l ekspositsioonipinnal saab näha ligi neljasadat lennundusajaloo seisukohalt olulist kõrgkvaliteedilist lennukimudelit.

Eesti Põllumajandusmuuseum - Pargi 4, Ülenurme vald, Tartumaa, www.epm.ee
Eesti Põllumajandusmuuseum on oma ala keskmuuseum, millel on oluline osa Eesti maakultuuri, põllumajandusliku tootmise, omandisuhete, põllumajandushariduse ja -teaduse jäädvustamisel, vastava ainese kogumisel, säilitamisel, uurimisel ja eksponeerimisel. Eesti Põllumajandusmuuseum asub kolme kilomeetri kaugusel Tartust, endises Ülenurme mõisas. Puhkust ja hingekosutust pakuvad muruplatsid ja põline mõisapark. Külastajad võivad kaasa võtta piknikukorvi ja siin mõnusalt aega viita.

Eesti Maanteemuuseum - Varbuse, Kanepi vald, Põlvamaa, http://muuseum.mnt.ee/peredele/index.php
Maist kuni septembrini ootame kõiki suuri ja väikesi Teeaega ja liikluslinna! Kõige pisemad saavad sõita pedaal- ja tõukeautodega ja kaevata miniekskavaatoriga. Suuremate lemmikuks on elektriautod ja reaktsioonikiiruse mõõtja. Lisaks valik kaherattalisi sõidukeid vigurisõidu rajal.

Eesti Tuletõrjemuuseum - Raua 2, Tallinn, http://www.tuletorjemuuseum.ee/
Muuseumi püsiekspositsioon kajastab tuletõrjujate elu-olu alates mustpeade vennaskonnast kuni 1940. aastani. Näha saab puidust veepumpa, teenetemärke, karikaid ja vormirõivaid. Laste seas tekitab elevust elumaja makett, kus saab üles leida erinevad tulekolded.

Gruppidel on võimalik lisaks külastada esimesel korrusel tegutsevat Kesklinna Päästekomandot ja kui õnne on, siis istuda tuletõrjeautosse. Mõnikord saab jälgida, kuidas päästjad torusid mööda alla laskuvad, 1 minutiga riidesse panevad ja autoga välja kihutavad.

Eesti Politseimuusem - Tallinna tänav 3A, Rakvere, http://politseimuuseum.ee/
Eesti Politseimuuseumi eesmärgiks on olla interaktiivne muuseum (teemapark), kus külastajad saavad läbi isetegevuse ja mängu kogeda politsei tööd. Muuseum annab ülevaate politseinike igapäevatööst ja tähtsamatest valdkondadest. Külastajatega mängitakse läbi erinevaid huvitavaid situatsioone, mis aitavad teadvustada politsei tööd.

Tallinna Automuuseum - Paldiski mnt 135A, Tallinn, www.automuuseum.ee
Tallinna Automuuseumi väljapaneku võiks jagada kahte osasse: erinevatest riikidest, erineva vanusega huvitavamad mudelid tootjatelt, kellel on juba pikk ajalugu seljataga ja lisaks nn. Nostalgiaautod. Nende viimaste all on silmas peetud ENSV ajal kasutusel olnud autod. Just need autod on meie inimestele tihti väga lähedased ja olid nii mõnelgi juhul kui pereliikmed. 

Eesti Muuseumraudtee - Lavassaare, Pärnumaa, http://www.museumrailway.ee/
Kitsarööpmelise raudtee ajalooga tegelev MTÜ. Muuseumi ekspositsiooni moodustab on auruvedur, Pärnu ekspositsioon, Lavassaare sise- ja välisekspositsioon.


Allikas: http://www.teatoimeta.ee/KUHU_MINNA_LASTEGA_272.htm

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Eesti Muuseumraudtee muuseumipäev - 26. juuli
juuli
Muuseumipäeva raames toimub kl 14-17.00 muuseumis vanade veoautode näitus ning lisakatsed autode meeskondadele. Tutvuda saab väga erinevas vanuses 15 kuni 20 veoautoga. Muuseumi videosaalis näidatakse temaatilisi videofilme. 
Laste lemmikkoht suvel - Lottemaa
august
Eesti laste üks suurimaid lemmikuid Lotte on saanud uue väljundi. 26. juulil avatakse Pärnu vahetus läheduses suur teemakeskus Lottemaa.
Mida peaks laps teadma interneti ohtudest?
Õpeta oma lapsele selgeks mõned lihtsad põhimõtted, kuidas käituda, kui teda internetis kiusatakse või ahistatakse.
Valik Huggies mähkmeid soodsate hindadega
Jätkuvalt on Sul võimalus osta ülisoodsalt kvaliteetseid Huggies mähkmeid erinevate suurustega. Eelmise Huggies sarja kujundusega mähkmed on müügis 35-45% soodsamalt.
Kas tead, miks ei tohi kunagi sõita autoga laps kõhukotis või kandelinas?
Kõhukott või kandelina on nii väikse beebi kui lapsevanema jaoks ülimalt mugav lahendus, kui beebi soovib rohkem lähedust, turvatunnet või teda vaevavad gaasid. Kui tekib aga kiusatus teha kõhukotiga üks kiire autosõit, siis arvesta, et see võib-olla beebi jaoks väga ohtlik.