Kuhu minna?

Pipi Pikksukk Estonia teatris - üks igati vahva hea tuju etendus

esmaspäev, 5. oktoober 2015
Kas teadsid, et Estonia teatris mängitakse muusikali "Pipi Pikksukk" ning see kuulub paljude laste absoluutse lemmikute hulka? Jagame teilegi etenduse muljeid läbi ühe lapsevanema ja tema laste pilgu läbi.

Pipiga juba igav ei hakka! Ja see kahtlemata vastab tõele.

Ka sel sügisel on Estonia laval vana hea Pipi Pikksukk tagasi pakkumaks väikestele mudilastele vahvaid elamusi ja ka lastevanematele taasavastamise rõõmu ja äratundmist oma lapsepõlveradadelt. Külastasin etendust "Pipi Pikksukk" etendust kahe lapsega, vanuses 3 ja 5, kellele oli see igati jõukohane vaatamine. Tearimaja külastasime esimest korda ja juba see oli emotsioonide rohke tutvus suursuguse majaga. Kindlasti on hea teada, et väikestele mudilastele on garderoobist võimalik võtta istumisalused, et Pipi ikka õige hästi näha oleks. Kindlasti soovitan osta etenduse kava (selline korralik ja tore tegelusvihik), mille avastamisrõõmu jätkub veel mitmeks päevaks.

Laste vaieldamatuks lemmikuks saab kindlasti ehedates mõõtudes Härra Nilson (ahvipärdik), kes on kahtlemata vaatamisväärsus omaette ja tema rolli osatähtsust ei tasu läbi lapse silmade alahinnata, kuna ka päevi hiljem räägivad lapsed vahvast Hr. Nilsonist. Lisaks Hr Nilsonile pakub vahva elamuse ka vargaonude duo, kes üritavad niigi kavalat Pipit üle kavaldada. Kas see ka õnnestub, seda peab juba ise vaatama minema.

Et ikka õige põnev oleks, siis etenduse vaheajal saab otsida Pipi poolt peidetud kuldmünte ning tutvuda põneva ja suursuguse teatrimajaga. Kes otsib, see leiab!

Igal juhul on ka paras annus eksootikat väikese lapse päeva garanteeritud, kui Kurrunurruvutisaare (lõunamaa) elanikud Pipile Aafrika rütmidest kantud tervitustantsu teevad.

Lisaks lastele pakub Pipi elamuse kahtlemata ka lapsevanemale, nii lavakujunduse kui ka teostusliku poole pealt. Huvitav lähenemine on teise vaatluse lõpus „lõunamaa” ja „põhjamaa” kontrastide vastandamine, mis sobib sellesse värvikirevasse sügise algusesse väga hästi. Ja isegi kui tundub, et neid Pipisid on varem ka nähtud, siis lapsevanemana tekkis minul küll küsimus, et „miks ma alles nüüd seda näen” ja seda kasvõi eheda Hr. Nilsoni pärast.

Nii, et kõik väiksed mudilased teatrisse elamusi saama!


Etendust käisime vaatamas 26.09.2015
Annelii


"Pipi Pikksukk" etendust mängitakse Estonia teatris sel hooajal 4 korda (oktoobrist-maini). Päevastele etendustele on võimalik osta lastele pileteid ka soodushinnaga. Vaata lähemalt: www.opera.ee/estonia-teater/

Vaata lisa etenduse kohta: www.opera.ee/lavastus/pipi-pikksukk/


 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Revitalefekt männivaigusalvil on antibakteriaalne, põletikuvastane ja haavu parandav toime
Revitalefekt OÜ on Saaremaa ettevõtte, mis valmistab looduslikke salve ja käsitöökosmeetikat. Kõikide toodete komponendid segatakse käsitsi elaval tulel. Antud koostisega segul on tugev antibakteriaalne, põletikuvastane ja haavu parandav toime. Oleme salvi proovinud ka oma atoopilise nahaga lapsel ning saanud väga häid tulemusi.
Nohu tõhus ravimine looduslike vahenditega
Enamiku külmetushaiguste juurde kuulub ka nohu - vesine nohu, paks nohu, lihtsalt kinnine nina - igaühel omamoodi. Praktika näitab, et mida kiiremini esimeste väiksemategi sümptomite ilmnemisel nohu ravimist alustada, seda kiiremini nohu taandub. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on head nõuanded nohu looduslikuks raviks.
6 ideed, kuidas saada laps tuba koristama
Lapse segamini tuba võib vanemale palju tuska tekitada. Oma toa korrashoidmine on oluline eluoskus, mis võetakse kaasa ka täiskasvanuellu.
Kuuluta MinuLaps järelturul ning kingime Sulle Bradley Textile voodilina 16.02-15.03.2016
Nüüd on Sul võimalik saada kingituseks Bradley Textile voodilina, kui müüd oma lasteasju MinuLaps järelturul. Kõik, kes sisestavad kuni 15. märtsini MinuLaps järelturule vähemalt 25 kuulutust (sh 3 asja sporditarvete rubriiki), saavad kingituseks ühe Bradely Textile voodilina (160x240cm).
Väike lasteaed vajab arendavaid mänguasju
MTÜ Do Good kogub arendavaid mänguasju väikesele lasteaiale. Kui kodus valitseb mänguasjade üleküllus, on palju lapsi, kes neid väga ootab.