Esileht

Toetame 80-aastase vanaema kasvatada olevate lastelaste jaoks ravimitele ja transpordile minevaid kulutusi

laupäev, 7. veebruar 2015
Aitame koos vanaema Heldila eeskoste all olevale kolmele lapsele soetada vajalikke ravimeid ning katta transpordikulud Tartusse ravile sõitmiseks. Projekti eestvedajaks on Tartu Ülikooli Lastefond.

Tutvustus
Vanaema Heldila on eestkostjaks kolmele lapsele. Laste ema maadleb alkoholismiga ning laste isa on surnud.

Vanaema juures elab ka täiskasvanud pojapoeg, kelle kaht väikest last aitab ta samuti kasvatada, sest laste ema suri sünnitusel. Seega aitab Heldila täna kasvatada kokku viit last.

Vanaema Heldila on pidanud oma elu jooksul palju üle elama. Viie aasta jooksul pidi ta matma kolm lähedast inimest- abikaasa, poja ja pojapoja naise. Vaatamata kõrgele vanusele ja rasketele tingimustele suudab vanaema olla rõõmus, toimekas ja kogu südamega toeks oma lastelastele.

Vanaema Heldila kasvatada jäänud lapselastel on aga suured tervisemured. Helinal on diagnoositud mitteorgaaniline enurees ja une ärkveloleku häire ning obstruktiivne uneapnoe. Lisaks on tüdrukul tervise probleemid, millele arstid tänase seisuga pole diagnoosi suutnud panna.

Janek elas väga raskesti üle isa surma. 7-aastasena sattus ta arusaamatuste tõttu emaga ning ema hooletuse tagajärjel tugeva alajahtumise tõttu haiglasse, kus vaevu suudeti päästa lapse käed ja jalad. Sellest tulenevalt on poisil hiljem olnud probleeme jalgadega ning tehtud ka operatsioon. Koolis edasijõudmine pole kõige parem, mistõttu käib madalama õppetasemega klassis.

Siim on raske puudega. Isa surm mõjus poisile šokeerivalt, vanaema sõnul sai Siim närvivaputuse ning ei suuda tänaseni iseseisvalt kõige lihtsamategi toimetustega hakkama saada. Ka Siim õpib madalama õppetasemega klassis.

Lastefondi toetus on perele väga suureks abiks olnud, seetõttu jätkab fond laste ravimite toetamist ning kompenseerib transpordikulud arsti juurde.

Maksumus
Lastefond toetab ravimeid ja transpordikulusid arsti juurde 6 kuu vältel 300 euroga kuus.

Kuidas Sina aidata saad?
hakates püsiannetajaks
tehes ülekande Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgituseks "vanaema Heldila":
Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Danske IBAN EE403300334408530000
Noreda IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813

Vaata lähemalt: www.lastefond.ee

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Pagar Võtaks küpsetab koduseid kukleid nii tatra-kui speltajahust
Tallinnas paikneva ÖKO pagarikoja Pagar Võtaks valikuga tasub nüüd vastlapäeva eel kiiresti tutvust teha, sest just sealt leiab iga laps ja lapsevanem enda lemmikkukli. Ökopagarid valmistavad nii traditsioonilisi vastlakukleid kui ka tervislikumat valikut ehk vastlakukleid tatra-ja speltajahust. Nii saavad näiteks ka gluteenitalumatud vastlapäeval ühes teistega maiustada. Lisaks maitsevad Pagar Võtaks kuklid tõeliselt koduselt, kuna nende valmistamisel on kasutatud vaid mahetoorainet.  
Playroom - uus mängutubasid koondav veebileht
Kalendriaasta alguses avati uus laste mängutubasid koondav veebileht www.playroom.ee. Tegemist on sisuliselt mängutubade andmekoguga, kus iga tuba on võimalik eraldi hinnata ja kommenteerida. Mängutubasid saab asukoha järgi sorteerida ja Playroom.ee  täieneb pidevalt uute mängutubade lisamise näol. 
Lastepäraste meditatsioonide CD-plaat ´Lapse rõõmuks´
CD-plaadil „Lapse rõõmuks“ kõlavad eestikeelsed lood, mis viivad lapsed meelerännakutele sisemaailma. Lood on lihtsad ja lastepärased ning neid saadab tuntud eesti heliloojate muusika. 
Pähkel šokolaadis – kiire, lihtne, maitsev ja tervislik
Pähklid on tervislikud, kuid sageli lastele need lihtsalt ei maitse. Seetõttu on üks imelihtne nipp, kuidas muuta pähklid laste lemmikmaiuseks ning pealegi saavad lapsed selle valmistamisega ise hakkama.
Lasteetendus - Siilipoeg avastab maailma, Teoteatris 8. veebruaril
veebruar
Maailm on imeline - me saame seda nuusutada, maitsta, puudutada, kuulata ja näha. Saame tunda sooja kallistust ja lahusoleku valu, hinge põhjast tulevaid pisaraid, tunda rõõmu ja heameelt jällenägemisest.