Tervislik elu
Hapukapsas kui ravimtoit
Hapukapsast võib pidada üheks eestlaste rahvusroaks. Vastupidiselt ameeriklastele, ei ole meile vaja seletada, et hapukapsas on kasulik ja et seda süüakse ka ilma kuumtöötlemata. Aga kas olete ikka teadlik, millise imelise potentsiaaliga ravimtoiduga hapukapsa näol tegemist on?
Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud. 
Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Karulauk – vitamiinirikas kevadekuulutaja
Karulauguhooaeg on alanud ning see on söödavatest umbrohtudest üks esimesi kevadekuulutajaid. 
Bacillus subtilis – võimas salarelv haiguste vastu
Probiootikumid on WHO poolt defineeritud kui elus mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna omistavad peremeesorganismi tervisele positiivset efekti. Kuni tänaseni on probiootikumidena käsitletud peamiselt piimhappebaktereid, kuid aina rohkem on hakanud tuntust koguma ka teised bakterid, sh Bacillus´ed.
Sipelgapuu koor - hoiab sind viirustest
Järjest enam kogub populaarsust sipelgapuu koore toidulisand (nii tinktuuri kui kapslitena). Lihtsalt öelduna on sipelgapuu koor valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ning antioksüdantsed omadused. 
Peatäide ennetamine ja ravi
Suuremates lastekollektiivides (lasteaed, kool) võivad aeg-ajalt tekkida täide puhangud. See on üks äärmiselt ebameeldiv ja tüütu probleem, kuid on olemas kindlad võtted neist efektiivselt vabanemiseks.
Milline on kõige tervislikum suhkur?
Suhkrut on peaaegu igas toidus - soolastes toitudes, magusates toitudes, jookides ja kookides. Seetõttu tasub mõelda, millist suhkrut tarbime ja kui tervislik see meile on. Levinud on teadmine, et valge suhkur pole tervisele kasulik ning selle asemel võiks tarvitada pigem pruuni suhkrut.
Kuidas pääseda puukide eest?
Puugihooaeg on alanud. Igal aastal hoiatatakse puugiga kokkupuute eest, kuna nendega võivad kaasnevad puukentsefaliit või puukborrelioos. Lapsevanemad on sel teemal eriti tundlikud, sest lapsed viibivad kevad-suvisel ajal väga palju looduses ja puugiga kokkupuute tõenäosus on üsna suur.
Ettevaatust - Hispaania maasikas!
Pea iga suuremas kaubanduskeskuses müüakse imeilusaid ja suuri maasikaid. Nende lummav lõhn meelitab paljusid, eriti lapsi. Paraku on Hispaania maasikas täis pestitsiide ning tervislikust maasikast on asi kaugel.
Õunaäädikas tugevdab tervist
Õunaäädikas sobib ühekorraga nii organismi puhastamiseks kui tugevdamiseks, raviks ja isegi toiduks. Iseäranis hästi saab sellega maitsestada kevadisi rohelisi salateid nii õlikastme koostisosana kui iseseisva põneva maitseäädikana.
Köharavi - tõhusad looduslikud mähised ja salvid
Peamiseks köha põhjustajaks meie külmas ja niiskes kliimas on infektsioon hingamisteedes ning paraku kimbutab see väga sageli väikelapsi. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on väga tõhusad ja lihtsad nipid ka kõige tüütuma köha taltsutamiseks.
Miks on tatar niivõrd kasulik toiduaine?
Tatratangu peetakse „tangude kuningannaks”. Toitude valmistamisel kasutatakse tatratangu laialdaselt riisi asendajana (Indias kutsutakse seda isegi mustaks riisiks).  
Soojendav tervisenaps viiruste kõrgajal
Esimeste haigusnähtude peletamiseks tasub aeg maha võtta ning kosutada end lõõgastava joogiga. Tervist toov jook soojendab ja ergutab hästi immuunsüsteemi.
Astelpaju kui väärtuslik ravimtaim ja toidulisand
Astelpaju hooaeg on käes ning turult saab osta kodumaiseid marju. Astelpaju on väärtuslik ravimtaim ning toidulisand. Astelpaju viljades on suurel hulgal erinevaid vitamiine ja mikrotoitaineid, mida keha igapäevaselt vajab.
Säilita nutikalt aia- ja metsasaadusi
Eesti kliimas on värskete kodumaiste aia- ja metsasaaduste aeg nii lühike, et suvel laetud vitamiinivarudest ei piisa organismil talve üleelamiseks. Seetõttu tuleb just suvisel perioodil mõelda, milliseid marju, aed- ja puuvilju ning seeni saab säilitada talvise vitamiinvaeguse vältimiseks ning toidulaua mitmekesistamiseks. 
Ole teadlik nätsu koostisest ja selle mõjust lapsele
Telereklaamidest ja ajakirjadest on meile kõigile meelde jäänud, et nätsu tuleks närida peale igat söögikorda. Arvestades missuguse populaarsuse närimiskumm on saavutanud ja et ka lapsed seda suures koguses tarbivad, peaksime vast huvi tundma, millest nätsud üldse tehtud on?
Sibul ja küüslauk rahvameditsiinis
Sibul ja küüslauk on kõigile tuntud kui rahvameditsiini põhiline raudvara. Sibula ja küüslauguga saab ennetada ja ravida külmetushaigusi, tõsta keha üldist toonust ning on abiks kümnete erinevate vaevuste korral.
Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Suhkrust ja selle mõjust tervisele
Oleks hea, kui iga inimene mõistaks, kuidas tekib suhkru tarbimise nõiaring ehk pidev magusaisu ja suhkrusõltuvus. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on suhkru mõju kohta väga asjakohane kirjutis.

Magneesiumi puudus kehas võib põhjustada mitmeid vaevusi

teisipäev, 29. november 2016
Kui organismis on magneesiumivaegus, siis närvid ei tööta korralikult, inimene on ärritunud, närvid pillikeelena pingul. Närvide töö mõjutab kogu keha. Seetõttu on magneesiumi näol tegemist väga olulise mineraalainega. Terje Tähe populaarses raamatus "Pereema raviraamat" on sel teemal väga asjalik ülevaade.

Peamised magneesiumipuuduse sümptomid
  • Jalalihaste krambid, eriti vastu hommikut. Ka teiste lihaste krambid võivad olla magneesiumivaegusest tingitud.
  • Unetus.
  • Suurenenud ärrituvus. Õlgade, turja või kukla pinge. Üldine pinges olek.
  • Valutundlikkuse tõus.
  • Südame rütmihäired.
  • Rasedatel liiga varased emaka kontraktsioonid. Ka rasedate teised lihaskrambid.
  • Kehvad hambad, küüned. Küüntel pikisuunalised vaod.
  • Kergesti tekkivad sinikad, igemete veritsemine.
  • Kõhukinnisus.
  • Põiepidamatus või liiga sage vajadus.
Üheks esimeseks magneesiumipuuduse märgiks võib olla suurenenud isu nt tatra, päevalilleseemnete ja sprottide järle, mis sisaldavad ohtralt magneesiumi.

Kasutamine
  • Hambad, suu - kehvad hambad, hambakivi, igemete veritsemine - kasuta magneesiumit pikemat aega, nt pool aastat või kauemgi. 
  • Rasedad - kuna raseduse ajal tõuseb magneesiumivajadus mitu korda, siis on paljud rasedusaegsed probleemid (öised jalakrambid, enneaegsed kõhutoonused, kõhukinnisus, hammaste lagunemine raseduse ja imetamise ajal) lahendatavad magneesiumi juurdevõtmisega.
  • Igasugused krambid, nt menstruaalvalud.
  • Kõhukinnisus - kiire ja leebe, ilma kõrvalmõjutra lahtisti, mida võib kasutada ka laste puhul.
  • Treeningud ja võistlused. Väldib lihaste krampe ning valulikkust nende ajal ja pärast. Võetakse enne võistlustreeninguid kui ka pärast.
  • Luumurrud-mõrad. Nende korral peaks vähemalt paar kuud magneesiumi juurde võtma. Kui inimene murrab luid liiga kergelt ja tihti võib põhjuseks olla krooniline magneesiumipuudus. Kaltsium annab luudele tugevuse ja magneesium elastsuse, et iga väikse kukkumisega luud ei murraks.
  • Jalgade kasvuvalud lastel.
Preparaadi valikust. Iga magneesiumipreparaat ei ole kahjuks tõhus. Hästi imendub magneesium kelaadina, tsitraadina, kloriidina. Kui hakkad magneesiumi võtma, siis kehas hästi imenduv vorm peaks tulemuse andma hiljemalt kahe nädala jooksul. Kui kahe nädalaga muutusi ei toimu, siis järelikult see konkreetne magneesiumi vorm organismis ei imendu või pole probleem magneesiumivaeguses.

Magneesiumi päevane vajadus on umbes 400mg. Vaeguse puhul tuleb aga võtta rohkem.

Allikas: Terje Tähe raamat "Pereema raviraamat" 



pood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, Familon, GloMinerals, Haba, Herlitz, Huggies, Iittala, Joha, Keen, Laica, Lego, Lotte, Makayla Design, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, Solgar, Sonett, Smoby, Stiga, Qilikang, Weleda jt

 

Kommenteeri artiklit

taarmojarv
teisipäev, 29. mai 2018 21:53
Hea info.
Magneesiumi puudumine võib tekkida kaltsiumi suurte annuste korral. Kaltsium on hea, aga peate seda magneesiumi kasutama. Te võite lugeda magneesiumi puudumist siin www.magne.ee

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

MTÜ Do Good kogub abivajavatele peredele riideid-jalanõusid
MTÜ Do Good soovib veel sel aastal abistada abivajavaid peresid ning leida neile hädasti vajalikke riideid-jalanõusid.
Mida teha, kui laps ei taha kooli minna?
Mis võib olla selle põhjuseks, kui laps ei taha kooli minna ja kuidas saab vanem last selles olukorras toetada?
Äädikaga ilusaks
Sageli raiskame palju raha ilutoodetele teadmata, et oma muredele võime leida lahenduse mitte kaugemalt kui omaenda köögikapist. Ühestki köögist ei puudu kindlasti äädikapudel, mis on asendamatu nii toidutegemisel kui ka kodu puhtana hoidmisel (plekkide, katlakivi, rooste, mustuse, halva lõhna eemaldamisel jne). 
Paprika kui C- vitamiini pomm
See maitsev köögivili ületab C-vitamiini sisalduselt nii apelsini kui ka sidruni. Paprika väärtusest C-vitamiini allikana räägitakse üsna vähe.
Meeleolukas kogupere jõuluetendus ´Päkapikk´ üle Eesti 3.-20.detsembril
detsember
Kõige vahvam Eesti kirjanik (Andrus Kivirähk) ja kõige vahvam Eesti näitleja (Jan Uuspõld) jutustavad teile tõelise jõululoo erilisest päkapikust. Eriline on see lugu sellepärast, et sellest loost saate te teada, kuidas sündis üks eriline päkapikk.