Kuhu minna?

Teatribuss toob lavale legendaarse lasteloo 'Vanaema õunapuu otsas'

reede, 16. juuli 2021
17. juulil esietendub Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu sisehoovil (Lutsu 2) Teatribussi muusikaline koguperelavastus “Vanaema õunapuu otsas”. Lavastus põhineb Mira Lobe samanimelisel lasteraamatul, mille on dramatiseerinud Urmas Lennuk.

Lavastaja Marko Mäesaare sõnul on Teatribussi suvelavastuste juures alati olnud oluline roll muusikal ja selle vahetul esitamisel. “Seekordne suvelugu väärtustab lähedasi ja nendega koos olemist. Seiklused, mida vanaema koos lapselapsega ette võtab, on ootamatud, naljakad ja pisut õpetlikudki,” avab Mäesaar lavastuse sisu.

Lugu “Vanaema õunapuu otsas” on nukker, rõõmus ja naljakas läbisegi: peategelane Andreas on kurb, et tema vanaema juba surnud on. Andreasele tundub see ääretult ebaõiglane. Ühel kenal päeval otsustab vanaema aga lapselapsele külla tulla ning sellest kohtumisest algavad seiklusrikkad ettevõtmised, mis aitavad ka Andrease emal aru saada, et üks korralik vanaema elab igavesti.
Muusikalise koguperetüki lavastaja on Marko Mäesaar, kunstnik Jaanus Laagriküll, laulusõnad ja viisid on teinud Urmas Lennuk Rakvere Teatrist. Mängivad: Viire Valdma Eesti Draamateatrist, Robert Annus Vanemuise Teatrist, Katrin Kalma, Martin Tikk, Eliisabet Raju, Maia Serv ja Andres Vago.

“Vanaema õunapuu otsas” etendub Teatri Kodu sisehoovis üheteistkümnel korral, 17.–31. juulini õhtuti algusega kell 18.00. Muusikaline koguperelavastus on täis lootust, usku ja elurõõmu ning sobib vaatamiseks avatud silmade ja südamega. Piletid on saadaval Piletimaailmas ja enne algust kohapeal.

Lisainfo:
Marko Mäesaar
tel: 517 7759

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Sügise esimene GOSPA Beebiklubi ootamas 22.-24.09
september
GOSPA soovib igale emale ja beebile pakkuda pisikest pausi ja hingetõmbehetke üksteise nautimiseks, lihtsalt olemiseks ja kooskasvamiseks. Selle tõttu olemegi loonud Beebiklubi, et sel teekonnal pakkuda oma ala spetsialistide tuge ja mõnusat, hubast äraolemist meie juures.
GOSPA Beebiklubi tuleb taas 23.-25.08
august
GOSPA soovib igale emale ja beebile pakkuda pisikest pausi ja hingetõmbehetke üksteise nautimiseks, lihtsalt olemiseks ja kooskasvamiseks. Selle tõttu ongi loodud Beebiklubi, et sel teekonnal pakkuda oma ala spetsialistide tuge ja mõnusat, hubast äraolemist.
Teatribuss toob lavale legendaarse lasteloo “Vanaema õunapuu otsas”
juuli
17. juulil esietendub Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu sisehoovil (Lutsu 2) Teatribussi muusikaline koguperelavastus “Vanaema õunapuu otsas”. Lavastus põhineb Mira Lobe samanimelisel lasteraamatul, mille on dramatiseerinud Urmas Lennuk.
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud.