Kuhu minna?

Rahvuspargid üle Eesti

neljapäev, 31. juuli 2014
Üle Eesti on mitmeid rahvusparke, kus on võimalus nautida puhast loodust ning põnevaid tegevusi koos lastega.

Lahemaa Rahvuspark - Palmse küla, Vihula vald, Lääne-Viru maakond, www.lahemaa.ee                          , 
Lahemaa rahvuspark on loodud Põhja-Eestile iseloomuliku looduse ja kultuuripärandi, sealhulgas ökosüsteemide, bioloogilise mitmekesisuse, maastike, rahvuskultuuri ning alalhoidliku looduskasutuse säilitamiseks, uurimiseks ja tutvustamiseks.

Karula Rahvuspark - Suuremäe, Ähijärve küla, Antsla vald, Võru maakond, http://www.keskkonnaamet.ee/?lang=karula    Karula rahvuspark on loodud, et säilitada Lõuna-Eestile iseloomulikke metsa- ja järverikkaid kuppelmaastikke, pinnavorme, loodust ja kultuuripärandit. Karula rahvuspark kuulub üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku.

Soomaa Rahvuspark - Tipu küla, Kõpu vald, Viljandi maakond, http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/rahvuspargid
Soomaa mitmekesine loodus, omapärane rippsilla ja ühepuulootsiku kultuur ning viis aastaaega on muutnud selle paiga populaarseks. Soomaa looduskeskuses Kõrtsi-Tõramaal on avatud ekspositsioon ja tutvustavad arvutiprogrammid külalistele.

Külastajate seas on populaarsed Koprarada, Riisa ja Kuuraniidu õpperajad, Ingatsi laudtee 8 m kõrgusele Euroopa kõrgeimale rabarinnakule, vaatetornid ja rippsillad.

Vilsandi Rahvusparkhttp://www.puhkaeestis.ee/et/sihtkohad/rahvuspargid/vilsandi
Vilsandi rahvuspargist leiad hülgeid, veelinde ja orhideesid. Kaks kolmandikku Vilsandi rahvuspargist moodustab meri koos enam kui 150 saare, laiu ja rahuga.

Vilsandil asub Eesti üks suuremaid hallhülge lesilaid ning siin talvitub või peatub tuhandeid veelinde. Rahvuspargi eelkäija Vaika linnuriik oli Baltimaade vanim ja Euroopa üks vanemaid looduskaitsealasid.

Matsalu Rahvusparkhttp://www.keskkonnaamet.ee/matsa/uldinfo
Matsalu on rahvusvaheliselt oluline mitmesuguste vee- ja rannikulindude rändepeatuspaik ja muutumas järjest populaarsemaks linnuvaatluspiirkonnaks kogu Euroopas. Huvitav teada: Matsalus on hulgaliselt loodusradasid ja 8 linnuvaatlustorni.


Vaata lisaks: http://www.teatoimeta.ee/KUHU_MINNA_LASTEGA_272.htm
pood.minulaps.ee - soodsalt kodused asjad
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kuidas muuta koduaed lastele huvitavaks?
Lapsed naudivad suvel õues olemist ja mängimist. On palju ideid, kuidas muuta koduaed tõeliseks laste unistuste mängumaaks. 
Jänku-Juss ja robootika töövihiku esitlused üle Eesti 04.-10.08
august
Augusti alguses toimub üle Eesti mitmetes raamatupoodides "Jänku-Juss ja robootika" töövihiku esitlused, kus on lastele mitmeid huvitavaid tegevusi.
Millal on õige aeg loobuda turvaistme kasutamisest?
Sageli kiputakse loobuma turvaistmest (booster) liiga varakult. Selleks, et aru saada, millal on tegelikult õige ja turvaline aeg, tee üks väike test. 
Vali autoklaasile ohutu päikesesirm
Kevadine päike paistab järjest eredamalt ning auto aknale kinnitatud päiksesirm on laste jaoks hädavajalik, kui just pole tumendatud aknaklaasid. Päikesesirmi ostes on oluline jälgida, et see oleks ohutu.
Kui ohutud on plastiknõud?
Paljud plastikust pakendid on mürgised ning kemikaalid, mida on kasutatud konkreetse plastpakendi tegemisel, võivad imbuda toidu või joogi sisse. Mõtle nüüd sellele, mitu korda oled sa ise või sinu sõber on öelnud, et sulle/talle ei meeldi selle või tolle toidu/joogi maitse, sest see maitseb nagu plastmass – tegelikult maitsebki, sest sa degusteerid plastikut, mis on sellesse toitu või jooki lekkinud.