Kuhu minna?
Sinine Lõvi ja kelgukoerad Maarjamäe lossis 22.01
jaanuar
Laupäeval, 22. jaanuaril kell 12 on Sinisele Lõvile külla oodatud kelgukoerad ja veospordiga tegelev Richard Põldmaa, kes räägib lähemalt koera elust pikka ja põnevat jooksmist sisaldaval spordialal.

Lasteballett Sipsik Salme Kultuurikeskuses 10.-12. oktoober

neljapäev, 9. oktoober 2014
Noor Ballett Fouetté 22. hooaja kulminatsioon on uus lasteballett SIPSIK, mille esietendused toimusid mais Tallinnas, Salme Kultuurikeskuses. Nüüd sel nädalavahetusel on viimased etendused.

Katkend koreograaf-lavastaja Tõnu Veileri motivatsioonikirjast: "Tuntud lastekirjaniku Eno Raua armas „Sipsik” oli minu lapsepõlve lemmikraamat. Soovi „Sipsikust” tantsulavastus teha olen oma mõtetes kandnud ligi 10 aastat. Selle loo juures paelub mind austus elu põhitõdede vastu, lapse isetegemise rõõm ja maailma avastamine läbi oma puhta fantaasia, õigete väärtushinnangute kujunemine. Seda kõike vastukaaluks uue aja tarbimishullusele ja kliendi-mentaliteedile, kohustuslikele barbidele ja kittydele, laste kommertsvaimus kasvatamisele."

„Sipsiku” lavastamine on tõsine väljakutse nii koreograafile, muusikalisele kujundajale, kostüümikunstnikule kui tantsijatele, sest visuaalne lahendus peab sobima meie kõigi ettekujutusele sellest soojast loost. Ja Sipsik ise oma olemuselt pole just eriti baleriin :)

Olen saanud oma ideele heakskiidu ja nõusoleku pr. Aino Pervikult – Eno Raua abikaasalt ja autoriõiguse omanikult.
Luban, et „Sipsikust”  tuleb hea etendus. Lugupidamisega Tõnu Veiler kevad 2014”

Raamat on ka algkoolide kohustusliku kirjanduse programmis.

Kostüümi- ja lavakunstnik: Jane Kaas (RO Estonia)
Valguskunstnik: Anton Kulagin (RO Estonia)
Muusikaline kujundus: Kaisa Jõhvik (EMA) - Eesti heliloojate teosed

Tantsivad Noor Ballett Fouetté õpilased (~160 last/noort) ning 2 professionaalset tantsijat.
Lisaks põhitegelastele on laval Herilased, Taevatähed, Televisioon, Lilled, Tihased, Kevadveed, Seened, Võimlejad, Liblikad jt.

Kokku ~14 lavapilti, mida ilmestavad animaklipid.


Lavastuse toetajad: Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Sysprint ja Hooandja.

Noor Ballett Fouetté varasemad lavastused: „Inetu Pardipoeg”, „Loomade Karneval ”, “Imelill”, „Veealune Kuningriik”, „Jõuluime”, „Jääpalee”, „Elavad Nukud”.

Sündmuse koduleht: www.noorballett.edu.eepood.minulaps.ee - soodsalt kodused asjad tuntud kaubamärkidelt
Biolatte, Cybex, Ecolab, Fehn, Haba, Helmi, Herlitz, Huggies, Lotte, Muumi, Neutral, Shea Mooti, Sonett, Weleda

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kodune ajaviide nädalavahetuseks - dekopudelid
Selle nädalavahetuse idee koduseks näputööks on dekopudelid. See on igati vahva ja loominguline tegevus. Tasub proovida.
ImprovEnglish linnalaager Piip- ja Tuut Teatri- ja Mängumajas 20.-24. oktoober
oktoober
ImprovEnglish ehk Improve your English through improvisation. Austraallastest õpetajad Dan Renwick ja Tom Flowers tegelevad laagris laste inglise keele oskuse spontaansuse, sõnaosavuse ning enesekindluse arendamisega. Keith Johnstones’i teatripraktikal baseeruv improteater, grupitööd ja rääkimisülesanded on mõned näited sellest, millega laagris hakatakse tegelema. Tunnid saavad olema lõbusad, nauditavad, inglise keele õpe on produktiivne ning arendav. 
Tallinna Botaanikaaia näitus - Kaktused - meie torkivad sõbrad 11.-19. oktoober
oktoober
Näitusel saab teada, millised näevad välja erinevatesse perekondadesse kuuluvad kaktused ja kuidas neid meie kodustes tingimustes kasvatada. Tutvustatakse kaktuste sorte, hübriide ja aretisi. 
Eesti Maaülikooli Lasteülikool - Maamõõdukool Tartus sügisest aasta lõpuni
detsember
Lasteülikooli eesmärk on pakkuda kooliõpilastele täiendavaid teadmisi erinevatest uurimisvaldkondadest Maaülikoolis ning tutvustada lastele teadlaste tööd läbi erinevate loengute, seminaride ja praktiliste töötubade.
Eesti Maaülikooli Lasteülikool - Looduskool Tartus sügisest kevadeni
mai
Lasteülikooli eesmärk on pakkuda kooliõpilastele täiendavaid teadmisi erinevatest uurimisvaldkondadest Maaülikoolis ning tutvustada lastele teadlaste tööd läbi erinevate loengute, seminaride ja praktiliste töötubade.