Esileht

MTÜ Do Good aitab raskustesse sattunud peresid - kogutakse nii koduseid tarbeesemeid kui annetusi

laupäev, 27. september 2014
​MTÜ Do Good on heategevuslik organisatsioon. Missiooniks on aidata ja pakkuda toetust raskustesse sattunud lastele, üksikemadele turvakodudes ja teistele abi vajavatele inimestele. Ka Sul on võimalus aidata, panustades nii rahaliselt kui mitterahaliselt.

MTÜ põhitegevuseks on asjade kogumine, sorteerimine ning toimetamine vajaduspõhiselt abivajatele läbi tugiorganisatsioonide peamiselt Tallinnas (nt ema ja lapse turvakodu, lastekodud ja turvakodud, Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liit, Tallinna Perekeskus jt). Samuti abistame raskustesse sattunud peresid Tapal, Karksi Hooldekodu ja puuetega noori Haraka Kodus. Meie poole võivad pöörduda ka eraisikud otse.

Oleme siiani teinud kõike vabatahtlikuse korras, kuid kuna tegevus on päris suureks kasvanud ja koostöö abivajatega hästi käima läinud, siis vajame väga rahalist toetust, et katta transpordi, paknedamise jms kulud. Toimetame tänaseks asju ka päris palju väljaspoole Tallinnat.

Tegevused
Meile tuuakse asju u 30 annetaja poolt kuus. Sorteerime asjad, vajadusel ladustame või pakime vastavalt abipalvetele ümber. Paljud asjad tuuakse spetsiaalselt meie kodulehele pandud abipalvete peale. Erinevatele abivajatele viime asju 1-2 korda nädalas.

Oleme aidanud mitmel turvakodust oma päris koju suunduval emal oma kodu sisustada kõige vajalikuga koostöös heade inimeste ja ettevõtetega. Teeme tihedat ja head koostööd ema ja lapse turvakoduga, Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liiduga, Tallinna Perekeskusega.

Oleme toimetanud asju abivajajatele ka Haraka Kodus ja Karksi Hooldekodus. Lisaks oleme aidanud asjadega Punast Risti, ITK sünnitusosakonda, Tapa vähekindlustatud peresid, Tallinna lastekodusid ja turvakodusid ja paljusid eraisikuid.
Oleme korraldanud ka mitmeid üritusi nt ema ja lapse turvakodule emadepäeva fotosessioon kingikorviga, jõududeks lastele personaalsed jõuluvana kirjad koos kingitustega jms.

Kuidas Sina saad aidata?
  • Saad hoo sisse anda meie poolt korraldatavatele heategevuslikele üritustele ja toetada MTÜ tegevust annetades raha: Mittetulundusühing Do Good, EE78 2200 2210 5997 4814, Swedbank
  • Saad aidata leida partnereid, kes sooviksid meie projekti üritustega ühineda
  • Saad tuua meile korralikke ja kaasaegseid riideid, jalanõusid, majapidamistarbeid, aga ka mööblit ja töötavat tehnikat Tallinnas. Selleks palume ühendust võtta läbi Do Good kodulehe.
  • Saad jagada infot meie tegemiste kohta läbi Do Good ja Paljajalu Päeva lehtede.
  • Saad juhatada abivajajad meieni.
  • Saad pakkuda meile transporti abivajateni väljaspool Tallinna.

Vaata lähemalt: www.help.ee/mittetulundusuhing-do-good
www.facebook.com/pages/Do-Good/357156311086471?fref=ts


 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kui laps ei püsi paigal raamatu lugemise ajal
Lapsele lugemine on väga tähtis. See arendab lapse kõnet, sõnavara ja kirjaoskust. Mida aga teha, kui sina oled lugemiseks valmis ja kõik teie ümber on vaikne, kuid väikelaps jookseb ringi nagu Superhiir multifilmist?
Aili Alber blogi - rinnapiimaasendaja
Aili on noor ema, kes peab blogi oma elust, perest ja beebi Oliverist. Sel suvel kolis nende pere Tallinnast Elvasse ning jätkavad oma toimetusi kaugel linnakärast. 
Kuidas võiks maitsta croissant´i, õuna ja Vana Tallinnaga saiavorm
Klassikaline saiavorm on teada-tuntud magustoit ning seda on ilmselt söönud kõik. Kas oled aga proovinud saiavormi, milles on tavalise saia asemel croissant? Lastele pakkudes võib loomulikult Vana Tallinna välja jätta, kuid seda retsepti tasub kindlasti proovida. Tulemus on seda väärt:)
Puuokstest haldjad
Sügisel on hea käia metsas jalutamas. Seeneaeg hakkab küll vaikselt lõppema, kuid puuoksi leidub seal kindlasti. Nendest on väga hea võimalus meisterdada koos lapsega haldjaid.
Teadlaste Öö Festival 2014, 21.-26. september üle Eesti
september
Teadlaste Öö Festival on teadust populariseerivate ettevõtmiste sari, mille tipphetk on reedel, 26. septembril aset leidev üleeuroopaline Teadlaste Öö. 21.-26. septembrini kestva Teadlaste Öö Festivali raames toimub üle neljasaja põneva teadussündmuse nii Tartus kui üle Eesti.