Esileht

Elva Perekodu lapsed vajavad koolitarbeid

laupäev, 16. august 2014
Elva Perekodu pakub asenduskoduteenust vanemliku hoolitsuseta lastele vanuses 4-17 eluaastat. Valdav enamik lapsi on koolilapsed ning seetõttu vajavad nad peatselt saabuvaks sügiseks koolitarbeid.

Kui Sul on võimalik toetada Elva perekodu lapsi, siis on nad väga tänulikud koolitarvete eest - kunstitarbed, vihikud, pinalid, pliiatsid, raamatukaaned jms.

Samuti võtavad nad meeleldi vastu ka riideid ja jalanõusid teismelistele, kuid need peaksid olema tõesti korralikud, terved, puhtad ja tänapäevased. 

Kontaktandmed: Madli Põldoja; madli@elva.ee; tel 745 6014


Elva Perekodu
Pakume asenduskoduteenust vanemliku hoolitsuseta lastele. 

Hetkel on perekodus 35 last vanuses 4-17. Valdavalt on lapsed kooliealised, osa lapsi käib lasteaias või kasutab lastehoiuteenust. Osa lastest on erivajadusega, valdavalt on tegu meelepuudega, kerge vaimse alaarengu või käitumishäirega. Füüsilise puudega lapsi hetkel ei ole.

Asenduskoduteenust pakume neljas 2012. aasta lõpul valminud peremajas, millega oleme taganud lastele arengut toetava ning mugava olmekeskkonna. Lapsed on tubades ühe- ja kahekaupa ning biologilised õed-vennad saavad kasvada koos ühes majas.

Taotleme teenust pakkudes võimalikult peresarmast kasvukeskkonda, mis toetab lapse kasvamist iseseisvaks ja toimetulevaks täiskasvanuks. Pered käivad ise poes, ühiselt tehakse koristus- ja majapidamistööd ning valmistatakse toidud.

Peame väga oluliseks arendada teenuse sisu, et vastata laste vajadustele. Väärtustame võrgustikutööd, mille oluliste liikmetena näeme teenusel olevaid lapsi, kohalikku omavalitsust, koole jt teisi lasteasutusi, tervishoiuteenuste osutajaid ja teiste sotsiaalteenuste osutajaid, tugiperesid ning laste bioloogilisi perekondi.

Statistika

- 35-st lapsest 23 last on pärit Tartumaalt, 4 Põlvamaalt, 1 Viljandimaalt, 4 Valgamaalt ja 3 Jõgevamaalt.
- laste keskmine vanus on 11 aastat
- meie lapsed käivad Elva Gümnaasiumis, Palupera Põhikoolis, Konguta Koolis, Tartu Emajõe Koolis, Tartu Hiie Koolis, Tartu H. Masingu Koolis ja Elva lasteaias Õnneseen ning Elva lasteaias Murumuna

Iga lapse puhul kaalume hoolikalt, milline kool võiks just talle sobida. Meie suur soov on, et lapsed käiks koolis rõõmuga ning õppimine pakuks talle eduelamuse. Osa lapsi õpib lihtsustatud õppekava alusel. Peame väga oluliseks, et asutusest lahkudes oleks lapsel olemas võimetekohane kutse- või keskharidus, et tagada hiljem võime end üleval pidada.


Allikas: http://perekodu.elva.ee/index.phppood.minulaps.ee - soodsalt kodused asjad
Biolatte, Huggies, Herlitz ranitsad, Lotte voodi- ja vannitoariided, Weleda kosmeetika, Neutral

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kuidas voltida lihtsalt t-särki?
Kui t-särkide kokku panemine on muutunud tüütuks ja aeganõudvaks, siis on üks imelihtne nipp, mida tasub proovida.
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Aita lapsel saada väikseks printsiks või printsessiks
Kui su lapse unistuseks on saada printsiks või printsessiks, alustage õige krooni tegemisest. See on üks igati vahva ja loominguline näputöö.
Veekeskused üle Eesti - naudi suve edasi
september
Rannailmad on selleks hooajaks tõenäoliselt möödas. Veemõnude pikendamiseks on üle Eesti rohkelt veekeskuseid, kus kogu perega mõnusalt aega veeta. Siit leiad ülevaate Eesti populaarsematest veekeskustest.
Ettevaatust elektrooniliste aknaklaasidega!
Lastele meeldib mängida igasuguste nuppude ja pultidega. Autos olles peab sellele pöörama erilist tähelepanu, sest elektroonilised aknaklaasid võivad olla lapse jaoks ohtlikud.