Esileht

MTÜ Mondo kutsub külla - sügisüritused põnevatel teemadel

laupäev, 4. oktoober 2014
MTÜ Mondol on sel sügisel tulemas mitmeid põnevaid sündmusi. Iga teemaõhtu on sisustatud omamoodi - räägitakse nii Iraanist, Palestiinast, Senegalist, Jeemenist kui ka paljudest muudest huvitavatest maadest ja teemadest. Tule ise ja võta sõber kaasa!

4. oktoober – Iraan (algusega 18:00) 
Dokumentaalfilm „Urmia järv“ suurimast järvest Lähis-Idas ja sellega seotud keskkonnaprobleemidest. Film on Iraanis keelatud. Filmi vaatamine ja arutelu režissöör Ali Abdipouriga. Külla tulevad ka Iraani näitlejad.
Suhtluskeeleks on inglise keel ning filmil on inglise keelsed subtiitrid!

11. oktoober – Palestiina (algusega 16:00) 
16:00-17:00 hummuse töötuba, kus valmistatakse hummust koos Eestis elavate palestiinlastega.
17:00-19:00 Palestiina laste õigustest rääkiva näituse Ruum nr. 4 avamine
Vestlus Gideon Levy’ga Palestiina olukorrast ja Wesam Sabaaneh’iga Palestiina pagulastest Süürias
Lisaks vaatame lühifilmi „Alone“, mis räägib Palestiina lastest Iisraeli kohtusüsteemis.

24. oktoober – Õiglase kaubanduse puuvill (algusega 18:00)
Külas on proua Aïssatou Diallo, kes on õiglase kaubanduse puuvillakasvataja Senegalist.  Ta kasvatab puuvilla veerandi hektari suurusel põllul ja Fairtrade sertifikaat on tal aastast 2008. Ta kuulub ka ühistusse, kus tegeleb oma küla elu edendamisega. Õiglase kaubanduse lisatasu on nad siiani kasutanud kahe kaevu rajamiseks, ehitanud koolile klassiruume ja ostnud inventari, korraldanud koolitusi tervisekeskuse töötajatele ning osalenud kliiniku ehitusel.

5. november – Jeemen (algusega 18:00)
Mondo sünnipäeval ootame kõiki sõpru kuulama ja kaasa rääkima Jeemeni teemadel. 
Jeemeni tutvustuse teevad Mondo töötajad Kristi Ockba ja Maari Ross. 
Juttu tuleb lühidalt Jeemeni ajaloost, kultuurist ja tänapäeva olukorrast. Näitame pilte, tutvustame oma partnerit YLDF’i (Youth Leadership Development Foundation) ja tutvustame oma tegevusi kohapeal.

5. detsember – Vabatahtlikud (algusega 18:00)
Rahvusvahelisel vabatahtlike päeval tulevad oma kogemustest rääkima Mondo 2014. aasta vabatahtlikud.

20. detsember – Mondo jõulubasaar (10:00-14:00)
Samal ajal Telliskivi kirbuturuga, avab oma uksed ka Mondo jõulubasaar. Võimalus soetada jõulukingitusteks erinevat käsitööd Mondo sihtriikidest Aafrikast ja Afganistanist. Külla tuleb ka Mondo vabatahtlikuna Ghanas käinud disainer, Triin Kordemets.


Allikas: http://mondo.org.ee/mondo-kutsub-kulla-sugis-2014
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Aili Alber blogi - Uni on tõepoolest nõrkadele
Tänaseks päevaks olen umbes kaks nädalat andnud Oliverile enne ööunne jäämist RPA'd. Kuigi algselt kirjutasin, et mul on plaanis seda Oliverile tutvustada ainult selleks, et 15. novembril  saaksin ta ööseks enda emaga jätta (peopidamise kuupäev muutus veidi), siis tänaseks on ilmselgelt välja kujunenud veidi teine elukorraldus. 
Tartu Laste Tugikeskus otsib uusi vabatahtlikke - särasilmsed vanemad vennad/õed
Tartu Laste Tugikeskuse programm "Vanem Vend, Vanem Õde" otsib oma ridadesse särasilmseid ja sooja südamega uusi vabatahtlikke. Programmi eesmärk on toetada riskilaste positiivset arengut läbi üks-ühe suhte täiskasvanud vabatahtlikuga.
Shea Mooti kehahooldustoodete sari emale ja beebile
MinuLaps e-poodi on saabunud müügile uus "Shea Mooti" naturaalne kehahooldustoodete sari emale ja beebile! Shea Mooti sarja loojaks on Inglismaal elav ema, kelle esiklaps vaevles beebina suurte nahaprobleemide käes. Selleks, et pääseda tugevatoimelistest hormoonkreemidest lõi ta oma kosmeetikasarja, mille peamiseks nurgakiviks on sheavõi.
Kodune kommivabrik - suussulavad mündimaiustused
Midagi eriliselt maitsvat maiasmokkadele, imemaitsvad kommid "after eight" mündimaiustus. Need on sellised head maiustused, mida nautida ise ja pakkuda ootamatult saabuvatele külalistele. Tuleb vaid varakult valmis teha ja panna külmkappi "hoiule".
Papptorust käevõru
Ehete ülesanne on inimest kaunistada. Siit üks tore mõte, kuidas kenasti sügise värvidesse sobituda.