Tervislik elu
Hapukapsas kui ravimtoit
Hapukapsast võib pidada üheks eestlaste rahvusroaks. Vastupidiselt ameeriklastele, ei ole meile vaja seletada, et hapukapsas on kasulik ja et seda süüakse ka ilma kuumtöötlemata. Aga kas olete ikka teadlik, millise imelise potentsiaaliga ravimtoiduga hapukapsa näol tegemist on?
Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud. 
Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Karulauk – vitamiinirikas kevadekuulutaja
Karulauguhooaeg on alanud ning see on söödavatest umbrohtudest üks esimesi kevadekuulutajaid. 
Bacillus subtilis – võimas salarelv haiguste vastu
Probiootikumid on WHO poolt defineeritud kui elus mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna omistavad peremeesorganismi tervisele positiivset efekti. Kuni tänaseni on probiootikumidena käsitletud peamiselt piimhappebaktereid, kuid aina rohkem on hakanud tuntust koguma ka teised bakterid, sh Bacillus´ed.
Sipelgapuu koor - hoiab sind viirustest
Järjest enam kogub populaarsust sipelgapuu koore toidulisand (nii tinktuuri kui kapslitena). Lihtsalt öelduna on sipelgapuu koor valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ning antioksüdantsed omadused. 
Peatäide ennetamine ja ravi
Suuremates lastekollektiivides (lasteaed, kool) võivad aeg-ajalt tekkida täide puhangud. See on üks äärmiselt ebameeldiv ja tüütu probleem, kuid on olemas kindlad võtted neist efektiivselt vabanemiseks.
Milline on kõige tervislikum suhkur?
Suhkrut on peaaegu igas toidus - soolastes toitudes, magusates toitudes, jookides ja kookides. Seetõttu tasub mõelda, millist suhkrut tarbime ja kui tervislik see meile on. Levinud on teadmine, et valge suhkur pole tervisele kasulik ning selle asemel võiks tarvitada pigem pruuni suhkrut.
Kuidas pääseda puukide eest?
Puugihooaeg on alanud. Igal aastal hoiatatakse puugiga kokkupuute eest, kuna nendega võivad kaasnevad puukentsefaliit või puukborrelioos. Lapsevanemad on sel teemal eriti tundlikud, sest lapsed viibivad kevad-suvisel ajal väga palju looduses ja puugiga kokkupuute tõenäosus on üsna suur.
Ettevaatust - Hispaania maasikas!
Pea iga suuremas kaubanduskeskuses müüakse imeilusaid ja suuri maasikaid. Nende lummav lõhn meelitab paljusid, eriti lapsi. Paraku on Hispaania maasikas täis pestitsiide ning tervislikust maasikast on asi kaugel.
Õunaäädikas tugevdab tervist
Õunaäädikas sobib ühekorraga nii organismi puhastamiseks kui tugevdamiseks, raviks ja isegi toiduks. Iseäranis hästi saab sellega maitsestada kevadisi rohelisi salateid nii õlikastme koostisosana kui iseseisva põneva maitseäädikana.
Köharavi - tõhusad looduslikud mähised ja salvid
Peamiseks köha põhjustajaks meie külmas ja niiskes kliimas on infektsioon hingamisteedes ning paraku kimbutab see väga sageli väikelapsi. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on väga tõhusad ja lihtsad nipid ka kõige tüütuma köha taltsutamiseks.
Miks on tatar niivõrd kasulik toiduaine?
Tatratangu peetakse „tangude kuningannaks”. Toitude valmistamisel kasutatakse tatratangu laialdaselt riisi asendajana (Indias kutsutakse seda isegi mustaks riisiks).  
Soojendav tervisenaps viiruste kõrgajal
Esimeste haigusnähtude peletamiseks tasub aeg maha võtta ning kosutada end lõõgastava joogiga. Tervist toov jook soojendab ja ergutab hästi immuunsüsteemi.
Astelpaju kui väärtuslik ravimtaim ja toidulisand
Astelpaju hooaeg on käes ning turult saab osta kodumaiseid marju. Astelpaju on väärtuslik ravimtaim ning toidulisand. Astelpaju viljades on suurel hulgal erinevaid vitamiine ja mikrotoitaineid, mida keha igapäevaselt vajab.
Säilita nutikalt aia- ja metsasaadusi
Eesti kliimas on värskete kodumaiste aia- ja metsasaaduste aeg nii lühike, et suvel laetud vitamiinivarudest ei piisa organismil talve üleelamiseks. Seetõttu tuleb just suvisel perioodil mõelda, milliseid marju, aed- ja puuvilju ning seeni saab säilitada talvise vitamiinvaeguse vältimiseks ning toidulaua mitmekesistamiseks. 
Ole teadlik nätsu koostisest ja selle mõjust lapsele
Telereklaamidest ja ajakirjadest on meile kõigile meelde jäänud, et nätsu tuleks närida peale igat söögikorda. Arvestades missuguse populaarsuse närimiskumm on saavutanud ja et ka lapsed seda suures koguses tarbivad, peaksime vast huvi tundma, millest nätsud üldse tehtud on?
Sibul ja küüslauk rahvameditsiinis
Sibul ja küüslauk on kõigile tuntud kui rahvameditsiini põhiline raudvara. Sibula ja küüslauguga saab ennetada ja ravida külmetushaigusi, tõsta keha üldist toonust ning on abiks kümnete erinevate vaevuste korral.
Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Suhkrust ja selle mõjust tervisele
Oleks hea, kui iga inimene mõistaks, kuidas tekib suhkru tarbimise nõiaring ehk pidev magusaisu ja suhkrusõltuvus. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on suhkru mõju kohta väga asjakohane kirjutis.

Kuidas valida huulepalsamit?

teisipäev, 13. september 2016
Keha kõige õrnem ja haavatavam nahk asub huultel. Seepärast vajavad kaitsetud ja keskkonna mõjudele pidavalt avatud huuled õiget hoolitsust. Huultele mõeldud tooteid on tohutult palju ja valik võib mõnikord olla keeruline – kas soetada tavaline või looduslik huulepalsam? Äkki hoopis osta lihtne hügieeniline huulepulk?

Huultel ei ole higi- ja rasunäärmeid ning seetõttu muutuvad nad kergesti kuivaks. Huulenahk võib saada kahjustada nii talvel kui suvel, olgu põhjuseks päike või tuul, liiga kuum jook või hoopistükkis jääkülm vesi. Paljud meist on kogenud ebameeldivat kuivade ja valusate huulte probleemi.

Vale hooldusvahend tekitab nõiaringi
Kui haarate poeletilt esimese ettejuhtuva huulepalsami ja ei süvene selle koostisesse, siis võite sattuda hoopis nõiaringi – tunnete algul küll leevendust, kuid mida rohkem seda toodet kasutate, seda hullemaks olukord läheb. Seda on nimetatud ka n-ö huulepalsami sündroomiks. Huulenahk on õhuke ja kui näiteks külmal ajal seda vale vahendiga niisutada, siis võivad huuled muutuda kokkuvõttes veelgi kuivemaks.

Vaadake kindlasti üle, millised on teie huulehooldusvahendite koostisained. Kui neis on parafiini, alkoholi, kamprit, mentooli, fenooli ja/või salitsüülhapet, siis võib nõiaringi põhjus peituda just neis. Näiteks parafiini sisaldavad huulepulgad niisutamise asemel hoopis kuivatavad huuli. Seega tunnete vajadust üha uuesti ja uuesti huuli niisutada, kui aga kasutate selleks ikka sama vahendit, siis kuivavad, kipitavad ja lõhenevad huuled kiiresti. Seetõttu on kasulik silmas pidada, et huuli kaitsevad pigem looduslikud õlid, näiteks õlidest koosnev looduslik huulepalsam.

Kuidas huulepalsamit kasutada?
Huulepalsamit tuleks huultele kanda vastavalt vajadusele mitu korda päevas. Soovitatav on enne värvilise huulepulga kasutamist kanda huultele ka huulepalsamit – nii väldite huulte lõhenemist ja kuivamist.

Väga katkiste huulte korral kandke huulepalsamit huultele enne magama minekut paksema kihina, et see saaks kahjustunud huuli turgutada terve öö. Looduslik huulepalsam on väga hea igapäevaseks kasutamiseks, eriti enne väliskeskkonnaga kokku puutumist ja magama minemist!

MinuLaps e-poes on lai valik looduslikke huulepsalsameid: pood.minulaps.ee/et/c/huulte-hooldus

Allikas: www.bio2you.ee


pood.minulaps.ee
 - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, GloMinerals, Haba, Herlitz, Huggies, Iittala, Jack Wolfskin, Laica, Lavazza, Lego, Lotte, Makayla Design, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, PlanetBio, Solgar, Sonett, Smoby, Stiga, Qilikang, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Muusikapäev: ERSO Telliskivis 01. oktoobril
oktoober
Rahvusvahelisel muusikapäeval tuleb ERSO välja oma tavapärasest keskkonnast Estonia kontserdisaalist ning korraldab Telliskivi Loomelinnakus muusikalise laupäeva. Kõik kontserdid on tasuta!
Eesti leiva päev ja sügislaat Eesti Vabaõhumuuseumis, 18. septembril
september
Kesk kirevat lõikusaega kutsume külla kõiki, kel huvi eestimaise traditsioonilise toidu vastu. Päeva peakangelane on kodumaine rukkileib, mida saame auga pidada oma toidulaua kuningaks. Tutvustame rukkileiva saamislugu rehepeksust ja jahu jahvatamisest kuni värske leiva maitsmiseni.
Hästi toimivas perekonnas kasvab väärtuslik laps
Teadlikud lapsevanemad kasvatavad oma lapsi nii, et nad saavad täiskasvanuks küpsete, hästi hakkamasaavate inimestena, kellel on endaga hea läbisaamine. Tuntud Ameerika terapeudi Pia Mellody poolt kirjutatud raamatus "Kaassõltuvus" on sel teemal kirjutatud huvitav peatükk.
Lihtsalt valmivad Bounty ruudud
Kellele maitseb kuulus kookoshelvestega täidetud šokolaad Bounty, sellele on ka järgnev retsept. Isetehtud variandi puhul võid kindel olla, et maiuse sees on vaid tervislikud asjad ja maitse on nagu originaalil!
GOSPAs on alati hea olla
Saaremaal asub Eesti üks armastatumaid perehotelle. Selleks on loomulikult GOSPA hotell Kuressaares. Seal oldud aeg on eriliselt lõõgastav ning kes juba ükskord käinud, leiavad peaaegu alati tee sinna tagasi.