Kuhu minna?

Muinastulede öö 2015, 29. augustil

neljapäev, 27. august 2015
Tulemas on muinastulede öö, millega meenutame ajaloolisi mereäärseid tulesid. Traditsiooniliselt tähistatakse muinastulede ööd augusti viimasel laupäeval. Lõkete süütamisega anname ka märku, et meie ühist merd tuleb hoida. 

Meie esivanemad on Läänemere ääres elanud juba mitu tuhat aastat, tihti süütasid nad lõkked, et anda märku oma naabritele ja meresõitjatele. Muistsete lõkete meenutamiseks kogunevad kümned tuhanded inimesed igal aastal lõkete süütamiseks mere äärde.

Iidetulede süütamise taaselustamine algatati ühel ajal Soomes ja Eestis 1992. aastal (vaata: esimesed lõkked). Iidetulede süütamise õhtut hakati nimetama muinastulede ööks.

Sellest ajast peale süttivad lõkked igal aastal augustikuu viimase laupäeva õhtul päikseloojangul. Sel õhtul moodustunud lõkete kett on liikunud üle Põhjalahe Ahvenamaa kaudu ka Rootsi, tänaseks süüdatakse lõkkeid ka Läti randades, Eestis ka siseveekogude ääres.

2009. aastal muutus sündmus üle-eestiliseks, kui sai loodud veebileht muinastuled.ee ja vabatahtlikud asusid meedias sündmust tutvustama ja inimesi mere äärde kutsuma.

Vaata lähemalt: www.facebook.com/events/1445839679074785/

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Grillitud virsikud mascarpone-kreemi ja meega
Virsikute hooaeg on käes ning valik poodides lai. Grillitud virsikutest saab imemaitsva magustoidu.
Kultuuriöö Tallinnas, 29. augustil
august
Tule ja saa osa tasuta kontsertidest, etendustest, näitustest, ekskursioonidest ja töötubadest. 
Telliskivi Kirbufestival 2015, 29. augustil
Eesti suurim taaskasutusfestival tuleb taas! Telliskivi Kirbufestival 2015 toimub 29. augustil kl 10.00-19.00 Telliskivi Loomelinnaku hoovis ja Punases Saalis!
Heategevuslik Sibulalaat Löwenruh pargis, 29.-30. augustil
august
Kristiine Linnaosa Valitsus kutsub kõiki pealinlasi Heategevuslikule Sibulalaadale, mis toimub esmakordselt Löwenruh pargis (Mustamäe tee 59) 29.-30. augustil.
Tallinna Lillefestivali lõputseremoonia, 28. augustil
august
28. augustil tähistame taas ühe hooaja lõppu Tallinna lillefestivalil. Tunnustame parimaid ja saadame festivali ära ühe meeldejääva kontserdiga.