Kuhu minna?

Jääkaru päev Tartumaal Jääaja keskuses, 9. jaanuaril

neljapäev, 7. jaanuar 2016
9. jaanuaril kolib Tallinna Loomaaias suurt populaarsust võitnud Jääkaru päev Tartumaale Jääaja Keskusesse. 

Jääkaru päeval on kõigil võimalus tulla kuulama Tallinna Loomaaia põnevamaid inimesi — Tallinna Loomaaia direktorit Mati Kaalu (kell 12) ja zooloog Aleksei Turovskit (kell 13.15 ja 15) Lisaks tutvustab "Jääkarule uus kodu" projekti selle eestvedaja Veronika Padar. Kell 16 räägib ning näitab pilte oma väga lähedastest kohtumistest jääkarudega nende elukeskkonnas meteoroloog, polaaruurija ja teadusfotograaf Timo Palo.

Kell 13.30 avatakse teisel korrusel skulptor Tauno Kangro töötuba, kus ta õpetab kõigile huvilistele oma stiilis meisterdamist.

Igal täistunnil näidatakse kinosaalis Matsalu Loodusfilmide Festivali 2015. aasta ühte võidufilmi – „Jääkaru suvi“ (Polar Bear Summer), mis näitab jääkarude elu suveperioodil.

Kell 11.15 ja kell 14 tutvustavad Jääaja Keskuse giidid kõigile huvilistele Jääaja Keskuse ekspositsioone. Lisaks ootab kolmandal korrusel kõiki lapsi jääkaruteemaline meisterdusnurk.
 
Igal Jääaja Keskuse külastajal on võimalus ka ise jääkarusid toetada, sest pool 9. jaanuari piletitulust annetab keskus jääkarudele.

Täpsema info ja ajakava leiab jooksvalt Jääaja Keskuse kodulehelt: www.jaaaeg.ee ja keskuse Facebooki lehelt: www.facebook.com/JaaajaKeskus/?fref=ts

Kohtume Jääkaru päeval!
Jääaja Keskus

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Tõhus ja lihtne nipp vaibalt plekkide eemaldamiseks
Vaibalt pleki eemaldamise juures on üks kõige olulisem reegel - mitte kunagi ära hõõru plekki. See teeb olukorra palju hullemaks ning võib lõppeda hoopis vaiba keemilisse puhastusse viimisega.
Isetetehtud hoiukarp - praktiline ning põnev ettevõtmine koos lapsega
Hoiukarbi meisterdamine on vaheldusrikas ja lõbus ettevõtmine, pealegi aitab näputöö arendada lastel peenmotoorikat . Lapsel on võimalik disainida just selline hoiukarp, mis talle kõige rohkem meeldib. Lisaks on tegemist vägagi praktilise tööga, sest karpidesse on alati miskit panna (nt mänguasjad, riided jne). 
Kuidas lapsi lugema saada?
Selleks, et laps omandaks ükspäev lugemisoskuse, tuleb alustada korraliku vundamendi ladumist juba varases lapsepõlves. Oleme siinkohal välja toonud soovitused iga vanuseetapi jaoks.
Soeta oma lemmiklooma kaelarihmale helkurmaterjalist võtmehoidja ja teed head abi vajavatele loomadele
MTÜ Terve Lemmikloom on valmis saanud oma päris esimese toote, milleks on helkurmaterjalist võtmehoidjad.
Tallinna Linnamuuseumi laternaekskursioon ´Jõulud 500 aastat tagasi´ 7.-8. jaanuaril
jaanuar
Tallinna Linnamuuseumi jätkab uuel aastal laternaekskursioonide sarjaga. Seekordne jõuluteemaline ekskursioon on taas mõeldud lastega peredele ja juttu tuleb keskaegsetest jõuludest Tallinnas.