Esileht

MTÜ Do Good kirjutab taas vabatahtlike abiga personaalseid jõuluvanakirju puudustkannatavatele lastele

laupäev, 14. november 2015
Lähenemas on jõuluaeg. See on aeg, kus mõeldakse rohkem teistele ning soovitakse teha midagi head. MTÜ Do Good kirjutab juba kolmas aasta järjest vabatahtlike abiga üle 350 personaalse jõuluvanakirja puudustkannatavatele lastele.

Kirjad kirjutatakse turvakodude, lastekodude, suurperede, raskustes perede ja puuetega lastele. Iga kiri on ainulaadne ja on kirjutatud lapse kohta kogutud andmete põhjal – uuritakse eelnevalt kuidas tal koolis või lasteaias on aasta jooksul läinud, mis talle huvi pakub, mis on tema suurim unistus jne. Eelnevatel aastatel on kirjad toonud laste silmisse palju rõõmu ning seetõttu soovitakse traditsiooniks kujunenud ettevõtmisega ka sellel aastal jätkata.

Kirju kirjutama on otsitud üle 30 vabatahtliku, kes laste info põhjal kirjutavad kirjad valmis nii eesti kui vene keeles ning MTÜ meeskond prindib need kenadele kujundatud paberitele, paneb alla jõuvana allkirja ja templi ning pistab posti. Jõuluvana kirja leiavad oma postkastist u 350 last ja puudega noort. Projekti on kaasatud Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liit, puudega lastele ja noortele suunatud Haraka Kodu ja Salu kool, ema ja lapse turvakodud jt.

Jõuluvana postkontorile saab hoogu juurde anda Hooandja keskkonnas: www.hooandja.ee/projekt/jouluvana-postkontor-0

MTÜ Do Good tegeleb põhiliselt headelt inimestelt asjade kogumisega ning nende sorteerimise ja vajaduspõhise jagamisega turvakodude ja lastekodude lastele ning suurperedele ja raskustes peredele. Lisaks korraldati nendele lastele septembris teistkordselt Paljajalu Päeva, kus üle linna toimusid tasuta ligi 30 üritust ning osa võttis üle 350-ne lapse.

MTÜ tegemistega saab tutvuda Facebookis ja kodulehel.

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Lasteaiaõpetaja roll lapse arengus
Milline roll on meie ühiskonnas lasteaial ja lasteaiaõpetajal? Ehkki seaduse kohaselt on lasteaed lapsevanemaid ja kodust kasvatust toetav institutsioon, näitab praktika, et lapsed veedavad suurema osa ärkveloleku ajast just lasteaias. Laste lasteaiapäev on enamasti pikem kui vanemate tööpäev, kuna laps tuuakse lasteaeda enne tööpäeva algust ja tullakse talle järele pärast tööpäeva lõppu. Avaldame siinkohal Õpetajate Lehes avaldatud temaatilise artikli.
Ise tehtud toitev näokreem
Sügisesed külmad tuuled ja rõske õhk muudavad näonaha kuivemaks ja kahvatumaks ning vajab sellises olukorral erilisemat hoolt, mis hõlmab ka igapäevast kreemitamist toitva ning suvisest kergest emulsioonist märksa rammusama näokreemiga. Kui on huvi katsetada, võib kreemi teha päris ise, lisades sinna just neid komponente, mis just hetkel isiklikult südamelähedased tunduvad. Kodus kreemide valmistamine ei ole sugugi keeruline.
Särtsakas gluteeni- ja laktoosivaba mango-vaarika toorjuustukook
Saabuva nädalavahetuse retsept on mõnusalt kreemine ning maitsev gluteeni- ja laktoosivaba mango-vaarika toorjuustukook. Kook koosneb lihtsatest koostisainetest ning seda on väga lihtne teha.
Sügisõhtud valgemaks klaaspurgist laternaga
Küünlavalgus on mõnus ja hubane, eriti novembri pimeduses. Tuli annab sooja ja valgust nagu perega ja sõpradega koos veedetud aegki. Seetõttu on mõnus sombuste sügisilmadega meisterdada fantaasiast tulvil laternaid.
Tallinna Linnamuuseumi jõuluprogramm lasteaiale ja algkoolile ´Jõuluootus keskaegses kaupmehemajas´
detsember
Seekordne jõuluprogramm pakub lastele õdusas hansakaupmehemajas teadmisi keskaegsetest jõulukommetest. Kas keskajal üldse jõule peeti? Mis jõulutoiduks söödi? Kas piparkook ka juba olemas oli? Ja kõige tähtsam küsimus, kas jõuluvana ikka käis? Kõik need küsimused leiavad programmi jooksul vastuse.