Esileht

Aita 18-aastasel Oliveril säilitada nägemine!

laupäev, 13. september 2014
Oliver on tubli ja ettevõtlik noormees, kuid kaasasündinud silmahaiguse tõttu on oht paremast silmast pimedaks jääda üsna tõenäoline. Vasaku silma nägevus on samuti väga halb.

Keratokoonus on sarvkesta kahjustus ning nägemishäired tekivad nii kaugele kui lähedale vaatamisel. Sarvkest on läbipaistev silma eesmine osa mis koosneb mitmest kihist, mis omavahel on ühendatud kollageenikiududega. Oliveri silmade sarvkesta kollageeniühendused on niivõrd õhenenud, et sarvkest on välja veninud ja paremale silmale on tekkinud ka armkude. Vasaku silma nägemisveaks mõõdeti -7 ning paremal ei suutnud aparaat enam vea suurust mõõta.
  
Haigus on progresseerunud viimase 10 aasta vältel ja kahjuks senini silmaarstide poolt tuvastamata jäänud. Tänaseks on tehtud Oliverile vasaku silma sarvkesta kollageeni vitamiinne sildamise protseduur, et haigusprotsess peatada.
 
Kahjuks nägemist see protseduur aga ei paranda ning parema silma korral oleks ainukeseks lahenduseks sarvkesta siirdamise operatsioon. Kahjuks puudub Eestis operatsiooniks vajalik aparatuur, mis siirdamise parima tulemuse tagaks ning seetõttu on siirdamisprotseduur võimalik ette võtta Šveitsi silmakliinikus.
 
Operatsiooni maksumuseks on ligikaudselt 8000 franki (6500 EUR), mille perekond peab tasuma ise. Ka tänaseks tehtud vasaku silma protseduuri ei katnud Haigekassa vaid see tuli tasuda emal (420 EUR). Kahjuks on perekonna rahalised võimalused piiratud, kuna 3 lapsega üksikemal on vaja tasuda ka kõik ülejäänud perekonna toimimiseks vajalikud kulud.

Eelarve: kogume esialgu raha Oliveri toetamiseks Eesti raviprotseduuride ja uuringute juures, mille eelarve kogumaht umbes 1000 eurot. Šveitsi ravile minek jääb arvatavasti järgmisse aastasse. Koos raviga Šveitsis koos sõidukulude ja elamise jms on kogu projekti eelarve vahemikus 10 000 – 12 000 €. 

Kuidas Sina saad aidata? 

Pangaülekanne:

Danske Bank 
Konto nr: EE053300332132960003
Swift/BIC: FOREEE2X
 
Swedbank  
Konto nr: EE672200221046387155
Swift/BIC: HABAEE2X
 
SEB 
Konto nr: EE101010220101993019
Swift/BIC: EEUHEE2X
 
Saaja: Naerata Ometi MTÜ
Selgitus: Oliveri toetuseks

Helista:
9005505, annetad 5 eurot.
9005510, annetad 10 eurot.
9005515, annetad 15 eurot.
NB! Kõne kestvus peab olema vähemalt 11 sekundit.
Helistada saab Elioni, EMT, Elisa, Tele2, Starmani ja STV võrkudest!

NB! Helistamise teel tehtud annetused jaotatakse ka teiste käimasolevate projektide vahel, sest ei saa täpselt kontrollida, mis projektile helistades on annetus tehtud.

SMS-annetus:
SMS numbrile 13013 märksõnaga Naerata oliver annetad 1,6 eurot
SMS numbrile 13017 märksõnaga Naerata oliver annetad 3,2 eurot


Allikas: www.naerataometi.ee/18-aastase-oliveri-silmaoperatsioon 

Kommenteeri artiklit

Mairi T.
reede, 19. september 2014 18:22
Väga hea, et ka telefoniga on võimalik annetada. Annan oma panuse.
Kati H.
reede, 19. september 2014 20:32
SMS saatmine on eriti mugav ja nii läheb raha ainult sellele projektile.
Loodame, et Oliver saab operatsiooni raha kokku. Jagagem sõnumit:)

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

BABYZEN YOYO - uue ajastu reisikäru, mis mahub lennuki pagasiriiulisse
BABYZEN YOYO loojateks on tuntud prantsuse autotarvikute tootja Recaro disainerid, kelle peades küpses idee tõeliselt kompaktsest, kokkupandavast ja ülikergest reisikärust tänu isiklikele kogemustele lapsevanematena, kes armastavad palju liikuda. Ideekavandina valmiv käru pidi olema mitte vaid väike ja kerge kaasas kanda, vaid ka suurepäraste sõiduomadustega ning mugav nii lapsele kui kärulükkajale.
Tee ise deodorant - tervislik, lihtne ja soodne
Deodorant on üks esimestest hügieenivahenditest pärast vett ja seepi, seega suurel hulgal inimestest on see ühel või teisel kujul kodus olemas. Kas tead, mida tavaline deodorant sisaldab, võib-olla tasub kaaluda hoopis ise selle tegemist?
Orienteerumisvõistlus ühistranspordiga 2014 otsib vabatahtlikke
Orienteerumisvõistlus ühistranspordiga 2014 otsib säästliku liikumise ja inimsõbraliku linnaruumi vastu huvi tundvaid vabatahtlikke autovabal päeva 21.09 toimuvale võistluspäevale.
Kodune kommivabrik – kookosekaramellid
Komme on koos lastega tore valmistada, pakub suurt rõõmu kõigile. Lisaks tead siis täpselt, mis on kommi sees ja kui tervislik see on. Samuti võid kommitegemise ette võtta enne külla minekut. Kindlasti on võõrustajatel neist hea meel.
Tee ise isikupärane sussi- või poekott
Hoia loodust ning vähenda kilekottide tarbimist. Vali üks lihtne puuvillasest materjalist riidekott ja disaini see täpselt selliseks nagu sulle meeldib. Ja kui lapsed soovivad endale ise koti kujundada, anna neile selleks kätte materjalid ja tegevusjuhised.