Kuhu minna?
Perepäev Ajaloomuuseumis Eesti Vabariigi aastapäeval 24.02
veebruar
Läbi aastate on heaks tavaks, et Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistab Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäe lossis toimuva toreda perepäevaga! Ootame teid väga meile külla ka selle aasta 24. veebruaril!

Aken ooperi- ja balletimailma - teatriseiklus ooperi- ja balletisolistide, koori ja orkestriga Estonias

kolmapäev, 21. oktoober 2015
Kes meist ei tahaks teada, kuidas balletitantsija varvastel seisab ning kas ooperilaulja teeb kiirabiautost valjemat häält? Tunni jooksul saad osa kõigest, mida pakub suur muusikateater – sinu ees on parimad tantsijad, lauljad, koor ja orkester. Jagame põnevat ülevaadet ema ja tütre emotsioonist, mida antud etendus neile andis.

Etenduse pealkiri annab juba pisut aimu, millega tegemist tuleb. Vaatajatele avaneb võimalus heita pilk balleti- ja ooperimaailma kirevatesse telgitagustesse - saada teada, miks on mõned asjad just nii ja mitte teisiti. Miks ei tohtinud vanasti ooperis vilistada või millal on viisakas balletietendusel plaksutada?

Külastasin etendust 5-aastase lapsega. Oleme varasemalt käinud vaatamas balletti "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi" ja nagu enamik 5-aastaseid tüdrukuid on ka tema kõigest balletiga seonduvast lummatud. Kui ettekandmisele tuli katkend Tšaikovski väikeste luikede tantsust balletist "Luikede järv", siis olin kindel, et väikene vaataja mu kõrval hakkab kohe-kohe õhkama, kui imeilus see on. Kui ma õhkeid ei kuulnud, küsisin vaikselt, et kas pole ilus? Sain vastuseks, et on küll ilus, aga ta on seda tantsu juba näinud "Oota sa" multifilmis, kus siis tantsisid teatavasti hunt ja jänes.

Lisaks ilule oli laval ka ärevakstegevaid momente. Ooperilaulja laulis nii, et samal ajal oli tal kurgus kaamera, mis filmis häälepaelte võnkumist. Koolieelikule võib see olla tõepoolest koht, kus tahaks silmad kinni pigistada aga kuna enamus saalisolijatest olid algklassilapsed, siis kujutan ette, et neile võis see pigem millegi väga lahedana tunduda.

Vaieldamatult jättis meeldejäävaima elamuse laserharf ja selle imeline kõla: pimedas saalis harfi laserkiired, harfimängija taltsutamas rohelisi laserkiiri, harfi võimas ja meeldiv kõla ja kõige tipuks liitus veel ka koor oma lauluga. Väikesele vaatajale tõeline elamus. Hiljem muljeid vahetades tõdes laps, et see meenutas talle Jänku Jussi Pokumaa seiklusrajal, kus giid ütles Jussile ja Jassile, et harfil on nii meeldiv kõla ja kui hästi kuulata, siis tuul võib pea samasugust häält teha, mis harf. Minu jaoks tundus see huvitava paralleelina, ma ei oleks uskunudki, et laps teab sellist pilli nagu harf.

Kokkuvõtteks võib öelda, et vaatamist-kuulamist on nii täiskasvanule kui ka lapsele.  

Katrin käis etendust vaatamas 01. oktoobril 2015.


Tule põnevale teatriseiklusele ja võta pere ning sõbrad kaasa! 

Etendust "Aken ooperi- ja balletimaailma" mängitakse Estonia teatris sel hooajal veel vaid üks kord (27. november 2015). Päevastele etendustele on võimalik osta lastele pileteid soodushinnaga. Vaata lähemalt: www.opera.ee/estonia-teater/

Vaata lisa etenduse kohta: www.opera.ee/lavastus/aken-ooperi-ja-balletimaailma/
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Mürgised riided – kas õudusfilmi stsenaarium või meie igapäevane reaalsus?
Kas olete mõelnud, millist toimet avaldavad meie tervisele riided, mida igapäevaselt kanname?
Kas siin peres häid lapsi ka on?
Kõik me oleme oodanud jõuluvana ja paljudes peredes, kus vanematel on laste soovimatu käitumisega raske toime tulla, hingatakse advendiajal kergemalt, sest „päkapikud vaatavad“ ja „jõuluvana toob kinke vaid tublidele lastele“. Kui sageli me aga mõtleme, mis on tubli olemise hind?
Pipi Pikksukk Estonia teatris - üks igati vahva hea tuju etendus
aprill
Kas teadsid, et Estonia teatris mängitakse muusikali "Pipi Pikksukk" ning see kuulub paljude laste absoluutse lemmikute hulka? Jagame teilegi etenduse muljeid läbi ühe lapsevanema ja tema laste pilgu läbi.
Tervislikud ja maitsvad šokolaadiruudud, mida lapsed armastavad
Lapsed armastavad šokolaadi ning mis saaks olla veelgi parem, kui koos maitsvate šokolaadiruutude valmistamine. 
Tee ise pilkupüüdvad pesulõksud
Lasteaiaaeg on jälle käes. Millega panna laste joonistusi ja fotosid külmkapi külge või seinale rippuma. Üks lahe võimalus on kasutada selleks pesulõkse. Aga et asi huvitavam ja lõbusam oleks, teeme ka lõksud kunstiliseks.