Kuhu minna?

ImprovEnglish linnalaager Piip- ja Tuut Teatri- ja Mängumajas 20.-24. oktoober

neljapäev, 9. oktoober 2014
ImprovEnglish ehk Improve your English through improvisation. Austraallastest õpetajad Dan Renwick ja Tom Flowers tegelevad laagris laste inglise keele oskuse spontaansuse, sõnaosavuse ning enesekindluse arendamisega. Keith Johnstones’i teatripraktikal baseeruv improteater, grupitööd ja rääkimisülesanded on mõned näited sellest, millega laagris hakatakse tegelema. Tunnid saavad olema lõbusad, nauditavad, inglise keele õpe on produktiivne ning arendav. 

Teatriharjutustest tehakse näiteks Sõnapalli (Wordball), mis on loodud spetsiaalselt sõnavara suurendamiseks. Samuti Kiired Teatristseenid (Quick Theatre Scenes), kus väikestele gruppidele antakse kindlad teemad, algus- ning lõpp-punktid, mille abil luuakse lühietendused. Harjutus Sõnade Uurimine (Word exploration) on mõeldud häälduse parandamiseks- inglise keele sõnu uuritakse nende häälduse alusel. Loova kirjutamise ülesanded võimaldavad lastel luua nende enda karaktereid, kirjutada luuletusi ning lühilugusid. Lisaks on kavas ka anagrammid ja muud sõnamängud ning lugemisülesanded.

Ajakava on paindlik, kuna võetakse arvesse kõikide osalejate inglise keele oskuse taset.

Kõikidele lastele antakse ka laagri päevik, et üles tähendada kogemused ja tegevused laagri käigus. Viimasel päeval ehk reedel, 24. oktoobril, kell 15.15 näidatakse sõpradele ning lapsevanematele ka minietendust, kus laagris osalejad saavad demonstreerida õpitut.

Üks õpetajatest on Daniel Renwick, Austraaliast pärit karismaatiline tänavaartist, kes on üles astunud paljudes linnades üle maailma. Dani emakeeleks on inglise keel, mis annab noortele suurepärase võimaluse praktiseerida võõrkeelt. Ta on samu tehnikaid kasutades õpetanud nii Austrias, Venemaal kui ka Eestis.

Tom Flowers on kvalifitseeritud austraalia õpetaja ja töötab praegu Euroopa Koolis Tallinnas. Tal on laialdane õpetaja kogemus igas eas õpilastega Melboourne’st Moskvani. Tom naudib õpetamise juures kõiki aspekte, ta on entusiastlik ning soovib õpilastele jagada kõige paremat õpikogemust, mis omakorda loob ideaalse õpikeskkonna.

Kinobuss on kogukonna mõtlemisega organisatsioon, millel on aastaid töökogemusi töötubade organiseerimisega, mille raames tehakse animatsioonifilme. Neil on kvalifitseeritud õpetajad, kes tutvustavad lastele filmi- ja animatsiioonimaailma.

Laager ImprovEnglish on mõeldud teatrihuvilistele ja/või inglise keele huvilistele noortele vanuses 10-13 aastat.

Ajakava 20., 21., 23. ja 24. oktoobril:
10.00-12.30 töötuba Daniga
12.30-13.30 lõuna
13.30-16.30 töötuba Tomiga

Ajakava 22. oktoobril:
10.00 - 10.30 soojendus Tomi and Daniga
10.30 - 12.30 KinoBuss – lühifilmi- või animatsiooni tegemine
12.30 - 13.30 lõuna
13.30 - 15.30 Kinobuss – lühifilmi- või animatsiooni tegemine
15.30 - 16.00 päeva lõpetamine Tomi ja Daniga

5 päeva kestva laagri tasu on 165€ (enne 15. oktoobrit registreerimisel 149€).

Poolest laagrist osavõtt ehk kas ainult hommikuse või pärastlõunase tunni tunni tasu on 80€ (20., 21., 23., 24. oktoober, ilma Kinobussi kursuseta)

Ainult Kinobussi töötoa tasu 22. oktoobril on 40€.

Kõik hinnad sisaldavad lõunasööki ja vahepalasid.

Lisaküsimusi esitada või registreeruda saab aadressil mari@piipjatuut.ee või helistades telefonil 5500552.
pood.minulaps.ee - soodsalt kodused asjad tuntud kaubamärkidelt
Biolatte, Cybex, Ecolab, Fehn, Haba, Helmi, Herlitz, Huggies, Lotte, Muumi, Neutral, Shea Mooti, Sonett, Weleda

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Maailma lihtsaimad kaerapätsid
Kes oleks arvanud, et banaanist ja kaerahelvestest on võimalik teha kaerahelbepätsid? Nii lihtsa retseptiga saavad hakkama nii väiksemad kui suuremad. Soovi korral võib muidugi lisada ka šokolaaditükke, pähkleid või magusamaks suutäieks agaavisirupit. 
Kodune ajaviide nädalavahetuseks - dekopudelid
Selle nädalavahetuse idee koduseks näputööks on dekopudelid. See on igati vahva ja loominguline tegevus. Tasub proovida.
Lasteballett Sipsik Salme Kultuurikeskuses 10.-12. oktoober
oktoober
Noor Ballett Fouetté 22. hooaja kulminatsioon on uus lasteballett SIPSIK, mille esietendused toimusid mais Tallinnas, Salme Kultuurikeskuses. Nüüd sel nädalavahetusel on viimased etendused.
Tallinna Botaanikaaia näitus - Kaktused - meie torkivad sõbrad 11.-19. oktoober
oktoober
Näitusel saab teada, millised näevad välja erinevatesse perekondadesse kuuluvad kaktused ja kuidas neid meie kodustes tingimustes kasvatada. Tutvustatakse kaktuste sorte, hübriide ja aretisi. 
Eesti Maaülikooli Lasteülikool - Maamõõdukool Tartus sügisest aasta lõpuni
detsember
Lasteülikooli eesmärk on pakkuda kooliõpilastele täiendavaid teadmisi erinevatest uurimisvaldkondadest Maaülikoolis ning tutvustada lastele teadlaste tööd läbi erinevate loengute, seminaride ja praktiliste töötubade.