Kuhu minna?

Tallinna Merepäevad 15.-17.juulil

neljapäev, 14. juuli 2016
Juba sel reedel, 15. juulil saavad alguse tänavused Tallinna Merepäevad, mis prognooside kohaselt toovad nelja Tallinna sadamasse enam kui 130 000 inimest. Merepäevade külastajaid ootab kolme päeva jooksul ees tihe programm koos kontsertide, meretegevuste ja erinevate töötubadega. 

Samuti oodatakse pealtvaatajaid uudistama suurt mereparaadi, mille raames liiguvad suured ja väiksemad laevad Piritalt Vanasadamasse. 

Suur mereparaad saab reedel alguse Pirita jahisadamas kell 19.00, mil Vanasadama poole asub teele ligi 80 veesõidukit. “Eelmisel aastal tehti mereparaadi esimest korda ja oli näha, et see meeldis nii rahvale kui meremeestele,” rääkis tänavuse mereparaadi juht Lauri Väinsalu. “Just sellel põhjusel otsustasime ka sel aastal mereparaadiga jätkata ja loodame, et see muutubki traditsiooniks hõlmates aastast aastasse üha enam laevu. Hea meel on ka selle üle, et  oleme saanud pakkuda merepäevade külastajatele võimalust ilma rahata merereisi nautida ja loodame, et see võimalus avaneb edaspidi veelgi rohkematele merepäevade külastajatele,” sõnas Väinsalu. Tema sõnul on selleaastane mereparaad eriline ka seetõttu, et õhus liituvad paraadiga Skydive Estonia langevarjurid, kes annavad paraadile veelgi suurema mõõtme.

Mereparaadis liiguvad laevad kolonnides, juhtlaevaks on kaunis rootslanna Vega, paraadi saadab Eesti enda teenekas jäälõhkuja Tarmo. Pirita muulilt läkitab paraadi teele Tallinna Tuletõrjeühingu puhkpilliorkester Pritsu Brass. Paraadi on võimalik jälgida Pirita promenaadilt, Vanasadama kruiisialalt ja Linnahalli juurest. “Kutsume kindlasti kõiki linnakodanikke üles mereparaadi vaatama,” sõnas Väinsalu.

Pärast mereparaadi oodatakse kõiki Tallinna Merepäevade külastajaid avakontserdile kruiisialale, kus tulevad lavale Metsatöll, Siiri Sisask, Meelis Hainsoo, Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester, dirigeerib Jüri-Ruut Kangur. Enne kontserti aga peab merelt kõne Tallinna Merepäevad 2016 korralduskomisjoni esimees ja Tallinna abilinnapea linnapea ülesannetes Taavi Aas. Oma meresõiduki olemasolul on võimalik avakontserti vaadata merelt.

Avapäeva lõppakordi annab Pirita akvatooriumis vana hea Singer Vinger, kelle lavaks on seekord laev Svanhild. Õhtu lõpetab ilutulestik.

Tallinna Merepäevad 2016 toimuvad 15.-17. juulini kokku neljas sadamas: Vanasadam, Lennusadam, Pirita jahisadam ja Noblessneri sadam. Eesti suurima mere- ja perepeo korraldajad on Tallinna linn, Tallinna Sadam, Eesti Ajalooliste Laevade Selts, Tallinna Kultuuriamet ja Eesti Meremuuseum. 

Vaata lisainfot: www.tallinnamerepaevad.ee


 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Üle-eestiline avatud talude päev, 24. juulil
juuli
Talud ja põllumajandustootmised üle Eesti avavad taas uksed! Teine üle-eestiline avatud talude päev toimub 24. juulil 2016. Väravad avavad tänavu üle 230 talu ja põllumajandustootmise.
Kadriorg 298, 22. juulil
juuli
Kadrioru 298. aasta sünnipäeva raames toimub 22. juulil meeleolukas loominguline programm lastele ja täiskasvanutele!
Kui lapsel kõht valutab
Kõhuvalu on lapseeas sage häda. On leitud, et korduvate kõhuvalude käes kannatab 10-20% 4-14-aastastest lastest. 
Mustikas on tõeline tervisepomm
Mustikad on imemarjad vanusega võitlemiseks, suurepärased mälu parandajad, silmaprobleemide leevedajad, salenejate abistajad ning kogunud tuntust ka parima laste kõhurohuna. 
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.