Kuhu minna?

Esimese advendiküünla süütamine ja jõuluturg Raekoja platsil, 30. november

neljapäev, 27. november 2014
Juba sel pühapäeval (30. novembril) on esimene advent ning jõuluaeg saab alguse. See on hea põhjus külastada Tallinna vanalinna ja Raekoja platsi. Sel päeval toimub traditsiooniline advendiküünla süütamine ja tiheda programmiga jõuluturg.

Traditsioonilisel advendiküünla süütamise pidulikul üritusel laulavad Tallinna praostkonna koorid – Jaani kiriku koor, Kaarli koguduse kontsertkoor, Toomkoguduse koor, Peeteli koguduse kammerkoor, Püha Vaimu koguduse kammerkoor, Nõmme Rahu koguduse koor ja Viimsi koguduse koor.

Peale advendiküünla süütamist löövad jõulupuul särama elektriküünlad. Raekoja platsile pandi jõulupuu püsti juba novembri keskel. Seekordne pealinna keskne, umbes 23 meetri kõrgune jõulupuu on pärit Kohila ja Kose valla piirilt, Pahkla külast.

Raekoja plats, 30.november, PÜHAPÄEV               
  • 11:30 Jõuluvana saabumine
  • 11:45 Eesti Metsaühistu laste Jõulutervitus ja suvel valmistatud kasevihtade viimine põhjapõtradele
  • 12:00 CARINA Tantsukool
  • 12:30 Rahvatantsurühm TANTSUSARVIKUD
  • 13:00 Kehra Kunstikooli Heli Laulustuudio
  • 14:00 Laulavad Tallinna praostkonna Jaani, Kaarli, Püha Vaimu, Peeteli, Toomkoguduse, Nõmme Rahu, Viimsi ja Saksa koguduse koorid
  • 14:10 Tallinna linnapea EDGAR SAVISAAR  ja Tallinna praost JAAN TAMMSALU tervituskõned.Jõulukuusel süüdatakse esimene advendiküünal.

Allikas: www.pealinn.ee/uudised/puhapaeval-algab-advendiaeg-n26235
www.christmasmarket.ee/kava/
pood.minulaps.ee - soodsalt kodused asjad tuntud kaubamärkidelt
Angry Birds kruusid, Biolatte, Cybex, Ecolab, Difrax, Fehn, Haba, Helmi, Herlitz, Huggies, Lotte, Munchkin, Muumi mähkmed, Muumi lauanõud, Neutral, Shea Mooti, Sonett, Weleda

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kõrvitsaseemnetest jõuluehted
Saabuva jõuluaja ootuses on koos lastega tore ette võtta jõuluehete meisterdamine. Kõrvitsaseemnete liimimine on laste jaoks vägagi kasulik peenmotoorika arendamise võimalus. Hea ühildada meeldiv kasulikkusega.
Lihtne ja hea piparkoogi taigen
Peatselt saabuvat jõuluaega on mõnus tähistada piparkoogitaigna tegemise ning seejärel maitsvate piparkookide küpsetamisega. Piparkoogitaigen valmib lihtsalt ja kiiresti.
Pirita Advendilaat, 29. november
november
Laupäeval, 29. novembril kl 11:00-14:00 toimub Pirita Vaba Aja Keskuses Advendilaat.
Tallinna Botaanikaaia sünnipäev, 30. november
november
30. novembril tähistab Tallinna Botaanikaaed oma viiekümne kolmandat sünnipäeva ning kutsub sel puhul kõiki suuri ja väikeseid taimesõpru külla. Sissepääs on sel puhul 30. novembril TASUTA! 
Iloni Imedemaa jõuluetendus - Muidugi oskab Lota peaaegu kõike, 30. november
november
Iloni Imedemaal Haapsalus toimub esimesel advendil (30. novembril) jõuluetendus lastele.