Esileht

Üksikisa Valgamaal vajab abi elumaja renoveerimisel

laupäev, 30. mai 2015
Valgamaal Helme vallas kasvatab üks noor tragi ja hakkaja üksikisa pisikest tüdrukut. Kõht on neil kenasti täis ja riided ilusti seljas, kuid elumaja vajaks korralikult kõpitsemist.

Perele tõttas appi isegi "Kodutunde" saade, kes tegi osa majast korda, kuid palju palju jäi veel teha. Isa on hakkamist täis ja tahaks remondiga edasi minna, et pakkuda pisikesele tüdrukule hubast ja sooja kodu. Selleks aga oleks vaja veel üsna palju.

Maja on vana ning aknad ei pea üldse sooja, samuti oleks vaja villa tubade soojustamiseks, parketti. Kui kellegi on lisaks ka pakkuda viimistlusvahendeid (nt pahtlit, kruve, tapeeti), siis võib ka neid pakkuda. lisaks läheks vaja ka köögisisustust (köögimööbel, toolid). Maakonna piires saab pereisa ka ise järele tulla. Pere on aitamist väärt!

Kui sul on midagi pakkuda, palun anna sellest teada MTÜ-le Do Good. Nemad tegelevad asjade kogumise ja edastamisega abivajajale.

Kuidas ja kuhu asjad tuua?
Peetrikülla Uusmaa teele (Laura, tel 5190 5209), Viimsisse Jasmiini teele (Kati, tel 5645 3015), Tallinnas kesklinna Söe tn-le (Kärt, tel 5116000). 

PALUME ASJADE TOOMINE EELNEVALT KOKKU LEPPIDA KIRJUTADES MEILE TEADETESSE FB-is www.facebook.com/DoGoodEstonia/timeline; SMS-idele ei pruugi me kahjuks jõuda reageerida kiire tööpäeva sees, palun helistage.

Meile saab saata asju ka postiga, selleks sobivad kõik variandid: SmartPost, Omniva, postkontorid, Cargobus. Sellisel juhul jääb postikulu saatja kanda. Smartposti või Omnivaga võib saata Peetri Selver, Laura, tel 5190 5209.

Kui sul on ära anda VÄIKELASTE riideid, jalanõusid, mänguasju (v.a pehmeid) või lastetarbeid (mähkmeid, söögitoole, kärusid, voodiriideid jne), KOOLIEALISTE LASTE riideid (eriti oodatud just õueriided), jalanõusid, koolitarbeid, NAISTE- ja MEESTEriideid, jalanõusid, kodutekstiili, voodiriideid, tekke - patju, mööblit ja tehnikat jms, siis oleme väga tänulikud kui leiad aja need kokku panna ja meieni toimetada. Asjad peaksid olema siiski puhtad, kaasaegsed ja sellised, mida ka oma peres kasutaksid. 

MIDA ME EI OOTA? Asju mis on katkised, plekkidega, väga kulunud ning riideid, mis on väga moest läinud. 

KUHU ASJAD LÄHEVAD? Me toimetame asju abivajajateni koostööpartnerite kaudu, kelleks on ema ja lapse turvakodu, imikute, väikelaste ja puuetega laste turvakodu, Tallinna Lasterikaste Perede Liit, Tallinna Perekeskus, Karksi Hooldekodu, Haraka Kodu, vähekindlustatud pered Tapal, Kasside Turvakodu jt. Lisaks võivad meie poole pöörduda ka abivajajad otse. 

Kui tead kedagi, kellel on abi vaja, palu julgesti tal meiega ISE ühendust võtta!

Vaata lähemalt: www.facebook.com/DoGoodEstonia/timeline

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Aita lapsel üle saada tüütust harjumusest
Vahest on lastel mingid harjumused, mis on äärmiselt tüütud või ebaesteetilised (küünte närimine, nina nokkimine, asjade suhutoppimine jne). Lapsevanema pidev näägutamine ei aita seda probleemi kuidagi lahendada, selle asemel on muid võimalusi.
Muumi Baby mähkmed - parim valik Sinu lapsele
Muumi toodetele ei ole lisatud kemikaale sisaldavaid lõhnaaineid ja vedelikke. Nahasõbralikud ja hingavad mähkmed on tehtud koostöös Soome Allergia- ja Astmaliiduga ja sobivad õrnemalegi nahale. Põhjamaine keskkonnamärk toodetes tagab, et mähkmete tootmine koormab võimalikult vähe keskkonda.
Riisipuding roosiveega ja kaneeline rabarberikissell
Rabarberikissell ja riisipuding sobivad omavahel kokku ideaalselt. See on üks hea magustoit nii lapsele kui täiskasvanule.
Isetehtud kriidid on vahvad
Suviste ilmadega on lastel tore kriitidega asfaldile joonistada. Kriitide valik on poodides lai, kuid veelgi põnevam on teha neid ise.
Keskaja mängude päev Tallinna Linnamuuseumis, 30. mail
mai
Päeva jooksul võimalik kõigil külalistel puuhobustega ratsutada, hobuserauda visata ja lauamänge mängida ning veel paljusid teisi mänge proovida. Mängud toimuvad ilusa ima korral muuseumi ees, vihma korral sees.