Kuhu minna?
Ajalooline sünnipäevapidu Maarjamäe Lossipargis 19.06
juuni
19. juunil toimub Maarjamäe lossipargis Ajaloomuuseumi 160 ning Teatri- ja Muusikamuuseumi 100. sünnipäeva suur tähistamine. Tegemist on lustaka peoga, kuhu on oodatud kõik – mudilastest täiskasvanuteni.

Laste lemmikkoht suvel - Lottemaa

neljapäev, 24. juuli 2014
Eesti laste üks suurimaid lemmikuid Lotte on saanud uue väljundi. 26. juulil avatakse Pärnu vahetus läheduses suur teemakeskus Lottemaa.

Lottemaal on palju lustakat toimetamist. Üle 100 atraktsiooni, leiumasina või mänguriista ootavad avastamist. Siin saab seigelda seikluspargis, ekselda labürindis, tutvuda maailmaruumiga planetaariumis, avastada põnevaid muusikainstrumente ja teha muusikat kassiema Paulaga, sportida kassiisa Matiga, meisterdada Oskari kuuris koos Lotte isaga, mängida lõbusaid mänge koos Lotte, Bruno ja Albertiga ning kuulata vana rännukoer Klausi pajatusi kaugetest matkaradadest.

Lisaks kõigele sellele võib lihtsalt lesida rannaliival ja sulistada merevees.

Kui vats juhtub vahepeal tühjaks minema, siis Lottemaal leidub valikut igale kõhule ja rahakotile. Saab kiiremat ja kergemat, aga ka tummisemat rooga. Vahvat suvepäeva jäävad meenutama kaasaostetud toredad meened. Kui aga juhtub imekombel sadama vihma, siis Lottemaa erinevates majades on siiski tore mängida ning vahvaid leiumasinaid uudistada.

Majad ja tegevused
Lotte majas tuleb võtta mängimist väga tõsiselt. Nagu Lotte isegi. Mängida peab saama ja palju. Lotte maja on nii mängumaja, kui mängude maja. Siin leidub vahvat igale maitsele: lauamänge, toolimänge, laemänge, põrandamänge, seinamänge, näitemänge, tantsumänge, jooksumänge...

Oskari kuuris võid koos Oskariga meisterdada mänguasju ja leiutada erinevaid aparaate.

Bruno maja esimese korruse on vallutanud fantaasiarikkad maketid, mis kujutavad stseene erinevatest Lotte filmidest. Teisel korrusel ootavad proovimist naljakad muusikamasinad. Seal ootab muusikaarmastajaid kassiema Paula, kelle toel saab luua helide ning rütmide kirglikku ja puhast kakofooniat.

Jäneste maja on kummaliste vigurite ja illusioonide maja. Maja on keldrist-korstnani põnev ja avastamist täis. Planetaariumis avaneb maailmaruum ning tekib arusaam universumist, majas siblib ringi vend välk, kägiseb trepp ning hääl kaigub labürindi keerdkäikudes.

Seaema Helmi on suure südamega mõnus pereema, kes rahustab ka kõige pisemad külastajad ning puhub peale igale valutavale varbale ja vajadusel plaasterdab haigetsaanud nina. Külalistemajas saavad emad oma väikelaste eest hoolitseda. Seal ootavad ees mähkimislauad ja kööginurgake.

Leiutajateküla staadionil rõõmustab Bruno isa Mati spordisõpru. Sportida saab muidugi Matiga, Matita ja matil. Lubatud on sooritada kõik isiklikud rekordid, naaberriikide rekordid ning ka ületada Matit ennast uue, tõhusa ja kauakestva maailmarekordiga. Võidab sport!

Rebane Giovanni maja teatrilaval mängitakse palju teatrit. Kuid ka lauldakse laule, tantsitakse tantse ning teinekord loetakse luuletusi, peetakse rahvakogunemisi ja muidugi kuulutatakse välja aasta parim leiutaja. Suuremad talendid teie seast saavad oma võimaluse!

Adalberti mure ärakaotamise torn. Kui Adalbertil järjekordselt uue leiutuse väljamõtlemine ebaõnnestus, ehitas ta kõrge torni, et seal oma mures üksi olla. Adalbert ronis torni, vaatas viivuks mornilt alla ... ja üllatus! Tuli välja, et kõrgelt alla vaadata oli väga vahva! Külaelanikud olid pisikesed, nagu sipelgad. Ja päris sipelgaid polnud üldsegi näha. Ka Adalberti mure muutus aina väiksemaks, kuni tuulehoog ta sootuks minema puhus. Adalbert ise tundus aga olevat hästi suur. Adalbert muheles rahulolevalt ja laskus tagasi maapinnale. Nüüd ta teadis, kuidas halb tuju heaks muuta. Adalbert ei olnud kade, kõik soovijad võisid tema torni ronida ja alla vaadata. Ja juhtus kellelgi olema mure taskus, siis alla ronis ta juba tühja taskuga.

Seiklushuvilisi ootab metsa all päris seiklusrada ja lepatriinurada. Eelmise aasta leiutajate võistlusel tulid Oskar, Adalbert, Väino ja Giovanni välja ”eneseületuse leiutisega”. Leiutis kuulutati rahva lemmikuks ning paigutati koheseks kasutamiseks kõigile külaelanikele ja külalistele. Seiklusrajal saad sa koos oma sõpradega panna proovile oma võimeid ja oskusi.

Suveteater või õhtused kontserdid rannaäärses Leiutajatekülas on mõnusaim viis sumedaid suveõhtuid veeta.


Selleks, et vältida pileti järjekorras seismist, osta pilet elektroonselt Lottemaa kodulehelt http://lottemaa.ee/tule-kulla
Vaata lisaks: http://lottemaa.ee/

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Maiusta koos lapsega - suviselt jahutav jäätisedessert
Vaarika ja kookose semifreddo - suurepärane suvine jäätisedessert, mida saab koos lapsega lihtsalt valmistada.
Eesti Muuseumraudtee muuseumipäev - 26. juuli
juuli
Muuseumipäeva raames toimub kl 14-17.00 muuseumis vanade veoautode näitus ning lisakatsed autode meeskondadele. Tutvuda saab väga erinevas vanuses 15 kuni 20 veoautoga. Muuseumi videosaalis näidatakse temaatilisi videofilme. 
Tehnikahuvilistele lastele - muuseumid Eestis
september
Tehnikahuvilistele lastele on üle Eesti mitmeid huvitavaid muuseume, kus tegevust on nii suurtel kui väikestel.
Mida peaks laps teadma interneti ohtudest?
Õpeta oma lapsele selgeks mõned lihtsad põhimõtted, kuidas käituda, kui teda internetis kiusatakse või ahistatakse.
Valik Huggies mähkmeid soodsate hindadega
Jätkuvalt on Sul võimalus osta ülisoodsalt kvaliteetseid Huggies mähkmeid erinevate suurustega. Eelmise Huggies sarja kujundusega mähkmed on müügis 35-45% soodsamalt.